Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Krętej - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała pani Magdalena, która poruszyła temat niebezpiecznego przejścia pod wiaduktem w ulicy Krętej w Luboniu.

Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na kwestię niebezpiecznego przejścia pod wiaduktem w ulicy Krętej w Luboniu, jedynej drogi, którą może w nowych realiach (po wybudowaniu wiaduktu i zmodernizowaniu linii kolejowej) poruszać się osoba piesza, rowerzysta na odcinku Luboń-Łęczyca w tym rejonie, przejścia od zawsze bardzo niebezpiecznego, ale jak dotąd nigdy do takiego stopnia (dotychczasowe rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa były wdrażane po moich wcześniejszych interwencjach). Kierowcy poruszający się ulicą Krętą w Luboniu w kierunku Łęczycy nie mają możliwości ocenienia, czy na przejściu dla pieszych za wiaduktem w ulicy Krętej nie pojawił się pieszy. Pieszy z kolei nie ma możliwości ocenienia, z uwagi na nowe wyprofilowanie jezdni i krawężnika, czy spod wiaduktu nie wyjedzie, na ogół rozpędzony, samochód. Na załączonych zdjęciach przedstawiam m.in. sytuację, w której pieszy zbliża się do przedmiotowego przejścia dla pieszych, a pole widzenia uniemożliwia mu ocenę, czy wejście na przejście jest bezpieczne. Dotychczasowe zwracanie uwagi właściwemu Urzędowi Miasta na zaistniałą sytuację nie przyniosło żadnych rezultatów - pisze pani Magdalena.

O sprawie pisaliśmy w czerwcu br. http://e-lubon.pl/news/2018-05-28/niebezpieczne-przejscie-dla-pieszych-na-ulicy-kretej-list-do-redakcji-14401

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Wypowiem się ze strony kierujących pojazdem - jadąc ulicą Krętą nie jesteśmy w stanie ocenić czy z naprzeciwka zbliża się pojazd i czy mamy mu ustąpić pierwszeństwa, czy możemy przejechać. Widać to , jedynie jak jest ciemno, może lustro było by rozwiązaniem?

Tak, lustro byłoby rozwiązaniem. Duże lustro z pewnością by pomogło. Zgadzam się.

i jeszcze raz LUSTRO!!!!

jak najbardziej - lustro może działać 24/24, a odblaskowe strzałki wzdłuż krawężnika w nocy tyko poprawią efekt
piesi mają w tym miejscu prze...ne

W tym miejscu powinny być światła dla aut, nie było by problemu kto może jechać. Pieszym też by się polepszyło bo auta by były blokowane na czas zmiany kierunku przejazdu.

Teraz też nie ma problemu kto może jechać!Każde światła to kolejny element ograniczający płynność ruchu!Jak masz problem z jeżdżeniem autem to autobus czeka!

Czytanie że zrozumieniem się kłania.

Przed modernizacją było tam lustro ale jak zawsze w przypadku inwestycji prowadzonych w Luboniu przez PKP władze mają gdzieś żeby wymóc przywrócenie stanu pierwotnego.

Gdzie jest teraz to lustro? kto się w nim przegląda? :)

czy sprawa zostanie przekazana przez Redakcję do właściwej instytucji?

Jako kierowca jeżdżący z i do Lubonia pod wiaduktem, nie jest dla mnie żadnym problemem, niezależnie od znaku, czy z jednej, czy z drugiej strony sie zatrzymać, czy na tyle zwolnić, żeby ocenić, czy mogę jechać, nawet jeśli kierowca z naprzeciwka wymusza pierwszeństwo ( nie pamiętam, jak znak stanowi). Lustro ok, ale po co światła? Wystarczy pomyśleć i zwolnić. To samo dotyczy pieszych. Wydaje mi się, że ostrożność wystarczy...

Też tam jeżdżę. Tak źle jeszcze nie było. Wszystko przez natężenie ruchu. Dziś to nie ten sam przejazd pod tym kolejowym tunelem co 40 lat temu. Wtedy było tam spokojnie i bezpiecznie. Rowerem z górki bez pedaliwania śmigało się że hej. Tylko wiatr w uszach szumiał:) . Teraz moim zdaniem ten tunel to obiekt muzealny i jakaś regulacja ruchu powinna tam być. Np. Światła lub choćby lustra.

Też tam jeżdżę. Tak źle jeszcze nie było. Wszystko przez natężenie ruchu. Dziś to nie ten sam przejazd pod tym kolejowym tunelem co 40 lat temu. Wtedy było tam spokojnie i bezpiecznie. Rowerem z górki bez pedaliwania śmigało się że hej. Tylko wiatr w uszach szumiał:) . Teraz moim zdaniem ten tunel to obiekt muzealny i jakaś regulacja ruchu powinna tam być. Np. Światła lub choćby lustra.

Przed remontem pod wiaduktem była mała zatoczka, w którą można było zjechać w momencie spotkania się dwóch aut jadących naprzeciw siebie. Teraz jest naprawdę trudno

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu