Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ostrzeżenie dla właścicieli czworonogów

Jedna z użytkowniczek facebooka poinformowała, że na wybiegu psów w Luboniu panuje kaszel kenelowy! Pani Małgorzata apeluje, aby unikać w okolicy spotkań z innymi psami. Zaznacza również, że informacja o tym, że jest to kaszel kenelowy została potwierdzona u weterynarza.

Kaszel kenelowy to groźna i zaraźliwa choroba górnych dróg oddechowych. Psy chorują na nią niezależnie od wieku, płci lub rasy. Przenoszony jest ona drogą kropelkową albo drogą wziewną lub przez bezpośredni kontakt chorego psa ze zdrowym.

Od momentu zakażenia do chwili wystąpienia objawów mija średnio od 3 do 10 dni. Choroba zaczyna się zazwyczaj od braku apetytu i pogorszenia samopoczucia – pies nie chce się bawić ani wyjść na spacer, jest osowiały, smutny. Następnie pojawia się wysoka, dochodząca nawet do 40 stopni Celsjusza, gorączka, wodnisty wyciek z nosa i spojówek, a także objaw najbardziej charakterystyczny: uporczywy, suchy, dudniący i gwałtowny kaszel, w trakcie którego pies krztusi się, ma odruch wymiotny a nierzadko nawet wymiotuje (źródło: poradnikzdrowie.pl)

izi

Odpowiedzi

To ważna informacja. Dziękuję za ostrzeżenie...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego