Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kokardy w barwach narodowych na grobli?

Puszczykowskie organizacje pozarządowe zaproponowały odświętne udekorowanie grobli z okazji obchodów 100-lecia niepodległości. Akcja "Grobla Patriotka" ma polegać na przypięciu pięknych kokard w narodowych barwach na drzewach stanowiących zabytkową aleję wjazdową do naszego miasta. Odświętna dekoracja ma podkreślić historyczny charakter miejsca i dumę ze spuścizny jaką w Puszczykowie stanowi przyroda. Akcja ma zapoczątkować powstanie "Alei Puszczykowian", w której drzewa zyskają swoich patronów - sławnych mieszkańców Puszczykowa - informuje Stowarzyszenie Ekologiczne Puszczykowo.

Mieszkańcy pobliskich gmin, ale także turyści przybywający do Puszczykowa zachwycają się wyjątkową urodą przyrody na grobli. Dekorowanie drzew będzie możliwe tylko pod warunkiem wyrażenia zgody przez Starostwo Powiatowe, gdyż drzewa rosną wzdłuż drogi, która obecnie jest droga powiatową. Inicjatorami akcji są: Stowarzyszenie Ekologiczne Puszczykowo, które zostało wsparte przez Fundację Fiedlerów (Fundacja Fiedlerów), Fundacja Aktywności Lokalnej (Fundacja Aktywności Lokalnej), KOD Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Aktywne Puszczykowo i Nasze Puszczykowo. Przypięcie kokard w barwach narodowych przewidziane jest na 10 listopada.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Czy upadł bzdurny zamiar wycięcia 63 drzew na tej Alei?A może to dekorowanie drzew jest kontynuacją protestu przeciwko wycince?Jeśli tak to pogratulować pomysłu!

Z tego co się dowiedziałam to pomysł nie upadł :( Akcje są organizowane, aby ludzie zauważyli, że grobli za chwilę może nie być... :(

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzedawca w butiku Kazar Factory Poznań
 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu