Wygrana Lubońskiego

W sobotnie popołudnie seniorzy Lubońskiego rozegrali kolejne spotkanie w ramach poznańskiej A Klasy. W wyjazdowym spotkaniu podejmowali drużynę ATE Wicher Strzyżewo. Obie ekipy przed meczem dzielił zaledwie punkt, co dodawało widowisku dodatkowej atrakcyjności.
Sędzia rozpoczął pierwszą połowę punktualnie o godzinie 15:30. Nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku. Luboński wszedł w spotkanie lepiej i już w 9 minucie wyszedł na prowadzenie po bramce Radosława Michalewskiego. Wykorzystał on sytuację sam na sam po świetnym rozegraniu w środku pola. Gospodarze po stracie gola szybko się otrząsnęli i przejęli inicjatywę. W ich akcjach brakowało jednak dokładności, lecz trzeba przyznać, że stwarzali realne zagrożenie pod bramką zawodników z Lubonia. Pod koniec pierwszej połowy dopięli swego, bo ekwilibrystycznym dośrodkowaniem, które okazało się idealnym lobem zaskoczył wszystkich Paweł Nowak. Do przerwy 1:1.
Drugą część spotkania z przytupem rozpoczął Luboński, który przejął kontrolę nad meczem i przez dobre 30 minut dominował na murawie. Stworzył kilka klarownych sytuacji, wywalczył nawet rzut karny, jednak bramka padła tylko jedna - w 67 minucie Łukasz Lekier wygrał pojedynek z dwoma obrońcami Wichru i pokonał bramkarza mocnym strzałem w lewy róg. W końcówce gracze ze Strzyżewa nie mieli nic do stracenia i odważnie napierali na obronę Lubońskiego. Przełamanie nastąpiło w 90 minucie, gdy Kamil Dąbrowski świetną główką doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, lecz w ostatniej akcji spotkania Luboński wyprowadził zabójczą kontrę, którą wykończył Dominik Prusinowski. Rzutem na taśmę, choć zasłużenie, zawodnicy z Lubonia wygrali 2:3.
Dzięki zwycięstwu seniorzy awansowali na 4. miejsce w tabeli i z dorobkiem 19 punktów cały czas gonią czołówkę. Gracze trenera Paska są niepokonanki od 5 spotkań, co również napawa optymizmem. W kolejnym meczu podejmą oni NAP Nowy Tomyśl i miejmy nadzieję, że dopiszą kolejne 3 oczka w ligowej tabeli.

Luboński 1943

Luboński wystąpił w składzie: D. Shamarin, K. Kasztelan, P. Pietrzak, T. Domagała, P. Treczka - M. Kowalski, M. Barłóg, D. Prusinowski, E. Pośpiech, Ł. Lekier, R. Michalewski (75' P. Piórkowski)
Na ławce rezerwowych: T. Kostrzyński, P. Ciszewski, W. Herkowiak