Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Jestem Polakiem, jestem uczniem

Jak co roku w październiku, odbywa się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. To pierwszoklasiści zostają włączeni w poczet uczniów Cieszkowianki. Tak było i tym razem – dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Towarzyszyli im rodzice, ale zaproszeni zostali także: Burmistrz Miasta Luboń p. Małgorzata Machalska, Dyrekcja Szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców p. Aleksandra Siejak oraz koleżanki i koledzy z klas drugich, trzecich i reprezentanci klas 6 i 7.

Rok obecny jest szczególny dla naszej Ojczyzny, dlatego też program artystyczny miał w sporej części charakter patriotyczny i nawiązywał do hasła „ Jestem uczniem, jestem Polakiem’. Program przygotowany został przez uczniów klasy 3b i 3c pod czujnym okiem wychowawców. Po krótkiej kabaretowej części na temat szkolnego życia, trzecioklasiści zaprosili pierwszaków. W ich towarzystwie recytowali wiersz „ Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Wspólnie też zaśpiewali piosenkę „ Nasze polskie ABC”. Dopełnieniem występu były tańce uczniów w pięknych strojach ludowych.

Tradycją naszej szkoły jest też fakt, iż najmłodsi uczniowie podczas uroczystości otrzymują koszulki z logo szkoły. Zakładają ją na różne ważne uroczystości szkolne. W tym roku otrzymali również śpiewnik pieśni patriotycznych.

Wszystkim pierwszakom życzymy miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

Magdalena Budziszewska

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia
 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach