Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nieoficjalnie - wybory wygrywa Małgorzata Machalska

O godzinie 21.00 zakończyły się wybory samorządowe, a liczenie głosów jeszcze cały czas trwa. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że zdecydowanym liderem tych wyborów jest obecna burmistrz Małgorzata Machalska, która może liczyć na wygraną już w I turze wyborów. Zdobyła ona najprawdopodobniej między 60% a 70% głosów. Pozostali kandydaci zdobyli około 25% Monika Nawrot i 8% Robert Ostafiński-Bodler.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Nawet nie było realnej konkurencji. Szołmen, nasz niedoszły zbawca ze Swarzędza, miłośnik basenów (choć pomysł sam w sobie niezły) oraz wybitna specjalistka od czarnej kampanii, czarnego pr'u, własnego zwłaszcza, która debatę pomyliła z rozmową dyscyplinarną. Zabrakło tylko kogoś pokroju Kryspina.
Gratuluję wygranej :)

Mieszkańcy docenili Pani ciężką pracę

powodzenia

Gratulacje

No i na nic się zdaly szczekaczki i czarne hejty Nawrot przepadła! Brawo pani burmistrz brawo lubonianie!

"To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam....."

Serdecznie gratuluję Pani Burmistrz!!!!!!!!!!!!

Czyli mamy kolejną kadencję niespełnionych obietnic ?

Gratuluję wszystkim wygranym i owocnej pracy

Kolejne lata bez zmian..... ludzie co wyście zrobili naprawdę jesteście tak podatki na mydlenie oczu - bo w tym ta Machalska jest tylko dobra??!!! Żal Żal Żal..... czyli na zmiany i polepszenie sytuacji nie ma co liczyć :-(

A przez ostatnie lata nic się nie zmieniło? Za poprzedniego burmistrza rzeczywiście nic się nie działo. Ale przez ostatnie lata Luboń się ożywil. Coś się w końcu zaczyna tu dziać.

np.remonty/budowa dróg-zapoczątkowana przed kadencją p.Burmistrz a realizowana w trakcie jej trwania...

Dokładnie tak będzie. Coś się działo tylko i wyłącznie przed wyborami. A po za to cisza. I do tego to wredna złośliwa baba, której w urzędzie większość nie trawi. Szkoda bo mogła wygrać Pani Monika. Może skorzystalaby szansy i na prawdę zrobilaby cos pożytecznego

Co, boli Was zwycięstwo dobrego burmistrza trolle?

Jakiego dobrego burmistrza?
Rzecz w tym, że pozostali kandydaci byli jeszcze gorsi, niestety.
Ale to nie znaczy, że jest się czym zachwycać w przypadku obecnej pani burmistrz.

A to pisze asystentka p.burmistrz czy ktos ze sztabu? Juz dosyc. Kampania sie skonczyła.

Drobna uwaga: Burmistrz ma być skuteczny, a to czy w urzędnicy w miejscu swojej pracy ją lubią czy nie lubią, ma absolutnie drugorzędne znaczenie!

Racja, z punktu widzenia burmistrza napewno ważne jest jak skutecznie siebie promuje. MM jest w tym dobra. A mieszkańcy poz okresem wyborów mają dla władz drugorzedne znaczenie.

"Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze."
- Alexis de Tocqueville

To ma kolosalne znaczenie, czy ktoś jest lubiany czy nie. Burmistrz sam choćby najbardziej przedsiębiorczy i kreatywny zarazem nic nie zdziała, jeśli ludzie, którzy z nim pracują nie będą realizować jego wizji. A jak masz szefa, którego szczerze nie cierpisz to albo robisz co musisz, albo szukasz innej pracy. Ani jedno ani drugi nie sprzyja efektywnej pracy. Wiem, że w głowie mają wszyscy leniwego urzędnika, który siedzi i kawę pije - ale to powoli przeżytek. Bez tych ludzi naprawdę nic się nie uda w mieście. Natomiast nielubiany szef najczęściej otacza się osobami typu mierny ale wierny. No wtedy też nikomu się robota w rękach nie pali.

...

dokładnie tak!!! Szkoda Pani Moniki może by wniosła cos nowego do Naszego Miasta,jeżeli chodzi o obecna Pani burmistrz to budowa ronda za gruba kase.. masakra, gdzie sie podziały nasze pieniadze, których i tak mało mamy w gminie.... Dziwi mnie jednak fakt że żaden z kandydatów nie poruszył tematu iz Luboń jest najbiedniejsza gmina wlkp, zeby cos z tym zrobic a nie same blokowiska, zrobić strefe przemysłowa zeby podatki zostały u nas... masakra. Zamiast walczyc pomiedzy soba i nagadywac jeden na drugiego najmijcie sie tym za co dostajecie kase!!!!

O co chodzi?Tobie podabała się Pani N. a większości rozsądnych Lubonian Pani M.Chcesz zmian to zacznij od siebie, Burmistrz nie jest remedium na nudę jaką odczuwasz i siejesz wokół siebie!

W Luboniu mieszkam od 2007 r. i muszę przyznać, że najwięcej inwestycji w moim rejonie wykonano w latach 2013-2018 r. - za kadencji Pani Burmistrz Małgorzaty Machalskiej. Obdarzyłam ją zaufaniem i dałam zieloną kartkę (a za 4 lata rozliczę z pracy).

Faktycznie przybyło dużo krzewów nasadzonych przez panią burmistrz. Tylko czy to potrzebne bo koło skrawków z krzewami ulice pełne dziur którymi ciężko przejechać....

Zamieszkałam w Luboniu już po wyborach Pani Burmistrz i muszę powiedzieć, że niechętnie się przeprowadzałam ze względu na to iż Luboń zawsze stał na uboczu z rozwojem. Ale po 4 latach mieszkania w Luboniu jestem zadowolona z tego co było zrobione (między innymi właśnie remonty). Mam nadzieję, że uda się dalej realizować założenia, dlatego również wystawiłam białą kartkę na kolejne 5 lat ;) zobaczymy co dalej...

Gratulacje dla Pani Burmistrz! Druga kadencja pokaże. Jest teraz dużo czasu i już jakieś doświadczenie. Liczę, że mądrzejsza o wiedzę i wdzięczna za zaufanie pani burmistrz nas nie zawiedzie! Liczymy na więcej i lepiej! Słuchanie aktywne mieszkańców!
Powodzenia

Machalska, może rozłożyć się wygodnie na kanapie i nic nie robić. Tysiące mieszkańców dojeżdżają do domów po wertepach i nie mają nawet chodników. Wybrano kobietę, która pracować zaczęła wiosną tego roku, po 3,5 latach nic nie robienia!

Ludzie czy wy nie rozumiecie, że ta gmina jest jedną z najbiedniejszych w powiecie!? Jak łatwo można zmanipulować społeczeństwo, wystarczyło puścić kilka ekip remontujących drogi w ostatnich miesiącach i wygrana w kieszeni.

Szkoda, że mieszkańcy Lubonia nie mają świadomości tego, że miasto może się rozwijać tylko wówczas gdy przyciągnie przedsiębiorców, którzy będą tutaj zatrudniać ludzi i tu płacić podatki!

i nie musiała w tym celu wiele robić, bo ani p. Nawrot ani p. Bodler nie byli poważnymi przeciwnikami a ich kampania raczej mnie bawiła niż zmuszała do zastanowienia się nad wyborem. Manipulacji żadnych nie widzę, natężenie remontów w ostatnich tygodniach raczej działało mi na nerwy.

Gratulacje dla wygranych,szacunek dla przegranych.
Życzę dobrego i uczciwego kierowania miastem.

GRATULACJE!!!!!!!!!

Jeszcze więcej sukcesów w trakcie kolejnej kadencji. Mam nadzieję, że uda się Pani dokończyć budowę ul. Wschodniej:)
Raz jeszcze gratuluję!

eh

Sojuszu tronu z ołtarzem ciąg dalszy. Dobrze,ze wynoszę się do Poznania.

Info z strony PKW;

Machalska - 70,09%
Nawrot - 22,59%
Bodler - 7,32 %

Rada miasta:
PiS - 10,90
KWW KML - 28,33
KWW FO - 52,14
BODLER - 8,63

Podział mandatów do RM

Pis - 0
Nawrot - 8
Machalska - 13
Bodler - 0

Pierwszy dobry znak.

Luboń bez PiS <3

To cieszy bardzo. Niestety PiS i Bodler mocno namieszał w Radzie Miasta. Nawrot otrzymała 40% mandatów przy poparciu 28%. Na szczęście nie wpłynęło to mocno większość.

8 mandatów to 38% nie 40%

Pan Korcz asystent posła PiS przekombinował,wymyślił aby założyć dwa komitety - żaden nie dostał się do Rady Miasta. Szacunek dla mieszkańców naszego miasta, że nie dali się nabrać na populistyczne chwyty Roberta Bodlera-Ostafińskiego.

Frekwencja FATALNA - 56,25 % - Jedna z najgorszych w powiecie.

3% powyżej śr. krajowej - jednym słowem fatalna (i to krzycząc) :-))

W całej Polsce też jest fatalna. Dla prostego rachunku co druga osoba nie oddała głosu. Co druga osoba świadomie rezygnuje z wpływu na to jak ktoś będzie nią rządził. Dobra frekwencja to by było ok 80-90%. Można wtedy przyjąć, że nie poszli Ci co wyjechali na dłużej lub mają problemy zdrowotne.

W Suchym Lesie frekwencja wyniosła ok. 70%
W Niemczech średnio frekwencja wynosi też. ok. 70%
W Belgii - prawie 90%!!! W Belgi za brak udziału w wyborach grozi mandat... 5 euro. Z tymże i tak najczęściej nie są one wystawiane. Ludzie po prostu chodzą na wybory.

Luboń w powiecie jest trzeci... od końca. Rzeczywiście jest czym się chwalić. Frekwencja ledwo 50%, a narzekać będzie 98% :)

Czy wiadomo jaka była frekwencja z NCLu?

Rzut okiem pozwala stwierdzić, iż komitety Bodlera i Nawrot dostały nieco więcej niż ich liderzy w wyborach na burmistrza, a to pokazuje większe zaufanie do Machalskiej jako osoby i smutna konstatacja, że prawdopodobnie wyborcy PIS zgodnym gronem poszli zagłosować na Machalską, co przy zmieniających się preferencjach wyborczych w przyszłości nie wytworzy prędko jakiejkolwiek spójnej wizji i realnej alternatywy dla obecnej burmistrz. Nie to żebym jej szukał, bo sam uważam że kredyt na kolejne 4 lata jest jej należny, ale mizeria oponentów i ta prosta matematyka prowadzi do wrażenia murującego się układu sił, a to Luboniowi dobrze nie wróży! Ci którzy mieszkają tu od urodzenia lub więcej niż kilkanaście lat chyba dobrze wiedzą jaka "spółka" Luboniem "zarządzała" - te przegrane lata nie wrócą i szansy nie będzie na taką trampolinę jaką wykorzystały niektóre gminy, dlatego tym bardziej trzeba pilnować by układ sił nie betonował się dla samego tylko trwania i uzasadniania swojej egzystencji.

i znów beznadziejne dni Lubonia będą .
Pani Burmistrz może tym razem w kościele dni Lubonia zorganizować ?

Przypomnę, że były to wybory samorządowe, a nie ds. organizacji dni Lubonia. Musiał ktoś Cie wprowadzić w błąd.

Dni Lubonia były jakie były, bo przypominam trwał remont stadionu! a nie z powodu widzimisie miasta. Ludziom sie niedogodzi....

Mam dla Ciebie dobrą radę :żeby się trochę rozerwać włóż petardę w otwór poniżej pleców i podpal!

Z ciekawostek wyborczych.

Bodler tak szybko jak się w Luboniu pojawił, to tak szybko zniknął. I to bez pożegnania. Konta na FB i YouTube pokasowane :D

Jako żołnierz podlega ochronie i niestety Swarzędz musi go chce czy nie przywrócić do pracy.

Żal Pani Moniki? A z jakiej racji? Sama sobie zaszkodziła tą czarną kampanią i hejtem. Nie wiem w czym tak przeszkadza Wam obecna burmistrz. Gdyby nie ona to Luboń nadal byłby wiochą za zabitą dechami jak to było za poprzedniej władzy. Jednak 70 % z nas zaufało jej ponownie!!!

To że, Luboń nie jest "wiochą" zawdzięczamy komunistom. Takim burmistrzom jak MM zawdzięczam, że jesteśmy sypialnią zbitą dechami.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york