Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Odbył się pokaz bezdymnego spalania

W sobotę 20 października br. na puszczykowskim Rynku odbył się pokaz bezdymnego spalania węgla (dot. także drewna). Na rynek przybyło wielu mieszkańców z Puszxczykowa, ale jak mówią organizatorzy nie zabrakło także osób z Lubonia.

Zalety rozpalania od góry:
-oszczędzamy czas – do kotłowni schodzimy raz na dobę (nie dokłada się),
-oszczędzamy paliwo – spala się o 1/3 opału mniej,
-chronimy piec i komin – nie osadza się sadza i smoła, ulegają spaleniu w piecu,
-oszczędzamy zdrowie – o 80% zmniejsza emisję zanieczyszczeń,
-polepszamy efekt cieplny domu – wsad spala się wolniej, przez co nie dochodzi do -wychłodzenia pieca, instalacji grzewczej i domu,
-ogrzewamy dom, a nie powietrze na zewnątrz - spaliny mają zdecydowanie niższą temperaturę.

Mariola Marecka Chudak

fot.: 

Odpowiedzi

Jakoś bezdymnie nie było.

Ja tez widze dym.......

czy przypadkiem nie ma tam dwóch kominów (dwóch kotłów) - lewy prawie bez dymu, prawy kopci?

Są dwa takie same piecyki, z takimi samymi kominami, węgiel z jednego worka, taka sama rozpałka. Po rozpaleniu - lewy prawie bez dymu, prawy kopci.

Skoro nie ma dymu to nie ma i temperatury to znaczy że piec nie grzeje!A ma grzać i basta!Po co kobieta zajmuje się sprzedażą pieców,lepiej sprzedawać garnki lub pościele!

Pisze pan nieprawdę. Nigdy i nigdzie nie reklamowałam, nie zachęcałam i nie zajmowałam się sprzedażą pieców.

Zachęcam jedynie do zmiany metody rozpalania, nic więcej. Rrozpalaniu od góry, to przeniesienie warstwy żaru z dołu na górę paleniska. Budowa kotła nie zmienia się, powietrze nadal płynie spod rusztu ku górze. Jednak teraz żar pomału schodzi ku dołowi (z równą łatwością jak w paleniu od dołu wędrował ku górze), a dym wydostający się z warstwy zimnego jeszcze opału musi przejść przez żar, gdzie ulega praktycznie całkowitemu spaleniu. Do komina lecą (niemal) przezroczyste spaliny, a ze spalenia dymu powstaje więcej ciepła.

Metodę spalania od góry doskonale obrazuje eksperyment z zapalona świeczką. Pali się bez kopcenia jesli ogień znajduje się na górze. Kopci, gdy świeczkę odwrócimy płomieniem do dołu.

Jeśli ma pan pytania związane z rozpalaniem od góry, chętnie na nie odpowiem.

Jak gazem, prądem grzejesz, albo pompę ciepła masz to też nie ma dymu, a jednak ciepło wytwarza. O takich ludziach jak "Maruda" moja babcia mawiała - głupi się urodziłeś, głupi jesteś i głupi umrzesz. W szkole to chyba wyjątkowo nie szło, co?

Q

Mariola, niedobrze! Ty raz jesteś Mariolą raz Marudą, raz bezimiennym...oj niedobrze! tak dyskutować samej ze sobą. Czas to kończyć i przenieść się na forum kolejnej gminy. Tam możesz odegrać raz jeszcze teatrzyk rozpisany na trzy role.Pa

Proszę Panią Izabellę Chodorowską o sprawdzenie IP wszystkich wymienionych przez Fantazia autorów wpisów i zajęcie stanowiska, potwierdzenie lub zaprzeczenie zarzutu.

Q

Po co kobiecie kłopot robić, zawsze można pisać z różnych lapków, telefonów itp.

Witam serdecznie, jak można zorganizować taki pokaz? mieszkamy w bardzo zadymionej części Poznania. Prośba o info na [email protected]; pozdrawiam!

Odpisuję i pozdrawiam

Często palący tradycyjną metodą od dołu tłumaczą, że gęsty, cuchnący dym jest jedynie po rozpaleniu przez pierwsze pół godziny, czterdzieści minut. Zdjęcia zrobiłam na początku pokazu, po rozpaleniu. Później rozdawałam instrukcje i rozmawiałam z uczestnikami, więcej czasu na robienie zdjęć nie miałam. Proszę zapytać sąsiadów kopcącego przez rozpalenie od dołu, którą metodę wolą pokazując im powyższe zdjęcia.

Za Czystym Ogrzewaniem napiszę "Dym ze spalania węgla lub drewna może wyglądać bardzo różnie — od gęstej, cuchnącej zasłony dymnej po zupełnie przezroczyste spaliny jak z kotła gazowego. Również sadza niejedną ma formę — od asfaltowego dywanu, który trzeba mozolnie zdrapywać i wynosić wiadrami, po szary proszek w ilości kilku garści rocznie.

Skąd tak duży rozrzut w efektach spalania tych samych paliw? Kocioł zasypowy to proste urządzenie, bo samo w sobie o niewielu rzeczach decyduje. Ale procesy, jakie w nim zachodzą, bynajmniej nie są proste. Dlatego cała odpowiedzialność za jakość pracy kotła spoczywa na palaczu"

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/

Bardzo proszę o kulturalną rozmowę. Pani Mariola pisze z jednego IP. Jest to osoba bardzo zaangażowana w działanie na rzecz ochrony środowiska. Nie rozumiem podejścia niektórych osób, które oskarżają tą panią o sprzedaż pieców. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że chodzi tylko i wyłącznie o nasze zdrowie. Jak tak dalej będzie to się sami udusimy przez własną głupotę :(

Jak zauważyłam pani Mariola ma naprawdę cierpliwość, aby tyle raz tłumaczyć to samo. Ponadto jak widzę nie pomija żadnego komentarza tylko rzeczowo odpowiada nie urządzając przy tym wycieczek personalnych.

Dziękuję Pani Izabello za szybką reakcję.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york