SF Lejdis wygrywają

Kolejny mecz na własnym boisku i kolejne cenne punkty ale przede wszystki cenne doświadczenie. Pierwsza połowa to pokaza umiejętności indywidualnych naszych zawodniczek, skuteczne pojedynki 1x1, poprawna gra w obronie i dobre interwencje bramkarki. Pierwsze dwie minuty spotkania i trzy celne strzały zapowiadały festiwal strzelecki.
Swoich sił próbowały Faustyna, Julka oraz Jagoda, ale na bramkę musieliśmy czekać do 18 minuty. Wówczas na listę strzelców wpisała się Faustyna wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.
Dziesięć minut póżniej sędzia dzisiejszego spotkania podyktował rzut wolny w okolicach 35 metra, do piłki podeszła Natalia Pawlak. Jak wiemy Natka dysponuje solidnym uderzeniem, która oddała celny strzał pokonując bramkarza gości.
Na trzecią bramkę nie musieliśmy czekać aż tak długo. Na lewym skrzydle indywidualny rajd celnym strzałem zakończyła Jagoda i do szatni schodziliśmy z dorobkiem 3 bramek.

Druga połowa to 35 minut, o których chcemy jak najszybciej zapomnieć. Brak tempa meczu i duża nieskutecznoś. Swoje szance miały m.in Kinga Połatyńska, Alicja Pocztarek oraz Faustyna Owoc. Minimalnie na spalonym została złapana młodziutka Ala Ossowska, która gdyby nie gwizdek sędziego znalazła by się sam na sam z bramkarzem.
Przyjezdni również mieli swoje szanse ale na posterunku była Ola, która świetnie spisywała się w bramce. Górą była również podczas podyktowanego dla gości rzutu karnego.
Teraza czeka nas przerwa od zmagań ligowych, ale w barwach reprezentacji WZPN w środę zobaczymy nasze piłkarki, które już jutro udadzą się na zgrupowania kadr U-14 oraz U-16.

SF Lejdis 3-0 TSG Kamieniec

Bramki:
18' Faustyna Owoc
28' Natalia Pawlak (rzut wolny)