Trzy punkty przed własną publicznością

Pierwszy mecz przed własną publicznością kończymy z trzema punktami na koncie pokonując zespół Sokoła Rakoniewice 2-1 po dwóch trafieniach Julki Rusinek. W pierwszej części spotkania zagraliśmy bardzo chaotycznie, dużo niedokładności, mało walki i drobne błędy, które wkradły się w poczynania naszych zawodniczek. ...ale gdzie diabeł nie może tam Ruska pośle. Julka zanotowała wejście smoka. Wprowadzona na boisko w 20 minucie pierwszej połowy otrzymała świetne prostopadłe podanie od Natali Pawlak, zachowała się jak typowy napastnik, z pełnym spokojem pokonując bramkarza gości. Do szatni schodziliśmy z jednobrakowym prowadzeniem.

W przerwie meczu na stadionie podziękowania dla partnerów i sponsorów SF Lejdis wręczał koordynator drużyny pan Maciej Owczarczak oraz pan Sławomir Kliszewski, przedstawiciel firmy Faktoria, który wspiera naszą drużynę od samego początku. (o tym jeszcze napiszemy w najbliższych dniach).

Druga odsłona spotkania, nieco lepsza w naszym wykonaniu, co prawda goście doprowadzili do remisu ale tak jak wspominaliśmy niezawodna w tym meczu Julka Rusinek dała drużynie Lejdis prowadzenie w tym spotkaniu, którego nie oddałyśmy do samego końca mimo 2-minutowego osłabienia spowodowanego karą indywidualną.

Cieszą trzy punkty zdobyte na własnym terenie, teraz przygotowujemy sie do kolejnego spotkania. Między czasie w czwartek szóstka naszych zawodniczek rozegra mecz towarzyski z reprezentacją Dolnej Saksonii w barwach Wielkopolskiego ZPN, natomiast w kolejną niedzielę walczymy o kolejne ligowe punkty. Tym razem do Lubonia przyjedzie drużyna z Kamieńca.

Podczas całego dnia towarzyszyła nam firma Art and Fun dzięki której najmłodsi mogli cieszyć się z dmuchanych zamków, tatuaży czy kolorowych warkoczyków, pyszna wata cukrowa i popcorn schodziły jak świeże bułeczki a dobra muzyka umilała m.in czas podczas rozgrzewki.

SF Lejdis:
Rząd górny od lewej: Sławomir Kliszewski, Paweł Urbaniak (kierownik drużyny), Aleksandra Urbaniak, Natalia Pawlak, Martyna Kubiak, Alicja Pocztarek, Kinga Nowińska, Oliwia Owczarczak, Magdalena Filipiak, Roman Janicki (fizjoterapeuta), Maciej Owczarczak (koordynator)

Rząd środkowy od lewej: Zofia Budasz, Julia Rusinek, Faustyna Owoc, Aleksandra Paluszak, Kinga Połatyńska, Aleksandra Betka, Jagoda Cyraniak, Anna Jankowska (trener)

Rząd dolny od lewej: Wiktoria Urbaniak, Amina Javorska, Matylda Kościelak, Aniela Owoc, Zuzanna Nowakowska, Jagoda Depczyńska, Alicja Ossowska, Marta Matysiak, Natalia Żubka.