Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Miasto Luboń pozyskało kolejne dofinansowanie - ok. 4,5 mln złotych

Z radością informuję, że w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski, nasz projekt w ramach programu "Inwestycje w obszarze transportu miejskiego" otrzymał ok. 4️,5 mln złotych dofinansowania.

Środki te zostaną przeznaczone na:
- zakup 4 nowych niskoemisyjnych autobusów
- modernizacje zatok autobusowych
- montaż i uruchomienie stacji rowerów miejskich
- wdrożenie rozwiązań z zakresu Inteligentnych Technologii Transportowych (ITS).
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 5️ mln złotych.

Przypominam, że w ubiegłym roku otrzymaliśmy ponad 13 mln złotych na inwestycje związane również z infrastrukturą drogową i komunikacją miejską. Dzięki tym dofinansowaniom zrealizujemy w Luboniu inwestycje, które bez środków zewnętrznych nie byłyby możliwe do wykonania w tak krótkim czasie.

Przez ostatnie lata Miasto Luboń pozyskało łącznie prawie 25 ️mln złotych dotacji.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Odpowiedzi

Brawo Pani Burmistrz!

I to jest Burmistrz!

Można prosić o link do uchwały/decyzji o podwyższeniu dofinansowania.
Na stronach urzędu miasta jest tylko odnośnik do informacji o dofinansowaniu na kwotę 13 milionów a na tej stronie odnośnik do załącznika do poprzedniej uchwały o dofinasowaniu. (tutaj link do całej jej treści uchwały https://bip.umww.pl/artykuly/2823319/pliki/20170925113509_4042.pdf)

Ja nie mogę tej informacje o podwyższeniu dofinansowania.odnaleźć na stronach urzędu marszałkowskiego

Link do uchwały

https://wrpo.wielkopolskie.pl/nabory/91

No i wreszcie będzie kultura jazdy

Nooooo , nareszcie.. Może w końcu zmieni się transport publiczny na nowoczesny na miarę XXI wieku.

Tym razem zawdzięczamy to szczęściu, Luboń dostał dofinansowanie rzutem na taśmę, bo wycofano dwa wyżej ocenione wnioski. Nasz wniosek został sklasyfikowany jako 16 na 21 złożonych wniosków. Obecne władzą udało się zdobyć kilkanaście milionów dotacji i fajnie. Bez nich miasta nie stać na żadne większe inwestycje. Nie podoba mi się, że tak jak poprzedniczy obecni włodarze nic nie robią by zwiększyć dochody własne gminy. Bazowanie tylko na dotacja nie pozwoli na znaczny rozwój miasta.

Zobaczmy naszego sąsiada jakim są Komorniki. W budżecie na 2018 r. przeznaczył ponad 20 milionów na inwestycje drogowe. Dla Lubonia jest to suma nierealna. Przez to, że ma wyższe dochody ma pieniądze na drogi. Proszę spojrzeć jak wygląda jego program budowy dróg (http://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=12&strona=1), zresztą juz kolejny.

Bark działań włodarzy miasta, mających na celu zwiększenie jego dochody, uniemożliwia jego rozwój i skazuje miasto na wegetację w przyszłości jako spialnię Poznania. Moim zdaniem , nie powinniśmy, nie możemy się godzić na takie zaniechania.
Obecnie dostajemy prezent w postaci dotacji, cieszmy się z niego ale nadal jesteśmy biedni.
Wzrost dochodów własnych jest pewniejszym źródłem środków na inwestycje.
Burmistrz, który nie potrafi zwiększyć dochodów miasta nie jest dobrym wyborem.

Oj widzę że opozycję bardzo boli że obecna Burmistrz tak skutecznie zdobywa środki Unijne na realizację jakże potrzebnych Miastu inwestycji. A już powoływane się na Komorniki jest zupełnie absurdalne ponieważ jest to gmina, która praktyczne nie uzyskała żadnego większego dofinansowania Unijnego poza tym ich program budowy dróg jest już opóźniony. Pozostali kandydaci na Burmistrza tylko mówią, że będą coś robić w kwestiach dotacji zewnętrznych dla Lubonia a obecna Burmistrz Małgorzata Machalska to już realizuje i jest przy tym skuteczna dlatego też jest jak najlepszym wyborem.

Kontrkandydaci nie mają jeszcze takiej możliwości a jednego z nich oceniać będziemy za 5 lat.

Skoro żaden z kontrkandydatów nie miał możliwości uzyskania dofinansowań Unijnych to jakie ma doświadczenie w tej kwestii. Odpowiedź narzuca się sama - zerowe. I takim kontrkandydatom mamy powierzyć zadanie zdobywania kolejnych środków zewnętrznych dla Lubonia i to jeszcze na 5 lat. Odpowiedź znów narzuca się sama - nie można.

Na przykład jakich inwestycji? kolejnego boiska? czy placu zabaw dla dzieci? jakaś naprawiona ulica.. i co jeszcze?

Czyli obecna Burmistrz Małgorzata Machalska, nie potrafi nie chce zwiększyć dochodów miasta.
Robi to co najłatwiejsze wyciąga rękę po Uninie dotacje. Ma racje jak dają to należy skorzystać
.
Pytanie co będzie kiedy unia w kolejnym swoim budżecie (po 2020r.) ograniczy środki. Nie będziemy mieli ani dotacji ani dochodów. Będziemy nadal biedni.

Co do Komornik to chętnie zamienił bym zdobyte przez Luboń dotacje przez okres 4 lat na środki z tej gminy przeznaczone na inwestycje w jednym roku.

Poniżej podstawowe dochody podatkowe na 1 mieszkańca w Luboniu i Komornikach
Luboń: 2018 - 1 645.18, 2013 - 1 253.94
Komorniki: 2018 - 2 931.89, 2013 - 2 504.88

Luboń jest w Powiecie poznańskim zawsze ostatni lub przedostatni od lat (zamieniamy się z Kostrzyniem) a obecna władza nic nie zrobiła by to zmienić. Analiza ich programu wyborcze pokazuje, że też nic nie zamierzają zrobić w tym zakresie przez kolejne 5 lat. Zabierają szansę miastu stanięcia na nogi.

Podsumowując byliśmy biedni, jesteśmy biedni a z takim włodarzami będziemy nadal biedni za 5 lat a doraźne pozyskanie dotacji nie zmienia tego obrazu to jest fakt.

Lepiej być bogatym i niezależnym czy lepiej chodzić po zasiłek - dotacje, chwalić się ile udało się wyciągnąć a mieszkancom opowiadać w jak dobry stanie są finanse miasta.

Mieszkaniec najbiedniejszej gminiy powiatu poznańskiego

W dużej mierze się zgadzam. Luboń jest biedny, ale to głównie dlatego, że terytorialnie jest duży, a aktywność gospodarcza w stos. do powierzchni i potrzeb za mała. Komorniki to magazyn na magazynie i wciąż nowe dochodzą, a za tym idą potężne pieniądze. Luboń jest sypialnią, a sypialnie dochodów nie przynoszą.
Co dużego w sensie aktywizacji gospodarczej powstało w Luboniu od czasu Intermarche? Wcześniej tylko Factory. Miasto nie ma pieniędzy z biznesu, a bez tego się nie rozwinie.
Pytanie jak go zatem przyciągnąć? I gdzie?

To

...Factory w Libanie???? No weź tej...

Jak zobaczę te autobusy to uwierzę

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie
 • Szukam pracy
  Korepetycje