Stella Luboń liderem

6 października, występująca w A-klasie drużyna Stelli Luboń udała się na mecz 8 kolejki do Nowego Tomyśla. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byliśmy oczywiście My, jednak każdy z członków naszej drużyny zdawał sobie sprawę, że przeciwnik tanio skóry nie sprzeda. Początek spotkania przewidziano na godzinę 16.30 i jak się można było spodziewać dokładnie o tym czasie, główny arbiter tego spotkania rozpoczął mecz.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały że spotkanie to będzie się odbywało pod dyktando Stelli, która będzie rozgrywała i atakowała, natomiast przeciwnik ograniczy się jedynie do kontrataków. Na pierwszego gola Stella czekała do 7 minuty, kiedy to świetnym podaniem w uliczkę popisał się Robert Rochowiak, do podania doszedł Jakub Solarek, który podaniem w poprzek bramki obsłużył Marcina Ogrodowczyka, a ten musiał tylko dołożyć nogę. Po strzeleniu pierwszej bramki, obraz gry w cale się nie zmienił, nadal Stella była stroną przeważającą, a na kolejnego gola kibice czekali do 23 minuty spotkania. Rzut rożny z prawego narożnika boiska wykonywał Dawid Jurga, który świetnym dośrodkowaniem obsłużył Dawida Jakubiaka a ten uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 41 minucie spotkania po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne, głową piłkę zgrał Jakub Solarek a formalności dokończył Jurga. Gdy wydawało się że mecz jest pod kontrolą, w 43 minucie po błędzie w wyprowadzeniu ataku pozycyjnego, piłkę przejęli zawodnicy z Nowego Tomyśla,a akcję precyzyjnym strzałem przy lewym słupku Dawida Ostrowskiego wykończył zawodnik NAP-u.
Do przerwy wynik 3:1, jednak biorąc pod uwagę to co się działo w pierwszej połowie, raczej nikt nie spodziewał się niespodzianki w tym meczu. Druga połowa przypominała pierwszą, Stella była ciągle w natarciu, natomiast przeciwnicy ograniczali się do coraz to bardziej ostrych i niesportowych zachowań. W 58 minucie spotkania ładną i składną akcję lubonian wykończył Dawid Jurga, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu. Po podwyższeniu wyniku na 4:1, Stella dalej próbowała zdobyć kolejne bramki, jednak jak nie słupek, jak nie dobra interwencja bramkarza i obrońców, to zawodziła skuteczność naszej drużyny.
Mecz zakończył się wynikiem 4:1, zdobyliśmy kolejne 3 punkty i jak się później okazało zostaliśmy jedyną drużyną w naszej grupie z kompletem zwycięstw (Opalenica zremisowała bezbramkowo z Grodziskiem).
Działaczy i sztab szkoleniowy cieszy przede wszystkim osiągnięcie pierwszego i najważniejszego celu na ten sezon.... według naszych obliczeń tym meczem zapewniliśmy sobie utrzymanie w A-klasie na kolejny sezon. Co dalej uda się osiągnąć tej jakże fajnej drużynie zobaczymy.

Stella w tym meczu wystąpiła w składzie:
Dawid Ostrowski - Sebastian Leonarczyk, Alain Ngamayama, Jakub Kaźmierczak (cpt), Kamil Frankowski - Dawid Jurga, Patryk Łukaszewski , Robert Rochowiak -Jakub Solarek, Dawid Jakubiak, Marcin Ogrodowczyk

Z ławki rezerwowych na boisku zameldowali się jeszcze:
Arkadiusz Nowicki, Jan Boruń, Daniel Baran (opuścił boisko przed czasem po brutalnym ataku na nogi przeciwnika), Mateusz Gawroński, Bartosz Bartoszak, Damian Konieczny.
Na ławce rezerwowych był jeszcze Daniel Smulkowski.