Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Stella Luboń liderem

6 października, występująca w A-klasie drużyna Stelli Luboń udała się na mecz 8 kolejki do Nowego Tomyśla. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byliśmy oczywiście My, jednak każdy z członków naszej drużyny zdawał sobie sprawę, że przeciwnik tanio skóry nie sprzeda. Początek spotkania przewidziano na godzinę 16.30 i jak się można było spodziewać dokładnie o tym czasie, główny arbiter tego spotkania rozpoczął mecz.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały że spotkanie to będzie się odbywało pod dyktando Stelli, która będzie rozgrywała i atakowała, natomiast przeciwnik ograniczy się jedynie do kontrataków. Na pierwszego gola Stella czekała do 7 minuty, kiedy to świetnym podaniem w uliczkę popisał się Robert Rochowiak, do podania doszedł Jakub Solarek, który podaniem w poprzek bramki obsłużył Marcina Ogrodowczyka, a ten musiał tylko dołożyć nogę. Po strzeleniu pierwszej bramki, obraz gry w cale się nie zmienił, nadal Stella była stroną przeważającą, a na kolejnego gola kibice czekali do 23 minuty spotkania. Rzut rożny z prawego narożnika boiska wykonywał Dawid Jurga, który świetnym dośrodkowaniem obsłużył Dawida Jakubiaka a ten uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 41 minucie spotkania po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne, głową piłkę zgrał Jakub Solarek a formalności dokończył Jurga. Gdy wydawało się że mecz jest pod kontrolą, w 43 minucie po błędzie w wyprowadzeniu ataku pozycyjnego, piłkę przejęli zawodnicy z Nowego Tomyśla,a akcję precyzyjnym strzałem przy lewym słupku Dawida Ostrowskiego wykończył zawodnik NAP-u.
Do przerwy wynik 3:1, jednak biorąc pod uwagę to co się działo w pierwszej połowie, raczej nikt nie spodziewał się niespodzianki w tym meczu. Druga połowa przypominała pierwszą, Stella była ciągle w natarciu, natomiast przeciwnicy ograniczali się do coraz to bardziej ostrych i niesportowych zachowań. W 58 minucie spotkania ładną i składną akcję lubonian wykończył Dawid Jurga, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu. Po podwyższeniu wyniku na 4:1, Stella dalej próbowała zdobyć kolejne bramki, jednak jak nie słupek, jak nie dobra interwencja bramkarza i obrońców, to zawodziła skuteczność naszej drużyny.
Mecz zakończył się wynikiem 4:1, zdobyliśmy kolejne 3 punkty i jak się później okazało zostaliśmy jedyną drużyną w naszej grupie z kompletem zwycięstw (Opalenica zremisowała bezbramkowo z Grodziskiem).
Działaczy i sztab szkoleniowy cieszy przede wszystkim osiągnięcie pierwszego i najważniejszego celu na ten sezon.... według naszych obliczeń tym meczem zapewniliśmy sobie utrzymanie w A-klasie na kolejny sezon. Co dalej uda się osiągnąć tej jakże fajnej drużynie zobaczymy.

Stella w tym meczu wystąpiła w składzie:
Dawid Ostrowski - Sebastian Leonarczyk, Alain Ngamayama, Jakub Kaźmierczak (cpt), Kamil Frankowski - Dawid Jurga, Patryk Łukaszewski , Robert Rochowiak -Jakub Solarek, Dawid Jakubiak, Marcin Ogrodowczyk

Z ławki rezerwowych na boisku zameldowali się jeszcze:
Arkadiusz Nowicki, Jan Boruń, Daniel Baran (opuścił boisko przed czasem po brutalnym ataku na nogi przeciwnika), Mateusz Gawroński, Bartosz Bartoszak, Damian Konieczny.
Na ławce rezerwowych był jeszcze Daniel Smulkowski.

Stella Luboń

fot.: 

zdj. arch.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Praca
  • Inne
    Znaleziono klucze od samochodu
  • Inne
    Zgubiłam złoty kolczyk
  • Dam pracę
    Оператор продукції
  • Dam pracę
    Operator wózka widłowego