Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kto startuje w Luboniu z PiS? - list do redakcji [odpowiedź z KW PiS]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zadał pytanie dotyczące startu komitetu Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Luboń.

Z strony Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że w Luboniu w wyborach do Rady Miasta Luboń startuje Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. W każdym okręgu jako Komitet Wyborczy PiS zgłosiliście minimalną ilość kandydatów na Radnych. W związku z startem PiS w Luboniu chciałbym prosić o szczegółowe informacje dotyczące kandydatów (imię i nazwisko, zdjęcie kandydata, wiek, wykształcenie, zawód, program) wystawionych w wyborach do Rady Miasta Luboń z list PiS. W sierpniowych Wieściach Lubońskich przeczytałem następujący fragment: "Przewodniczący Koła PiS, Michał Łasecki, zapowiedział, że komitet nie będzie wystawiać kandydata na burmistrza. Prawdopodobnie poprze kandydaturę obecnie urzędującej Małgorzaty Machalskiej". Potwierdziło się, że kandydata na burmistrza PiS w Luboniu nie wystawił, natomiast chciałem się dowiedzieć czy podtrzymujecie jako PiS poparcie dla obecnej Pani Burmistrz Małgorzaty Machalskiej? Proszę również o informację czy jeśli uda Wam się wprowadzić przedstawicieli PiS do Rady Miasta czy wejdziecie w koalicję z Forum Obywatelskim Luboń? - pyta Czytelnik.

Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

Pierwszy raz w historii jest lista Prawa i Sprawiedliwosci w wyborach do rady Miasta Lubonia. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów mieszkańców. Będziemy zabiegać o środki rządowe i europejskie na rozwój infrastruktury, lepsze szkoły, wsparcie dla projektów kulturalnych. Dlatego prosimy o wsparcie sympatyków centroprawicy. Nasze listy sa różnorodne. Na naszych listach sa członkowie ale i sympatycy PiS, społecznicy, osoby całe życie związane z Luboniem jak Pan Roman Haremza, ale i nowi mieszkańcy. Nie mamy kandydata na burmistrza. Poglądy wśród sympatyków sa podzielone, choć większość pozytywnie ocenia dorobek ostatnich lat.

Michał Łasecki
Przewodniczący Koła PiS w Luboniu

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

natomiast ja droga redakcjo przypominam o swoim pytaniu....

Chciałbym za pośrednictwem e-lubon zwrócić trochę nietypowo ale z pytaniem do pełnomocnika komitetu PiS wystawiającego listy z kandydatami do rady miasta Lubonia.
Czy normalną sytuacją jest to, że w oznakowanym a zatem jak sądzę w działającym biurze posła i europosła z partii PiS funkcjonował inny komitet wyborczy? Co więcej obok plakietek z informacją i biurze rozwieszone są kandydatury innego komitetu, który teoretycznie powinien być konkurencją (dowód - fot w linku). Czy zatem PiS w Luboniu wystawia dwie listy "dla zmylenia niemca" pod szyldami dwóch komitetów czy też... to nowy film mistrza Barei...

dowód w sprawie: https://ifotos.pl/z/qeqrrnp

F.R.

natomiast ja droga redakcjo także przypominam o swoim pytaniu do pełnomocnika PIS:

Chciałbym za pośrednictwem e-lubon zwrócić trochę nietypowo ale z pytaniem do pełnomocnika komitetu PiS wystawiającego listy z kandydatami do rady miasta Lubonia.
Czy normalną sytuacją jest to, że w oznakowanym a zatem jak sądzę w działającym biurze posła i europosła z partii PiS funkcjonował inny komitet wyborczy? Co więcej obok plakietek z informacją i biurze rozwieszone są kandydatury innego komitetu, który teoretycznie powinien być konkurencją (dowód - fot w linku). Czy zatem PiS w Luboniu wystawia dwie listy "dla zmylenia niemca" pod szyldami dwóch komitetów czy też... to nowy film mistrza Barei...

dowód w sprawie: https://ifotos.pl/z/qeqrrnp

F.R.

Pytanie należy kierować do Pana Przewodniczącego Koła PiS w Luboniu, Michała Łaseckiego - najlepiej go znaleźć na facebooku.

W wielu watpliwych sytuacjach, szanujaca sie redakcja sama probuje dociec prawdy i wyjasnic watpliwosci. Licze wiec na profesjonalizm Pani Redaktor i oczekuje wyjasnienia watpliwosci zamieszczonych w poprzednim artykule.

może zaskoczę Pana ale nie posiadam facebooka.... i nawet mi z tym dobrze...

Pytanie zostało przekazane.

Ja chcę także wiedzieć- na kogo nie gołosować..

Czyli PiS nie wystawił kandydata na burmistrza bo popiera Machalską.

Nie jest to dziwne, że PiS poprze Machalską przecież ma ona poglądy prawicowe. A miasto współpracuje z parafiami w naszym mieście zlecając im zdania publiczne np: realizacja zadania publicznego pod tytułem: Z okazji 80 rocznicy erygowania parafii p. w. św. Jana Bosko, utworzenie izby pamięci pierwszego jej proboszcza ks. Stanisława Streicha , na którego realizacje miasto wyłożyło 7 tyś. Przez cztery lata zebrało by się zadań na kilkadziesiąt tysięcy.

Pokażcie proszę zdjęcia kandydatów pis,żebym wiedziała na kogo nie głosować.

PiS popiera Bodlera , solidarni w Miłosierdziu i pan Korcz Pierwszy z PiSu.
Jedyna rozsądna to Machalska .

Z opowiedzi Michała Łaseckiego Przewodniczącego Koła PiS w Luboniu wynika coś innego.
"Nie mamy kandydata na burmistrza" No chyba, że poparcie dla Bodlera jest tylko nieoficjalne.
Natomiast wypowiedz: "Poglądy wśród sympatyków sa podzielone, choć większość pozytywnie ocenia dorobek ostatnich lat" dotyczy kandydatury Machalskiej.

Z odpowiedz przewodniczącego koła PiS wynika coś innego "Nie mamy kandydata na burmistrza". Chyba, że Bodlera popierają nieoficjalnie.
Natomiast wypowiedz "Poglądy wśród sympatyków są podzielone, choć większość pozytywnie ocenia dorobek ostatnich lat" dotyczy poparcia Machalskiej .

Ja w to nie wierze , komitet PiS mimo wielokrotnych apeli nie wypowiedział się jasno na temat KWW Robert Ostafiński Bodler i co ich łączy to po pierwsze , po drugie znam osoby startujące na radnych z list Bodlera i to kilka osób i smiać mi się chce jak czytam takie brednie , proszę poszukać lepszych argumentów , ten pan Korcz w kółko już się nudzi , a po trzecie na listach innego komitetu jest tez kolorowo i nikt tego nie zauważył . O co więc tutaj chodzi się pytam?

Zgadzam się ja widziałam znajome nazwiska w Wieściach lubońskich i na plakatach,to są prywatne rozgrywki na których cierpią niewinne osoby,przestańcie obrzucać sie wzajemnie błotem !!

z dopiskiem jakie ugrupowanie reprezentują - koniecznie niech się ujawnią

Dla wielu nieświadomych szykuje się głosowanie typu "chybił-trafił" Skandalem jest ukrywanie przynależności politycznej. Za kogo wy nas macie, za motłoch przydatny tylko w dniu wyborów?

POPIERAM!!! KANDYDACI POKAŻCIE SKĄD JESTEŚCIE

Proste...nie głosuj na tych, którzy mają coś do ukrycia...Ukrywają teraz to później lepiej nie będzie.
A oszukiwanie współmieszkańców już na samym początku niczego dobrego nie wróży.

Ten komitet Bodlera to cicha przybudówka pisu. Powiązania pana K. Z europosłem Czarneckim są dobrze znane. Zwróćcie też że nawet ich plakaty do rady miasta maja pisowski charakter i kolory. Nie głosować na nich!!!

A kim jest Franciszek Radzaj?

Wszyscy dobrze wiemy, że taka osoba nie istnieje.
Nikt taki jak Franciszek Radzaj nie istnieje w Luboniu.
Jest to postać fikcyjna - wymyślona na potrzeby opluwania innych - ktoś komu odpowiada obecnie panujący układ w Luboniu... a wszelkie możliwie zmiany mogą mu zaszkodzić.....

Skąd Pan wymyślił sobie to nazwisko? z tablicy nagrobkowej osoby zmarłej? - nie wstyd Panu?

I proszę nie obrażać ludzi którzy startują w wyborach.

Jest Pan zdolny do opluwania normalnych ludzi, mieszkańców Lubonia, którzy chcą tylko kandydować i są niewygodną konkurencją.

Wszyscy wiedzą już kim Pan jest - bo tylko jedna osoba z tego środowiska jest zdolna do tak haniebnych wpisów i oczerniania ludzi - tylko po to by mieć z tego korzyść...

Proszę nie odpisywać w godzinach pracy urzędu i innych spółek miejskich.

Szanowny mieszkańcu skąd te nerwy?
Proszę mi też powiedzieć w którym pytaniu obraziłem któregoś z kandydatów???
To, że zadaję pytania tak pana denerwuje - widocznie są dla pana nie wygodne.... bo co za problem zwyczajnie odpowiedzieć...

Nie wiem też za kogo mnie Pan ma i skąd wniosek, że nie istnieję (to że nie używam facebooka nie oznacza jeszcze, że umarłem...). Muszę też rozczarować - nie jestem pracownikiem Urzędu ani innej instytucji państwowej.

Na pewno też nie jestem zwolennikiem KW Pana Bodlera, z wielu powodów:
- jego program jest populistyczny
- nie jest i tak naprawdę nigdy nie był mieszkańcem Lubonia (wynajmowanie domu to nie bycie mieszkańcem)
- reprezentują go tacy ludzie jak pan Korcz, o którym wydaje mi się nie tylko ja mam opinię wybitnie negatywną
- nie rozumiem występowania w podwójnej roli KW Bodler w biurze PiS.

Rozczaruję też, pod kontem sympatii politycznych, daleko mi do zwolennika Pani Machalskiej i obecnych radnych.
Nie podoba mi się wpływ proboszczowy na obecną władzę, to że zasiadają w niej szafarze i było nauczyciele (1. Pan Okupniak - który wg oświadczenia od lat ma firmę na stracie, to jak ma miastem zarządzać, 2. Pani Zygmanowska, która z dyrektorskiej pensji nie potrafiła sobie mieszkania kupić i mieszka w komunalnym).

To wszystko mi się nie podoba i mam nadzieję, że takich ludzi w kolejnej kadencji nie będzie, ale pod żadnym pozorem nie chciałbym by miastem rządzili ludzie pokroju Korcza... (który to, lub ktoś za jego namową zapewne napisał powyższy post)

Franciszek Radzaj

Dzień dobry
Jestem mieszkańcem Lubonia zapytuje wszystkich startujących na radnego do gminy miasta i obecnych ile tam ściwość musi trwać bo ja mieszkaniec lubonia mam już dość wyborów. Jak już mają trwać te wybory. To niech trwają bez obrazy innych bo myślę że każdy uciwy człowiek ma prawo startować narazie stwierdziłem że wasza ściwość jest gorsza niż polityków. Mam nadzieję że 11 listopada nie będzie takich wpisów aż kolwiek myślę czy takie wpisy wszyscy radni powinni pracować wspołecznie... Wstyd mi za was...

radny jest każe politykiem i jak ktoś chce nim zostać no musi liczyć się z tym, że ludzie będą mu zadawać pytania, czasem nie wygodne czasem trochę osobiste...
A widać wyraźnie, że pytania franciszka nie leżą jednemu z kandydatów... a szkoda bo mnie też ciekawi jak to jest z tym bodlerem i pisem.... razem czy jednak osobno?
Czyżby zgodnie z zasadą wybory: macierewicz do szafy, krycha do stołówki, patryk z flagu unii, a korcz nie z pisu....

Panie Franciszku lubonianinie wyraz niewygodny piszemy razem a pan popełnia wciąż ten sam błąd w swoich postach podpisując się różnymi imionami , pana niechęć do pewnej osoby jest już męcząca proszę tutaj nie wylewać swoich żali .

Uuu się członkowie kw PiS bis yyy tzn kw bodlera burzą.....

Taliban religijny opanowal Lubon. A tak nawiasem w Polsce nie ma ani prawdziwej prawicy, ani lewicy, Pani Machalska co najwyzej moze reprezentowac interesy Kosciola Rzymsko-katolickiego a nie zadnej tam prawicy. W dzisiejszej Polsce chcac sie utrzymac przy wladzy . nalezy KRK wchodzic w cztery litery bez wazeliny. Wiekszosc kandydujacych niestety w perfidny i pelen hipokryzji sposob zaslania sie religia, ale za to bedzie im odplacone w przyszlosci. A juz szczytem glupoty nazwac swoje ugrupowanie W Prawdzie i Milosierdziu.

W zasadzie każdemu komitetowi do kościoła blisko. Nawet Samulczyk - główny rozgrywający i mentor Koalicji Mieszkańców Lubonia jest zaangażowany na maksa. On chyba też jest w radzie parafialnej? Lewicy w Luboniu nie widać. Po upadku SLD jeszcze się nie podnieśli.

Jakby na to nie patrząc mi sie powiazania naszej obecnej władzy z Kosciolem nie podobają,bo są perfidne i zwyczajnie niesmaczne. Widać to w Zabikowie i Lasku. Ale głownie organizator kultu w Lasku ma zapedy do współdzialania z wladzą. Obstawił sie nawet bylym burmistrzem Sz*y*em,ktory jest jak mnie ktos poprawił ministrantem SENIOREM.

Nie mam zamiaru głosować na Koalicje Miasta Lubonia a juz na pewno na ich radnych oni w większości juz byli i to w XX wieku niektórzy .

Franek a ku ku.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu