Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Odpowiedź na artykuł "Lista 40 projektów dla Swarzędza"

Szanowni Państwo! Udostępniliśmy pismo z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, ponieważ we wcześniejszych publikacjach pojawiła się informacja, że p. Ostafiński-Bodler przyczynił się do pozyskania 136 mln zł dotacji. Jak pokazuje oficjalna odpowiedź z UMiG Swarzędz p. Ostafiński-Bodler nie sprawował faktycznego nadzoru nad referatem pozyskiwania funduszy, ponadto, bezpośrednia kwota środków pozyskanych przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz w latach, gdy tam pracował to 10,6 mln zł. Artykuł, na który powołuje się p. Ostafiński-Bodler sumuje zapewne kwoty dotacji pozyskanych przez różne instytucje, które w partnerstwie ze Swarzędzem realizowały inwestycje na terenie tej Gminy, m.in. Powiat poznański, Aquanet S.A. i Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka". Potwierdzeniem tego są również informacje zawarte na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. 
To tak jakby w Luboniu do środków pozyskanych przez Urząd Miasta doliczyć inwestycje realizowane przez Aquanet S.A, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich czy PKP S.A. Tylko czy to byłoby uczciwe? Ocenę pozostawiamy Państwu.
 
KWW Forum Obywatelskie Luboń
 
Od redakcji: Kamil Tomaszewski oświadczył, że nie jest zaangażowany w kampanię wyborczą w Luboniu i prosił o skasowanie cytatu jaki pochodził z oficjalnej facebookowej strony Burmistrz Miasta Małgorzaty Machalskiej oraz Forum Obywatelskiego Luboń. Pan Kamil jest pełnomocnikiem wyborczym jednego z kandydatów na Burmistrza w Swarzędzu. 
 
 

Odpowiedzi

Ta nagonka na Pana Bodlera sugeruje, że jest on godnym kontrkandydatem.

Nie uważam tego za nagonkę. Trzeba wyjaśnić, czy Pan Ostafiński-Bodler mówi prawdę czy nagina rzeczywistość.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by takie wątpliwości (jeśli są) wobec innych kandydatów wyjaśniać na forum publicznym. Wręcz zachęcam by to robić jeśli są ku temu podstawy - to wtedy nie będzie wyglądać na nagonkę wyłącznie na Pana Ostafińskiego-Bodlera.

Nie jest istotne, czy mówi prawdę, czy nagina rzeczywistość. Jak pokazuje przykład z góry, miłościwie panującego Premiera, wszystko jest dopuszczalne, można kłamać, oszukiwać, przejaskrawiać, pomniejszać, powiększać. Czasem tylko jak już mocno kogoś takie zachowanie zaboli to sąd pomaga i każe prostować nieścisłości

Nie wiem kim jesteś, jeśli dla Ciebie godnym kandydatem jest osobą, którą manipuluje informacjami aby zdobyć poklask wyborców. Słusznie ktoś ostrzegał przed manipulacjami w wyborach. Pytanie kto za tym Panem stoi faktycznie. Robert Korcz (jego pełnomocnik w Luboniu) z Solidarnych w Prawdzie i Miłosierdziu jest za słaby na wymyślenie takich rzeczy. To musiał być ktoś mocniejszy

Nie należy nazywać nagonką zwykłego i precyzyjnego ustalania faktów. Gdyby zostały one od samego początku podane rzetelnie i zgodnie ze stanem faktycznym to dziś ta sytuacja nie miała by miejsca.
Jedyną przykrą w całej tej żenującej sytuacji kwestią jest fakt, że zamiast rzeczowo i merytorycznie debatować trzeba zmagać się z tak absurdalnymi kwestiami.
Czy naprawdę ktoś uważa ludzi za idiotów, którzy w dobie powszechnego dostępu do internetu i informacji nie będą w stanie zweryfikować sobie serwowanych "faktów"?
Tymczasem wyciąganie wniosków nt kompetencji i wartości kandydata na podstawie zainteresowania jego osobą jest potężną nadinterpretacja...

Godny kandydat :D :D :D

Panu Tymińskiemu-Bodlerowi już dziękujemy!

Owczesny Tyminski byl Twoim faworytem ? Juz nie pierwszy raz przywolujesz to bazwisko. Zluuzuj.

Mam jeszcze jedno pytanie do Pana Kandydata na burmistrza. W spocie wyborczym dostępnym na facebooku pokazuje Pan swoje dawne chwilowe miejsce zamieszkania w Luboniu - wg mojej wiedzy obecnie (a także być może wówczas) owy dom jest własnością rodziny dewelopera u którego Pan pracował i jednocześnie obecnego prezesa stowarzyszenia, które wystawiło Pana na kandydata. Zatem pytanie brzmi, czy kiedykolwiek był Pan właścicielem jakieś nieruchomości w Luboniu i płacił tego tytułu podatki? Lub też, jeśli Pan tylko ten lokal tylko wynajmował, czy zgłosił Pan to do US jako miejsce zamieszkania by podatki z tyt PIT zasiliły budżet miasta?

Franciszek Radzaj

Widać z powyższego tekstu ,że Pan Kandydat ze Swarzędza ma smykałę do kombinowania! Pytanie do Szanownych Wyborców co Oni na to?

Każdy lepszy niż sitwa Forum dla zainteresowanych polecam:
http://wiescilubonskie.pl/boj-o-zielen/

No właśnie. Czas kończyć. Przez 3 lata chwaliliście się kwietnikami a w ostatnim roku chcecie budować San Francisco. Byliście tak pewni zwycięzstwa, że nawet nie macie przygotowanyh kontrargumentów. Krew Was zalewa a Wasz KWW przyjął funkcję agresywno obronną...

Jak nie macie o czym rozmawiać, to szukacie haków? Obywateli w urzędzie też tak traktujecie, kiedy mają inne zdanie?

Czy p. Machalska była tak uprzejma i pochwaliła się już stanem miejskiego portfela? Póki co zachowuje się jakby sama z własnej kieszeni miasto utrzymywała.

Widze ze trwa walka o stołek.Spodobało sie p.burmistrz zapraszanie na uroczystości i pokazywanie sie,bywanie jako urzednik .Nie na tym polega pani praca.Jakie są obecnie długi miasta Lubon? Niech pani nie rzuca tekstow typu projekt chodnika w realizacji bo to bajki dla malych dzieci.Jest pani slabym burmistrzem co uwaza duze grono mieszkancow Lubonia.Glosu na pania nie oddamy i tyle

W Luton czy w Swarzędzu? Ja w Luboniu wspólnie z moimi sąsiadami oddamy głos na p. Machalską. Pozostała dwójka to niestety słabi kandydaci.

Prawda jest taka ze 4 lata temu nasza pani burmistrz miała słabą konkurencje , było pewne ze wygra w pierwszej turze a teraz grunt się pali szukają haków , dziwnym trafem ta sensacja została ujawniona mniej więcej podczas debaty ?. Jeżeli to jest prawda że ludzie się boją i z grzeczności godzą się na powieszenie plakatów na swoich sklepach i firmach to przy urnach może być duża niespodzianka ...

Też mam swój mały biznes, usługi. Znam wielu Lubonian, bo mieszkam w Luboniu od 30stu lat i nie powieszę Waszego kandydata, bo raz manipuluje informacją jak pokazała odpowiedź że Swarzędza, dwa Waszym liderem w Lasku jest Pan Korcz. Pana Korcza w Luboniu wszyscy już poznali. Jeśli macie takich liderów to nie dziwcie się, że nikt z Wami nie chce mieć nic wspólnego. Zresztą nawet Wasi kandydaci się tłumaczą gdy rozmawiają mówiąc, że nic wspólnego z Panem Korczem asystentem posła PiS i działaczem Solidarnych w Prawdzie i Miłosierdziu nie mają. Po prostu ludzie na swoich płotach i w sklepach Was wieszać nie chcą

Pan Korcz i lider?

Ja czytałam list jednej pani i zrozumiałam coś całkiem innego ... a mianowicie ze plakaty panującej władzy w Luboniu maja monopol ponieważ ludzie nie chcą mieć kłopotów boja sie konsekwencji jesli odmówią. Dlatego właśnie nie chcą reklamować osób z innych ugrupowań źle mnie pan zrozumiał .

Ludzie nie chcą wieszać na swoich płotach i witrynach sklepowych osób NIEWIARYGODNYCH. Ja Pana Korcza nawet w noc polarną nie zgodziłbym się powiesić.

Nie prosze pana ja dobrze zrozumiałam o co tej zdeterminowanej czytelniczce chodziło ...http://e-lubon.pl/news/2018-10-01/zdeterminowana-czytelniczka-list-do-redakcji-14998 prosze nie zmieniać tematu bo wszyscy doskonale wiedzą które ugrupowanie w Luboniu jest popierane przez PiS , rozsiewacie kłamliwą propagandę powołując sie na jedna osobę kandydata z Lasku !!!!

Nie proszę pana ja dobrze zrozumiałam o co tej zdeterminowanej czytelniczce chodziło http://e-lubon.pl/news/2018-10-01/zdeterminowana-czytelniczka-list-do-redakcji-14998 prosze nie zmieniać tematu wszyscy wiedza kto w Luboniu jest popierany prze PiS a wy rozsiewacie kłamliwą propagandę powołując sie na jedną osobe kandydata z lasku ...

Po pierwsze jestem zwykłym mieszkańcem i dlatego Pani piszę, że nie wywiesimy osób niewiarygodnych. Po drugie ta (jedna osoba?) jest Waszym pełnomocnikiem wyborczym, czyli najważniejszą osobą w komitecie. Po trzecie w Biurze posła PiS wisi plakat KWW Roberta Ostafińskiego - Bodlera i pani Krystyny Korcz, po czwarte w tym biurze na tle zdjęcia prezydenta Dudy fotografował się Wasz kandydat na Burmistrza, organizował tam też swoje pierwsze spotkania. Musi Pani zrozumieć, że nie chcemy mieć nic wspólnego z takimi kandydatami. W Luboniu są inne lepsze komitety i nie mówię tylko o Forum, w wielu miejscach ludzie zgadzają się powiesić Bezpartyjnych Samorządowców czy Niezależnych. Bo takich kandydatów na swoim płocie nie trzeba się wstydzić.

Jeden jak królik z kapelusza wyskakuje ze Swarzędza, druga pokazuje się na ostatnią chwilę , była już urzędnikiem w Luboniu. Czy naprawdę nie ma lepszej opozycji? Amatorszczyzny zupełną, za 4 lata zakładam swoją partię w Luboniu

Pomagamy osobom poszkodowanym w wypadkach uzyskać należne im odszkodowanie. Więcej informacji na https://procredito.pl/odszkodowania/regionalne

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier