Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Lista 40 projektów dla Swarzędza

Po debacie w PTV Poznań dziś o 18.00 na portalu e-luboń pojawił się wpis o tym, że rzekomo podaje nieprawdę, że w latach 2011-2014 roku przyczyniłem się do pozyskania 136 mln złotych środków zewnętrznych (str. 15 WL czerwiec 2018). W załączniku przesyłam oficjalny nr "Prosto z Ratusza", gdzie na stronie 1 i 12-13 jest rozpisana lista 40 projektów dla Swarzędza, dla których pozyskano 136 048 225, 92 złotych.

Robert Ostafiński-Bodler

ZałącznikWielkość
PDF icon prosto_z_ratusza_2014.pdf2.43 MB

Odpowiedzi

Pana szefowej w Swarzędzu społeczeństwo podziękowało nie wybierając jej na burmistrza. Z Panem została rozwiązana umowa o pracę przez nowego Burmistrza tego miasta. To pokazuje na ile ceniona była Wasza praca w Swarzędzu. Tam się nie udało, to próbujecie w Luboniu?

Trudno, aby nowy Burmistrz podpisał umowę z wice byłej burmistrzowej z innego obozu. Tego jeszcze nie widziałam...Proszę o powagę. Demokracja daje i odbiera władzę. Każdy może kandydować. Może Andrzej36 sam spróbuj zrobić coś dla miasta?!?!

Widzę, że dokonania i doświadczenie pana Bodlera zaczyna już się rozmnażać. Dotąd był sekretarzem, teraz piszecie o byciu wiceburmistrzem w Swarzędzu, co jest kolejnym kłamstwem bo nigdy takiej funkcji nie piastował. Sekretarz Miasta jest w samorządzie funkcją niepolityczną, w Luboniu tą funkcję pełni ta sama osoba już pod trzecim burmistrzem. Dziwnym trafem w Swarzędzu było inaczej i urząd rozwiązał stosunek pracy z Bodlerem, ciekawe dlaczego?

W UM wystarczy przetrwać kadencję, aby mieć pracę na całe życie. W Luboniu Pan Sekretarz uzyskał rangę godną marszałka i tylko od niego zależy jak długo nim będzie. Miasto potrzebuje i takich urzędników.

Ciekawe co na to teraz powie Pani Machalska. Tak się przestraszyła dobrej debaty w wykonaniu Pana Bodlera, że posunęła się do kłamstwa. Po raz kolejny została wypunktowana.

P.S Link do gazety nie działa.

Pani Burmistrz Machalska wypadła w moim odczuciu najsłabiej... Debata ciekawa i chyba pierwsza taka w historii samorządu lubońskiego.

Urzędującym zawsze jest trudniej :) Gdy do tego nie ma sukcesów, to trudno się obronić.

Na pewno kandydatury nietuzinkowe tutaj się zgodzę :)

Załącznik już jest

Pan Bodler mówił jednak prawdę.
Wynika z tego, że Pani Machalska i jej komitet pósciło w internet nieprawdziwe informacje tzw. Fake News w brzydkim stylu i swietle niesłusznie atakując kontrkandydata.
Jeśli tak to wypadało by honorowo przeprosić Pana Roberta Ostafińskiego-Bodlera.

Czym sobie Luboń zasłuzył na taką brzydką grę? Wstyd Pani Burmistrz. Kto Pani Machalskiej podpowiedział takie świństwo!?

Mam nadzieję, że przeprosiny będa na 1 stronie Wieści Lubońskich!

Jako obywatel i wyborca oczekuję od p. Burmistrz oficjalnych przeprosin. Nie w WL bo te zanim wyjdą to pewnie bedzie listopad to takie" Wiesci po Lubońskie" Bardzo nieładne zachowanie FO Luboń. Z tego wynika jasno,tonacy brzytwy sie chwyta.

Za co ma przepraszać obecna Burmistrz za to że ujawniła prawdę o której piszę sam urząd Miasta Swarzędz. Panie Bodler cytując klasyka kończ Waść wstydu oszczędź.

Pragnę zauważyć że dokument udostępniony przez Panią Burmistrz jest skonsultowany z prawnikiem. Proszę spojrzeć w lewy dolny róg, jest tam pieczątka pani prawnik

Pragnę zauważyć że dokument udostępniony przez Panią Burmistrz jest skonsultowany z prawnikiem. Proszę spojrzeć w lewy dolny róg, jest tam pieczątka pani prawnik

Taka ważna sprawa a link nie działa!!!!!!!!!

Jest już załącznik

Ja chciałbym wiedzieć jaki udział w pozyskaniu tych wszystkich środków miał Pan Robert?
Urząd Gminy twierdzi, że nie miał realnego wpływu, Pan Robert twierdzi inaczej....
Osobiście ciężko mi uwierzyć, żeby jego osobista praca przyczyniła się, choć w najmniejszym stopniu, do zdobycia dofinansowania w każdym projekcie. Wymagało by to pracy tylko i wyłącznie przy projektach i to w wymiarze dużo większym niż jeden etat.
Co warte uwagi, największe projekty nie były projektami bezpośrednio Urzędu tylko Związku międzygminnego "Puszcza Zielonka".

Machalska też się chwali sprawami, których nie robiła w pojedynkę. Po tym co opowiada, to można odnieść wrażenie, że tylko ona jest w urzędzie. Wracając do Bodlera, nawet, jak opiniował czy zatwierdzał jakikolwiek dokument, to robił tyle samo co Machalska... Praca urzędnika to praca wielu osób, składająca się ostatecznie na efekt końcowy danej sprawy.

Tyle że Machalska przez ostatnie 4 lata byla szefem całego UM w Luboniu kolokwialnie nazywając a od co do rzekomych zasług pana Bodlera jego szefowie wyjaśnili w piśmie że mial w nich taki sam udział jak konserwatorka powierzchni płaskich w swarzędzkim urzędzie miasta!

Jestem zniesmaczony. Myślałem, że Pani Machalska wraz z komitetem będą mieć dość klasy by nie uciekać się do pamfletów. Komitet był świadomy, że obecna władza Swarzędza inaczej podliczy dokonania poprzedniej władzy od niej samej. Są wybory i wszyscy kolorują w swoją stronę. Nie idź tą drogą obecny UM, bo Cię nie wybierzemy. Życzymy sobie godnej reprezentacji, a nie podchodów.

Tia... Stan Tymiński pełną gębą. Mam nr prosto z ratusza z czarnej teczki zobaczycie wszyscy tylko link przypadkiem nie dziala... Człowieku kogo ty chcesz nabrać, weź już się nie ośmieszaj!

Załącznik już jest

Mamy zatem sytuacje taką, że na jednej szali jest oficjalny dokument urzędowy wydany przez UM Swarzędza, podpisany i opieczętowany przez tamtejszego urzędnika samorządowego i sprawdzony przez tamtejszego prawnika, na drugiej szali tymczasem nie działający link do propagandowej gazetki samorządowej UM Swarzędz z roku 2014.

Jak dla mnie dowody są w zasadzie nie porównywalne...

Kolejną kwestią jest coś dotychczas jeszcze chyba nie poruszonego, mianowicie kwestia samego stanowiska. Przedstawiona odpowiedź UM Swarzędz jasno określa, że P. Bodler przez połowę (w zasadzie) całego swojego okresu zatrudnienia w Swarzędzu był raptem pełniącym obowiązki Sekretarza, a Sekretarzem przez kolejną połowę.
Dlaczego tej informacji nie ujawnił wcześniej? Być Sekretarzem a jedynie pełnić obowiązki Sekretarza to dwie różne kwestie. Rodzi się kolejne pytanie w tym miejscu: mianowicie dlaczego "tylko" pełniący obowiązki? Z jakich powodów nie mógł Pan Robert zostać powołany na stanowiska Sekretarza od razu? Jako wyborcę, czyli de facto współpracodawcę zarówno obecnej Burmistrz jak i przyszłej władzy bardzo mnie ta kwestia interesuje. Czy chodziło o to aby obejść jakieś przepisy? Czy może o brak wymaganego doświadczenia w pracy samorządowej?

Załącznik już jest

Czyli jak się chce to można zdobyć 136 milionów w cztery lata. Jak przy tym wyglądaja 20 milionów Lubonia?

Wystarczy przeanalizować ta listę, nawet na szybko, żeby zauważyć, że lwia część ze wspomnianych 136 milionów to nie pieniądze pozyskane wprost przez UM Swarzędz.

Otrzymano oficjalne pismo wyjaśniające ile z listy inwestycji wymienionych w piśmie "Prosto z Ratusza" pozyskał UM Swarzędz - było to trochę ponad 10 mln zł. O dofinansowanie pozostałych inwestycji starały się inne jednostki takie jak Związek Międzygminny, Starostwo Powiatowe czy Aquanet. Wynika z tego, że Pan Ostafiński-Bodler jeśli miał jakikolwiek wpływ (co również jest podważane w oficjalnym piśmie z UM Swarzędz) na pozyskanie środków to w wysokości maksymalnie ok. 10 mln zł a nie jak się wypowiadał 136 mln zł.

Dziwi mnie oskarżanie o wypuszczanie fake newsa, bo to co zostało przedstawione to OFICJALNE pismo UM Swarzędz.

Swoją drogą, obietnice wyborcze zawarte w programach wyborczych to jedno a realne możliwości ich realizacji to drugie.
Nie każdy startujący w wyborach ma świadomość tego co będzie mógł zrealizować więc pisze co popadnie - wszystko po to by tylko zająć stołek - a potem się zobaczy...

skoro władza się nie zmienia przez 12 lat to nic dziwnego że sekretarz ten sam ... rączka rączkę myje
...

Ten sam sekretarz jest od początku lat 90, jak nie wiesz zapytaj swego szefa Pana Korcza Roberta. Akurat to powinien wiedzieć. Wasz, lider sekretarz nawet trzech lat nie przetrwał w Swarzędzu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier