Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Czym Luboń zasłużył sobie na niewiarygodnego kandydata?

Kandydat na burmistrza naszego Miasta okazał się być osobą niewiarygodną! Pan Robert Bodler-Ostafiński informował opinię publiczną naszego Miasta, że w latach 2011-2014 przyczynił się do pozyskania 136 mln zł środków zewnętrznych, pracując na stanowisku osoby odpowiedzialnej za nadzór nad referatem ds. pozyskiwania funduszy w gminie Swarzędz. 
Aby zweryfikować te fakty, które wydawały się nam niewiarygodne, wystąpiliśmy z oficjalnym zapytaniem do Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. Odpowiedź, którą dziś otrzymaliśmy pokazuje, że p. Robert Bodler nie mówił prawdy. 
Nieprawdziwą jest kwota 136 mln zł dotacji, którą podawał. Urząd Miasta Swarzędz w latach 2011-2014 pozyskał tylko 10,6 mln zł. Co więcej p. Ostafiński-Bodler nie przyczynił się nawet do pozyskania tej kwoty, ponieważ nie pełnił faktycznego nadzoru nad referatem pozyskiwania funduszy. Wydaje się zatem, że nieznany nikomu bliżej kandydat postanowił zaprezentować się przez cudze osiągnięcia, przeinaczając przy tym fakty i okłamując mieszkańców naszego miasta. Czym Luboń zasłużył sobie na niewiarygodnego kandydata?

KWW Forum Obywatelskie Luboń

Odpowiedzi

Oj hazardzista z tego Bodlera rzucił 136 baniek z pokerową miną ale Machalska z ekipą zamiast spasować powoedziała sprawdzam i okazało sie ze nie ma asa w rękawie, nie ma nawet pary dwójek! Bardzo dobre posunięcie sztabu obecnej burmistrz. Kłamczuszkom myślącym oczy z bogatej gminy już dziekujemy. Luboń tego nie kupi!

Ujawniać wszystkie manipulacje i kłamstwa. Lubonianie są mądrzy, nie dadzą się nabrać

Gdyby byli mądrzy tony się nie trulu paląc w piecu byle czym

Człowieku -bredzisz nie na temat, wynieś się na półwysep helski, albo w Bieszczady będziesz miał czyste powietrze!

Niech p. Machalska powie ile tematów, którymi się chwali, są następstwem działania poprzedników lub następstwem działania innych osób, pewnie większość... Doszło do manipulacji, ponieważ instytucja burmistrza a osoba burmistrza to dwa zupełnie inne podmioty. Gdyby nie urzędnicy, notabene tacy jak p. Bodler, burmistrz nie miałby się czym pochwalić. Ale tonący brzytwy się chwyta...

Widzę że sztab Pana Bodlera rozpaczliwie próbuje ocalić kandydata. Nic z tego mleko się rozlało panowie

Tia

Tia. Nawija na okrągło o Wiśniowym Sadzie jak Krzywousty o 500+

Nie jestem wielbicielem Forum, ale za to dziękuję. Nie dajmy się manipulować, zwyczaje z Warszawy zaczynają się pojawiać w Luboniu. Nakłam a może Cię wybiorą. Dziękuję za ujawnienie manipulacji!

Podane dane są nieprawdziwe. Za 10 milionow nie udałoby nam się zbudować 70km dróg, 3 szkol oraz wiaduktów. Drogi zostały zbudowane, szkoły i wiadukty służą mieszkańcom. Jeżeli ktoś wierzy, że udało nam się to zrobić za 10 milionów, to nie wie o czym mówi.

Skoro piszesz "nam" to wracaj do Swarzędza, nawet tam Wam nikt nie uwierzył, bo ekipa Bodlera i Tomickiej przegrała wybory. Tam Was nie chcieli i próbujecie w Luboniu!

Wystarczyła porażna Pani Burmistrz w debacie telewizyjnej i od razu chwyty poniżej pasa.
Dlaczego wykorzystuje Pani i Pani Komitet Forum Obywatelskie Luboń niedopowiedzenie w odpowiedzi Urzędu Miasta w Swarzedzu, żeby oczernić przeciwnika?

Prosze przekazać informację ile gmina Swarzędz pozyskała środków wliczając do sumy dofinansowanie uzyskane przez Puszczę Zielonka, Starostwo Powiatowe czy Aquanet?

Równie dobrze można by napisać że ulicę Wschodnią i Aleje Jana Pawła nie są zasługą Rządów Pani Machalskiej tylko Starostwa Powiatowego czy tzw. Schetynówek....

Czy Pan Dr Ostafiński-Bodler tak to zostawi?

Widzę że prawda boli

Chyba oglądaliśmy różne debaty

Jak widać bardzo zależy obecnej władzy na zachowaniu stanowisk.
Nie zapominajmy jednak o wpadce Machalskiej z losirem , która kosztowała miasto pond 0.5 miliona zł.
Oraz o tym, iż na zastępcę zatrudniła osobę , która traktuje etat w urzędzie jako tymczasowe miejsce pracy ( dość dobrze opłacane ) do czasu wybudowania szkoły, której to budowę nadzoruje. Jestem ciekaw jakie powiązania łączą te osoby.
Jak widać władza to mroczny przedmiot pożądania.

Wstyd Pani Burmitrz, aby wypominać urzędnikom, że wypracowali coś dla miasta. Ten artykuł stał się teraz ostrzeżeniem również dla kontrkandydatki, aby się nie wychwalała. Jednak, gdyby nie tacy jak pani Nawrot czy pan Bodler, nie mogła by się Pani zabardzo czym pochwalić.

Tylko urzędnicy przyczyniają się do ewentualnych sukcesów Burmistrza. A Pani wyraźnie o tym zapomniała, krytykując poczynania p. Bodlera. Co teraz pomyślą pani pracownicy?

Wstyd Pani Burmitrz, aby wypominać urzędnikom, że wypracowali coś dla miasta. Ten artykuł stał się teraz ostrzeżeniem również dla kontrkandydatki, aby się nie wychwalała. Jednak, gdyby nie tacy jak pani Nawrot czy pan Bodler, nie mogła by się Pani zabardzo czym pochwalić.

Tylko urzędnicy przyczyniają się do ewentualnych sukcesów Burmistrza. A Pani wyraźnie o tym zapomniała, krytykując poczynania p. Bodlera. Co teraz pomyślą o Pani pracownicy urzędu?

Gratulacje. Udowodniliście, że Bodlee był pracownikiem i wykonywał swoje obowiązki.

Wszyscy wiemy, ze Swarzedz byl za czasów Bodlera w pierwszej piątce gmin w Polsce właśnie za pozyskiwania środków unijnych. To dane publiczne poczytajcie w Internecie jak Bodler z Tomicka odbierał nagrody w Sejmie.

Machalska kompletnie przegrała debatę. Łazy kto ma oczy widzi, że Bodler intelektualnie i przygotowaniem merytorycznym zjadł obie Panie.

Zresztą, gdyby nie był groźny dla wladzy, to by go nie atakowano :D

Pan ten co najwyżej może zamiatać pod dywan, co z reszta robi.

On jest groźny dla społeczeństwa...

Pani Małgorzata Machalska opowiada o wielkich osiągnięcia, jednak gdy dochodzi do konfrontacji z kontrkandydatami nagle nie jest już pewna swoich osiągnięci i szuka innych sposobów pozbycia się konkurencji.
Po tym w jaki sposób walczy Pani burmistrz o władzę, nie wierzę w Jej słowa o "zaszczytnej i trudnej służbie na rzecz naszego Lubonia" (http://www.forumobywatelskie.org/2018/08/jeszcze-wiecej-dla-lubonia.html).
Myślę, że motywację są bardziej przyziemne - pieniądze. Biorąc pod uwagę oświadczenia majątkowe Pani burmistrz (dostępne na stronie urzędu http://bip.lubon.pl/list.php?sid=d983533fcc7da6dcc63054bf8b4f55f5) widać, że wygranie wyborów oznacza wzrost przychodów o około 300%.

Jestem przekonana, że Pan by w życiu za takie pieniądze tej roboty nie wziął! Mieszkam niedaleko urzędu i widzę, o której godzinie Pani Burmistrz potrafi wyjść z pracy.. większość ludzi już do kolacji zasiada. Do tego Co chwila jeździ z jakimiś kwiatami a to na spotkania, pogrzeby, rocznice, otwarcia, zamknięcia i Bóg jeden raczy wiedzieć co jeszcze! Ta kobieta jest nie do zdarcia, a Pan tu z jakaś kasa wyskakuje. Pensje im zamrozili, wiec kokosów się nie dorobi, a jednak startuje. Chyba nie o kasę tu chodzi.

Przychód roczny z umowy o pracę w Urzędzie Miasta Luboń dla burmistrza to koło 150 tyś. zł.
Myślę, że znalazło by się kilka chętnych osób.
Co do "dorobienia" to jeśli po objęciu urzędu przychód na rok wzrasta trzykrotnie. To raczej szybciej "dorobimy się" w urzędzie.

A ile zarabia wiceburmistrz? - jeden i drugi po ok 140tys zł rocznie na osobę, w ciągu 5 lat to ok. 700 tys złotych na jednego wiceburmistrza? - mała kasa?

Dlaczego taka gmina jak Komorniki moze sobie poradzić z jednym zastepcą wójta a u w Luboniu (o wiele biedniejszym mieśce) jest dwóch wiceburmistrzów?

Co się dzieje z Panem Rafałem M.- byłym wiceburmistrzem? Na ilu stanowisakch aktualnie pracuje w urzedzie, spółkach miejskich i radach nadzorczych? i ile łącznie zarabia?

A powinna się zająć problemami. Tym że już teraz powietrze jest uwędzone

Coś tu nie gra. Pismo datowane na 1.10 jest w rękach zainteresowanych jeszcze tego samego dnia? Jaka poczta tak działa? A nawet, jak dostali osobiście, to jest to niewiarygodny sposób załatwienia sprawy.

"Dzięki pozyskaniu ostatnich kilku latach ponad 136 mln zł środków zewnętrznych niezwykła szansa przyspieszenia rozwoju Swarzędza została dobrze wykorzystana. Nasza gmina rozwija się w imponującym tempie. Świadczą o tym czołowe miejsca w niezależnych rankingach zrównoważonego rozwoju, jakie niezmiennie utrzymujemy w ciągu ostatnich kilku lat." podpisała to w listopadzie 2014 p. Anna Tomicka, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Znam Pana dwojaga nazwisk kandydyjacego na burmistrza, ponieważ był wykładowcą na Wyższej szkole logistyki na studiach podyplomowych z zakresu zagadnień prawnych. Tak źle nie wspominam żadnych zajęć, ponieważ Pan dal się poznać jako osoba lekcewazaca studentów, spoznial sie/ lub nie przychodził wcale na zajęcia i wypowiadal się w sposób lakoniczny, lekcewazaca i niemiły. Zdecydowaliśmy się złożyć na niego skargę do dziekanatu. Kiedy zobaczyłam że TERAZ kandyduje na burmistrza Mojego miasta, poczułam duża niezgoda i złość. odradzam glosowanie na tego Pana. Nie jest to bynajmniej czlowiwk dbajacy o dobro ogolne, ciezopracujacy i bezinteresowny. oskarżając wszystkich wokół próbuje dopchac się do władzy.

Na wstępie zaznaczam,ze nie jestem wykladowcą .Studia skonczylem 6 lat temu. Przykro mi,ze musialas studiowac w WSL. Na poważnych,publicznych uczelniach na ktorych miałem przyjemność studiować studentow nauczyciele akademiccy traktuja normalnie czyli lekceważaco i lakonicznie. I pewnie dlatego p. Kandydat tak traktowal Was "studentuf" wyzszej szkoly gotowania na gazie. Pozdrawiam mgr x 2

Pisałam o tym człowieku nie o uczelni (choć odczytuje powyższe słowa jako deprecjonujace uczelnie niepanstwowe), inni wykładowcy byli w porządku, a wiedza przekazywana przez nich rzetelna i profesjonalna. Wiem że bywają różni wykładowcy, sama studiowalam na różnych uczelniach (również panstwoych), ale niewątpliwie chamstwo tego Pana wyroznialo się znacznie!

Reasumując na poważnych publicznych uczelniach chamstwo nauczycieli akademickich jest normą...

A co ma wspólnego chamstwo nauczyciela akademickiego do kandydatury na urząd burmistrz? Facet ma pracować efektywnie i tyle. Dla mnie burmistrz nie ma być komikiem tylko dobrym gospodarzem.P.S. Po co oczerniacie ludzi ?

Jeden z przykładów. Pieniądze na wiadukt w Swarzędzu to nie zasługa Pana Bodlera. Ul. Rabowicka była ul. gminną. Gmina się jej zrzekła, związek starostw wyraził zgodę na jej przejecie przez Starostwo Powiatowe. Dzięki temu na tą dogę mogły popłynąć pieniądze z Ministerstwa Infrastruktury, dzięki usilnym staraniom Poseł Bożeny Szydłowskiej... Podobnych inwestycji jest więcej...
Patrząc na to co dzieje się w Luboniu i na to, że nie ma kto się starać i dbać od góry o Nasze miasto jest tak jak jest..
Przychodzi Pan Bodler i głupoty opowiada, Pan Radny Powiatowy Szmyt 4 lata temu obiecał drogę powiatową w Luboniu.. i gdzie jest w snach... Będąc Burmistrzem 8 lat tego nie zrobił a z pozycji radnego cudu miał dokonać...Luboń jest specyficznym miastem... zabudowujemy go do cna.. infrastruktura drogowa jest taka jaka jest. Mówić szczerze jesteśmy w kropce...

Jeden z przykładów. Pieniądze na wiadukt w Swarzędzu to nie zasługa Pana Bodlera. Ul. Rabowicka była ul. gminną. Gmina się jej zrzekła, związek starostw wyraził zgodę na jej przejecie przez Starostwo Powiatowe. Dzięki temu na tą dogę mogły popłynąć pieniądze z Ministerstwa Infrastruktury, dzięki usilnym staraniom Poseł Bożeny Szydłowskiej... Podobnych inwestycji jest więcej...
Patrząc na to co dzieje się w Luboniu i na to, że nie ma kto się starać i dbać od góry o Nasze miasto jest tak jak jest..
Przychodzi Pan Bodler i głupoty opowiada, Pan Radny Powiatowy Szmyt 4 lata temu obiecał drogę powiatową w Luboniu.. i gdzie jest w snach... Będąc Burmistrzem 8 lat tego nie zrobił a z pozycji radnego cudu miał dokonać...Luboń jest specyficznym miastem... zabudowujemy go do cna.. infrastruktura drogowa jest taka jaka jest. Mówić szczerze jesteśmy w kropce...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem