Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sukcesy zawodników LKTS Luvena Luboń

W Luboniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym seniorów. W pierwszym turnieju z serii Grand Prix o awans do ogólnopolskiego turnieju – Grand Prix Polski – wystartowało 87 zawodników z całego województwa wielkopolskiego, wśród nich także liczna grupa reprezentantów LKTS Luvena Luboń 6 seniorek i 6 seniorów. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się pierwszoligowe zawodniczki LKTS-u zajmując w turnieju seniorek wszystkie miejsca na podium. Pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Nowacka na 2 miejscu zakończyła turniej Anita Chudy, a 3 miejsce zdobyła Zuzanna Sułek. Tym samym był to najlepszy w historii występ w kategorii seniorek reprezentantek Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. W turnieju seniorów zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Maciej Wiśniewskim w silnej konkurencji sklasyfikowany został na 4 miejscu. Turniej była dla większości zawodników sprawdzianem aktualnej formy. Już w sobotę początek męskich rozgrywek 2-ligowych oraz mecz 1 ligi kobiet w Luboniu.

Wyniki

Seniorki 

1 Paulina Nowacka
2 Anita Chudy

3 Zuzanna Sułek

10 Wiktoria Frelich

11 Natalia Piechota

12 Kinga Rogalka

Seniorzy
4 Maciej Wiśniewski
17-20 Daniel Welke 
25-28 Piotr Kołdyka

25-28 Michał Deigsler
33-36 Grzegorz Nowak 

49-56 Marcin Pawlak

2 medale dla LKTS Luboń w Turnieju o Puchar PZTS !

W dniu 15 września 2018 roku w Luboniu rozegrano I Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Tenisa Stołowego, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego i LOSiR Luboń. Patronat honorowy: Posłanka do Parlamentu Europejskiego - Krystyna Łybacka, Poseł do Parlamentu - Bartłomiej Wróblewski, Burmistrz Lubonia – Małgorzata Machalska. Trenerzy LKTS Luboń Mariusz Pyśk i Piotr Ciszak wspierani przez Macieja Wiśniewskiego prowadzili w początkowej fazie zawodów warsztaty dla dzieci dotyczące serwisu (nauka różnych zagrań serwisowych), które cieszyły się sporym zainteresowaniem. W turnieju wzięło udział 145 uczestników w 4 kategoriach wiekowych (żaczek, żaków, młodziczek i młodzików). Wystartowała bardzo liczna grupa zawodników z Lubonia dokładnie 20 osób, gdzie większość stanowili zawodnicy Trenerki Adrianny Drgas trenujący w szkole podstawowej nr 1 w Luboniu. Miejsca na podium wywalczyli Damian Pyśk (srebrny medal) i Kacper Zrol (brązowy medal). Czołowe miejsca zajęli Patrycja Frelich (6), Bartek Sułek (7) i Filip Borowiak (9). Inni Nasi reprezentanci zagrali wiele dobrych spotkań i zyskali niezbędne doświadczenie, które zaprocentuję w przyszłości.

Wyniki

Żaczki

17-24 Miler Zuzanna
17-24 Wrotyńska Antonina

25-32 Włodarczyk Weronika

Żacy

3 Zrol Kacper

7 Sułek Bartosz

13-16 Jakubowicz Adam

17-24 Czyż Kacper

25-32 Kosik Jan

33-34 Andrzejak Szymon

35-36 Strzałkowski Oskar

35-36 Dopierała Mateusz

37-40 Konieczny Oliwier

37-40 Wieland Daniel

 

Młodziczki

6 Frelich Patrycja

25-32 Kujawiak Klaudia

34 Bendowska Anna

35 Rybarczyk Zuzanna

 

Młodzicy

2 Pyśk Damian

9 Borowiak Filip

37-40 Duszyński Tomasz

Serdecznie gratulujemy !

 

Drugie spotkanie w 1 lidze kobiet

Po zwycięstwie w inauguracyjnym spotkaniu przed tygodniem tym razem zawodniczki LKTS Luvena Luboń przegrały w Międzyzdrojach z UKS Chrobry 7 do 3. Zespół gospodarzy jest jednym z faworytów w bieżącym sezonie, dlatego rezultat 7-3 należy uznać za dobry występ. Lubonianki stoczyły wiele zaciętych spotkań walcząc od pierwszej do ostatniej piłki w każdym secie. Mecz był zacięty, wszystkie pojedynki stały na wysokim poziomie. Punkty dla LKTS Luvena Luboń zdobyły: Paulina Nowacka w grze pojedynczej i w grze deblowej wraz z Anitą Chudy, a trzeci punkt wywalczyła debiutująca w 1 lidze Julia Gładysz.

 

PRZEBIEG MECZU

Stół 1

GARBINO Maja - CHUDY Anita 3:0

KIEDROWSKA Joanna - NOWACKA Paulina 1:3

GARBINO Maja - NOWACKA Paulina 3:0

KIEDROWSKA Joanna - CHUDY Anita 3:0

KIEDROWSKA Joanna / LIS Marta - CHUDY Anita / NOWACKA Paulina 0:3

Stół 2

WITKOWSKA-KRAWCZYK Wioleta - GŁADYSZ Julia 3:0

LIS Marta - SUŁEK Zuzanna 3:2

WITKOWSKA-KRAWCZYK Wioleta - SUŁEK Zuzanna 3:1

BARTKIEWICZ Julia - GŁADYSZ Julia 1:3

WITKOWSKA-KRAWCZYK Wioleta / GARBINO Maja - GŁADYSZ Julia / SUŁEK Zuzanna 3:0

W następny weekend LKTS Luvena Luboń czeka mecz u siebie z KS Galaxy Białystok (sobota, g. 16) w sali Luvena ul. Romana Maya 1. Zapraszamy sympatyków tenisa stołowego !

 

Wspaniałym sukcesem zakończyło się I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które rozegrane zostało w Krośnie w weekend (21-23.09.2017 r.). W stawce ponad 200 uczestników wystartowało dwóch reprezentantów LKTS Luvena Luboń: Patrycja Frelich i Damian Pyśk. Damian wywalczył awans do turnieju głównego na podstawie limitu ogólnopolskiego, a Patrycja z eliminacji wojewódzkich.

Damian zakończył zawody na 9 pozycji. Wiemy, że wychowanka LKTS Luvena Luboń stać na więcej. Teraz czekają Damiana przygotowania do kolejnych zawodów Grand Prix Polski oraz imprezy głównej Mistrzostw Polski Młodzików.

Patrycja rozstawiona z 40 numerem zakończyła turniej na bardzo dobrym 12 miejscu.

Warto dodać, że Patrycja rywalizować będzie w kategorii młodzik, także w kolejnym sezonie.

Waleczność, determinacja i wielka wola walki cechowały naszych reprezentantów.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych młodych zawodników, którzy osiągają coraz lepsze wyniki, zawsze z nazwą swojego miasta na koszulkach. Dzięki nim, Luboń staje się znany w świecie tenisa stołowego, jako prężny ośrodek kształcący młodzież w tej wymagającej dyscyplinie.

W tym miejscu składamy gorące podziękowania sponsorowi naszego klubu firmie LUVENA S.A., która stworzyła możliwość treningu najmłodszym mistrzom w swojej sali.

Kolejne Grand Prix Polski młodzicy będą mieli od 16 do 18 listopada w Gdańsku. W Centrum im. Andrzeja Grubby odbędzie się kolejna odsłona Grand Prix Polski. Wierzymy, że w Gdańsku zobaczymy kolejnych reprezentantów LKTS Luvena Luboń.

 

Wyniki

Młodziczki


Patrycja Frelich
Zuzanna Borek 1-3
Andżelika Sowa 3-1
Weronika Bobek 3-1
2 miejsce w grupie
Liliana Przybył 3-2
Kinga Hawro 0-3
Matylda Hadryś 3-0
Zuzanna Dąbrzał 3-1
Karolina Hołda 1-3
Julia Skwarek 0-3

 

Młodzicy 


Damian Pyśk 
Franciszek Żygadło 2-3
Grzegorz Tereszkiewicz 3-0
Wiktor Ptak 3-2
2 miejsce w grupie
Kacper Turecki 1-3
Paweł Polok 3-1
Mikołaj Łukaszewski 3-2
Krzysztof Żurawski 3-2
Wiktor Klag 3-1
Piotr Żurawski 3-1

Życzymy powodzenia w następnych turniejach !

 

Remis w 1 lidze kobiet ! 

Zespół 1 ligowy LKTS Luvena Luboń w 3 kolejce podejmował w sali Luvena KS Galaxy Białystok. Mecz obfitował w wiele emocjonujących starć i wiele efektownych wymian. Mecz był bardzo wyrównany o czym świadczy fakt, że każda runda kończyła się remisowo. Zawodniczki z Lubonia kolejny raz zdobyły we własnej sali punkty. Remis z drużyną ze stolicy Podlasia trzeba przyjąć z radością, gdyż zespół LKTS-u jest mniej doświadczony od innych zespołów grupy północnej występujących od kilku lat w 1 lidze. Najwięcej punktów wywalczyła Paulina Nowacka. Po intensywnym początku sezonu kolejny mecz rozegrają zawodniczki LKTS Luvena Luboń 20 października we własnej hali podejmując drużynę MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino z którą wygrały rywalizację w czerwcowym barażu o 1 ligę.


LKTS Luvena Luboń - KS GALAXY Białystok 5:5

2,5 p. Paulina Nowacka
1 p. Asia Spychała
1 p. Zuzia Sułek
0.5 p. Anita Chudy
0 p. Maja Zielińska


2 liga mężczyzn Remis w Śmiglu ! 

W weekend rozpoczęły się rozgrywki w II lidze mężczyzn. Beniaminek rozgrywek LKTS Luvena Luboń w składzie Maciej Wiśniewski, Daniel Welke, Marcin Pawlak i Piotr Kołdyka zremisował w Śmiglu z Polonią oraz minimalnie przegrał z KS Wamet Dąbcze. Najwięcej punktów dla LKTS-u zdobyli Maciej Wiśniewski i Daniel Welke. Głównym celem zespołu jest utrzymanie w 2 lidze, która dla zespołów z Wielkopolski jest najwyższą klasą rozgrywkową, gdyż na wyższym szczeblu nie ma przedstawiciela.

Obecnie w rozgrywkach nastąpi miesięczna przerwa, a 3 i 4 kolejka spotkań zostanie  rozegrana 20 października w Luboniu gościć będziemy zespoły z Ostroroga i Opalenicy.


KS Polonia Śmigiel - LKTS Luvena Luboń 5-5 
2 Maciej Wiśniewski 
2 Daniel Welke 
1 Marcin Pawlak 
0 Piotr Kołdyka


KS Wamet Dąbcze - LKTS Luvena Luboń 6-4
1.5 Maciej Wiśniewski 
1.5 Daniel Welke 
1 Marcin Pawlak 
0 Piotr Kołdyka

Piotr Ciszak  

 

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu
 • Dam pracę
  Opiekunka