Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Monika Nawrot trzecią kandydatką na Burmistrza Miasta Luboń

Na prośbę naszych Czytelników publikujemy więcej informacji na temat kandydatki na stanowisko burmistrza pani Moniki Nawrot. Pani Monika ma 38 lat, jest mężatką, mamą dwójki dzieci, od ponad 20 lat mieszka w Luboniu. Absolwentka Wydziału Budownictwa na Politechnice Poznańskiej w specjalności Konstrukcje budowlane i inżynierskie, magister inżynier konstruktor. Posiada również tytuł technika-architekta. Doświadczony pracownik samorządowy. Jak sama podaje zna Luboń od podszewki – zarówno jego problemy, jak i potencjał, wie z czym borykają się Mieszkańcy, z którymi miała możliwość spotkań przez wiele lat pracy w Urzędzie Miasta. Przez ponad 8 lat (2002-2010) pracowała w Wydziale Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Luboń, początkowo na stanowisku młodszego referenta ds. budownictwa i zagospodarowania przestrzennego, kolejno podinspektora, a następnie inspektora. Zawsze starała się wprowadzać nową jakość pracy urzędniczej, co mogą potwierdzić Ci mieszkańcy Lubonia, którzy mieli w tym czasie możliwość współpracy i kontaktu z panią Moniką. W 2010 roku w wyniku konkursu objęła funkcję kierownika Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Luboń, którą pełniła przez 3 lata, do 2013 roku. W tym czasie wraz z utworzonym przez nią zespołem 4 współpracowników zrealizowała wiele dużych i ważnych dla Miasta inwestycji, wśród nich:

– budowa 7 km kanalizacji sanitarnej z dofinansowaniem ze środków WFOŚ,
– odbudowa systemu drenarskiego w rejonie ul. Fabrycznej,
– budowa ponad 3,5 km obwodnicy miejskiej Poznańska-Polna-Kręta z dofinansowaniem ze środków UE,
– termomodernizacja 5 budynków użyteczności publicznej (SP3, SP4, Biblioteka Miejska, Ośrodek Kultury i Urząd Miasta) z dofinansowaniem ze środków WFOŚ,
– generalny remont dachów dwóch zabytkowych budynków (SP1 i SP3),
– budowa boiska szkolnego wraz z monitoringiem i oświetleniem przy SP3/G1,
– zakup 6 autobusów miejskich z dofinansowaniem ze środków UE oraz wiele innych mniejszych projektów, inwestycji oraz przetargów.

Brała czynny udział przy przygotowaniu dużej inwestycji Aquanetu – budowie kolektora sanitarnego Wirskiego. Uczestniczyła też w wielu spotkaniach i warsztatach dotyczących aglomeracji poznańskiej w zakresie planowania przestrzennego czy rozwoju infrastruktury drogowej, kolejowej i sieciowej. Wiele lat pracy dla Lubonia sprawiło, że są jej znane problemy zarówno lokalne, jak i regionalne. Wie jakie decyzje należy podjąć i co zrobić, aby te problemy rozwiązać, ponieważ jak mówi jest nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem. Czas na skuteczne działanie!

źródło: FB

fot.: 

Odpowiedzi

Pani chwali się odbudową systemu drenarskiego na ul. Fabrycznej? Tak odbudowali, że do dziś zalewa i ulicę i posesję mieszkańców. To przykład jak nie prowadzić inwestycji. Widzę, że kandydat starej władzy, bo na listach synowa sp. Burmistrza Włodzimierza Kaczmarka, emerytowana i odwołana wcześniej za chaos była skarbnik Pani Teresa Socha i wieloletni radny oraz przewodniczący Rady Miasta Marek Samulczyk. Hasło - czas na skuteczne działanie? Przecież kandydaci jw. już ten czas mieli..

Chwali się Pani tym , co należało do Pani obowiązków no nie oszukujmy się za to pobierane było wynagrodzenie - z naszych pieniędzy (tak na marginesie) więc czym tu się chwalić ???

Tak samo chwali się Machalska. Przez cały czas przecież pobiera wynagrodzenie - z naszych pieniędzy, więc czym tu się chwalić. Dodatkowo za nasze pieniądze promuje sie w Informatorze Miasta - gdzie znajdziemy tylko informacje o osiagnięciach władz i wspaniałych planach na przyszłość.

Z naszych pieniędzy? Płacisz podatki w Luboniu czy zasilasz Poznań?

Chwalę się bo uważam, że dużo zrealizowałam w czasie 3 lat z zespołem liczącym zaledwie cztery osoby, a dokładnie 3 i 2/5 etatu. Proszę sprawdzić osiągnięcia za ostatnie 5 lat, ale już nie kierownika Wydziału Inwestycji, a trzech Dyrektorów Biura Majątku Komunalnego wraz z licznym zespołem.
Dziękuję, że mogłam pracować dla naszego miasta i jego mieszkańców. Polecam się Państwu 21 października 2018r. podczas wyborów.

Pozdrawiam!
Monika Nawrot kandydatka na Burmistrza Miasta Luboń

Nie chwalę się, ale wiem co zrobiłam. A jeżeli ktoś podważa moje kompetencje to zapraszam do publicznej dyskusji: zawsze, wszędzie i na każdy temat dotyczący spraw naszego miasta.
W kwestii uściślenia - należy rozróżnić wody opadowe od wód gruntowych.
System drenarski ma za zadanie obniżenie poziomu wód gruntowych (czyli tych pod powierzchnią ziemi), których wysoki poziom w rejonie ul. Fabrycznej, powodował stałe nachodzenie wody do piwnic i podciąganie wilgoci przez ściany fundamentowe budynków.
Powodem obecnego zalewania ulic i posesji są wody opadowe, które to powinny być odbierane przez kanalizację deszczową zlokalizowaną w ulicy Fabrycznej, dalej przez kanał w ul. Dworcowej, i odprowadzane do Strumienia Junikowskiego. Niestety kanały te nie są wystarczające i nie są w stanie odebrać tak dużej ilości wody, której zresztą znaczna część pochodzi z Nowego Centrum Lubonia (NCL). Już w czasie mojej pracy w urzędzie został zaprojektowany drugi kanał w ul. Dworcowej, który miał za zadanie odebrać część wody deszczowej z ul. Fabrycznej, Konarzewskiego i Dworcowej. Do realizacji tego zadania nie doszło do dnia dzisiejszego, a minęło już 5 lat.
W tej chwili prawie żadna kanalizacja deszczowa w Luboniu nie radzi sobie z tak dużą ilością wody w czasie opadów nawałnicowych. Przykładem z ostatniego czasu może być ul. 11 Listopada - odcinek od ul. Morelowej do ul. Traugutta.
Kanały deszczowe, ze względu na ekonomię, projektowane są zgodnie z normą na opady średnie. Należy zastanowić się czy przy przebudowywaniu i budowaniu nowych dróg projektować kanały o znacznych przekrojach, które przejmą większą ilość wody, czy też może iść za przykładem krajów zachodnich i wprowadzić program gospodarki wodami opadowymi (choć w części) w obrębie miasta.
Ja mam już pomysł jak rozwiązać te problemy, ale o tym już w krótce w moim programie wyborczym.

Z pozdrowieniami dla wszystkich Mieszkańców Lubonia:
Monika Nawrot Kandydatka na Burmistrza Miasta Luboń

Nareszcie, jakaś konkretna odpowiedź na ten temat. Dobrze, może inni zrozumieją w czym problem. Nie mogę doczekać się Pani programu wyborczego. Chyba nareszcie doczekamy się konkretów.
Pozdrawiam

Punkt dla Pani Nawrot za sposób komunikacji. Wystarczy to teraz porównać ze stylem odpowiedzi Pana Ostafińskiego i już wiadomo który kandydat z tej dwójki ma faktycznie coś istotnego do powiedzenia.

Do drugiej tury Bodler nie wejdzie. Nawrot jest od niego lepsza. On spadachroniarz że Swarzędza, w Luboniu popierany jedynie przez Roberta Korcza

Warto mówić wszystkim aby nie głosowali na Bodlera i Roberta Korcza bo to zmarnowane głosy. Obydwaj nie mają szans..

Więc nikt na niego nie zagłosuje

Lepiej brzmiałoby: kandydatka na burmistrza Lubonia. A jeśli już mniej poprawnie to: burmistrza Miasta Lubonia. Dru ga uwaga to do dziś//dzisiaj. Do dnia dzisiejszego to błąd. Merytoryczne założenia programowe popieram.

Pani Machalska również używa sformułowania kandydat na burmistrza Miasta Luboń, więc chyba tak jest przyjęte, u pani Nawrot jest bardziej poprawne, bo "kandydatka".
Co do dziś/dzisiaj, to słownik PWN mówi "Wyrazy te mają jednakowe znaczenie i mogą być używane zamiennie."
U mnie ma ogromny plus za wreszcie merytoryczną dyskusję. Zresztą miałam okazję wiele lat temu korzystać w urzędzie z pomocy Pani Nawrot i do dziś pamiętam, że to była osoba nie jak typowy urzędnik, nie dość że bardzo kompetentna, to jeszcze miła, cierpliwa i pomocna, pomogła nam rozwiązać problem, który wówczas mieliśmy.
Mój i męża głos ma Pani na 100%. Powodzenia!

Pani Kandydatko jak już zdecydowała się Pani aby odpowiadać na komentarze to proszę podpisywać je swoim imieniem i nazwiskiem bo z tego co zauważyłem to Mieszkanka3 ma taki sam nr IP ( widoczne w komentarzu czas na ...) a to nie wpływa dobrze na Pani wiarygodność. A już chwalenie się samemu o sobie jakim jest się wspaniałym urzędnikiem jest po prostu słabe.

Nie wiem jak to możliwe, bo nie jestem panią Nawrot. Więc to chyba jakaś słaba prowokacja z Pana strony.
To mój jedyny komentarz jaki napisałam we wszystkich dyskusjach tutaj, więc niemożliwe żeby moje IP pojawiło się jeszcze gdziekolwiek.

Pani Mieszkanko3, coś się pani poplątało, lub nie umie pani czytać ze zrozumieniem. Nie ja sugerowałem, że nazywa się pani Nawrot i nie stawiałem żadnych zarzutów oraz kombinacji z IP. Dlatego posądzanie mnie o prowokację jest absurdalne. Natomiast w moim wpisie proponowałem kandydatce sugerowanie poprawnej językowo nazwy stanowiska, o które się ubiega. Wytknąłem jej zarazem powszechny błąd jakim jest "dzień dzisiejszy".

Przepraszam najmocniej, rzeczywiście to nie był Pana komentarz.
Zdenerwowałam się, że ktoś rzuca takie niesłuszne osądy i w pospiechu odpisałam. Przepraszam. Co do nazwy stanowiska, to chyba są różne opinie na ten temat, a w Luboniu jest przyjęta ta forma, bo wszędzie się pojawia (choć nie jestem tego pewna).
A tak poza wszystkim, to najważniejsze obyśmy w przyszłości mieli odpowiednią osobę zarządzająca naszym miastem. I oby właśnie taka osoba wygrała wybory. Czego i Panu i sobie życzę.

"Do dnia dzisiejszego" też jest błędne - to tak na marginesie, jak już jesteśmy purystami językowymi :)

To już było minęło...
Jakie są w planach te skuteczne działania?

Mnie interesuje tylko co pani kandydatka robi obecnie gdzie pracuje , bo jakaś luka jest w jej karierze od 2013 r.

Nadal jestem zatrudniona w urzędzie miasta, obecnie przebywam na zaległym urlopie wypoczynkowym.
A luka w mojej karierze ma na imię Franek i Gabrysia :)
Pozdrawiam
Monika Nawrot Kandydatka na Burmistrza Miasta Luboń

Dziękuje za wyjaśnienie, zastanawia mnie jeszcze jedno? Jak na moje rozumowanie kandydat na Burmistrza powinien być liderem wiec dlaczego Komitet wystawił Panią dopiero na 4 miejscu na liście kandydatów do rady miasta ? Takie posunięcia niestety dają do myślenia ewentualnym wyborcom ? Życzę powodzenia :)

A zdąży Pani z tym programem przed wyborami? Nie uważa Pani ze taki późny start do wyborów to jednak troche niepoważny i z góry skazany na niepowodzenie?

Pani Moniko,Proszę się chwalić i nie bać się, że p. Machalska powie, że to ona podpisywała dokumenty. Liczymy jasny opis obecnej sytuacji w UML.

Pytanie do Pani Moniki: Jakie chciała by Pani zrobić dla Lasku? Jakie plany zakłada Pani program wyborczy?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie