Luboński KS - LZS Wąsowo 6:3, Las Puszczykowo - Luboński KS 3:4

W niedzielę 23 września o godzinie 11:00 seniorzy Lubońskiego rozegrali kolejne spotkanie w ramach ligowych rozgrywek poznańskiej Klasy A. Po czterech porażkach z rzędu podejmowali LZS Wąsowo, które okupuje dolne rejony tabeli. Mecz odbył się na stadionie Stelli przy ulicy Szkolnej 1. Spotkanie miało dwa oblicze, a drogę zawodników z Lubonia można określi jako z piekła do nieba. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Wąsowa, które to wyszło na prowadzenie 0:3 po bramce Seweryna Łuczaka w 17 minucie i dwóch bramkach Marcina Wilgowicza w 30 i 39 minucie. Luboński był nieskuteczny i grał bez zaangażowania, więc wynik był jak najbardziej sprawiedliwy. Druga część spotkania to obrót sytuacji o 180 stopni. To gospodarze przejęli inicjatywę, a zawodnicy LZS-u jakby zostali w szatni. 10 minut po rozpoczęciu było już 3:3 - swoje okazje wykorzystali Kevin Kasztelan, Michał Kugler i Łukasz Lekier, a w 66 minucie Luboński był już na prowadzeniu po drugim golu Michała Kuglera. Wąsowo po stracie czwartej bramki starało się wrócić do gry, lecz wyraźnie brakowało mu szczęścia. W samej końcówce ataki gości ustały co po raz kolejny wykorzystał Łukasz Lekier, który skompletował klasycznego hattricka. Końcowy rezultat 6:3 dla Lubońksiego.

Zwycięstwo zawodników z Lubonia po negatywnej passie cieszy, lecz styl gry pozostawia wiele do życzenia. Dzisiaj Luboński zmierzył się Lasem Puszczykowo i przywiózł do Lubonia 3 punkty wygrywając spotkanie 4:3. Aktualnie KS zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 12 punktów. Na kolejne spotkanie Luboński pojedzie do Mosiny.