Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

NIE dla cyrku w Luboniu - pikieta na ulicy Pułaskiego

Grupa lubonian zdecydowała się wczoraj popołudniu wyrazić swój sprzeciw wobec wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Choć miasto Luboń nie zgadza się na wystawianie cyrków na miejskich terenach, to cyrkowcy wykorzystują tereny prywatne.

Twoje milczenie ich cierpienie. Twój głos ich życie. Zwierzęta w cyrku to brak szacunku - można było przeczytać na transparentach jakie przygotowali organizatorzy pikiety, którzy zgromadzili się przy ulicy Pułaskiego w Luboniu w miejscu, gdzie stanął cyrk.

W wydarzeniu, które trwało ponad godzinę wzięło udział około 30 osób. W milczeniu na chodniku przed cyrkiem stały całe rodziny z dziećmi wyposażone w slogany wypisane na kartkach. Kilku mieszkańcom towarzyszyły także ich czworonogi. W zdarzeniu brali udział także przedstawiciele poznańskiego oddziału Fundacji Viva, która zajmuje się pomaganiem zwierzętom. Organizatorzy wczorajszego protestu wraz z pozostałymi uczestnikami akcji rozdawali ulotki oraz próbowali przekonywać mieszkańców, by nie kupowali biletu na przedstawienie. Protestujący między sobą zadawali pytania i zastanawaiali się czy rozstawiony namiot cyrkowy na terenie, gdzie obok wywożony jest gruz, a także jeżdżą wywrotki oraz pracuje koparka jest bezpiecznym miejscem?

izi

Odpowiedzi

Mają prawo demonstrować - i bardzo dobrze, że to robią. Cyrk z wykorzystaniem zwierząt jest rozrywką niskich lotów, okupioną niesamowitym cierpieniem zwierząt (sceptykom polecam obejrzeć materiał wideo z tresury cyrkowej słoni - mocne otrzeźwienie). Cywilizowani ludzie mogą poświęcić czas na inne, nieszkodzące nikomu atrakcje.

Cyrk bez zwierząt jest na Wiejskiej i tam należy protestować.

Kto chce to pójdzie , a kto nie to niech zostanie w domu. Irytujący jest jedynie dyktat mniejszości kilkudziesięciu osób, ale to już temat na inna rozmowę. Ja się wybieram z dzieciakami i tyle , ( mój czas, moje pieniądze, moje sumienie) i nikomu nic do tego. Jak ktoś nie chce nie idzie jego wybór.

Szkoda tylko że uczy się w ten sposób okrucieństwa w stosunku do zwierząt i tego że człowiek może robić z nimi co chce. Akademia Nauk już dawno wydała stanowisko że cyrk że zwierzętami ma negatywny wpływ na rozwój dzieci.
Może warto najpierw obejrzeć co robi się tym zwierzętom a potem podjąć decyzję?
Najlepsze cyrki na świecie nie wykorzystują zwierząt a namioty zawsze pękają w szwach od widzów.

re

Co do akademii Nauk i innych szacownych organizacji paranaukowych ( wg. W.H.O. transseksualizm nie jest już chorobom tylko czymś naturalnym sic! ). To taka mała dygresja odnośnie wszelakich organizacji mieniących się naukowymi i ich opiniami, a W.H.O. to jednak co by nie było raczej znana organizacja ;-)
A teraz do meritum.
Co robi cyrk ze zwierzętami ??? Dzieci za kulisy nie wchodzą i nie widzą jak są traktowane więc to nam odpada. Co natomiast widzą , a widzą i rozumieją inaczej niż dorośli, błędem jest zakładać , że 4 late ma tok myślenia, przewidywania i myślenia abstrakcyjnego jak dorosły. Dziecko widzi , że wielki kot jakim jest lew potrafi skakać przez obręcze, dawać łapę jak pies i siedzieć a podeście. Widzi , że dorosły potrafi nimi kierować i tyle i tylko tyle.
Co do drugiego punktu wypowiedzi fakt , że zwierzęta trzeba nauczyć posłuszeństwa w taki czy inny sposób nikt tego nie neguje, zwykła persfazja słowna odpada. Jednak świat nie jest czarno-biały, a ma wiele odcieni szarości. Było nie było takie zwierze to inwestycja więc jest karmione i ma zapewnioną opiekę medyczną. Bardzo też prawdopodobne , że żyje tylko dlatego , że mieszka w cyrku ponieważ kłusownicy dawno by je zabili i sprzedali na czarnym rynku azjatyckim.
I na sam koniec.
Jak ktoś chce iść do cyrku bez zwierząt nich idzie jego wybór, a jak ktoś chce cyrk ze zwierzętami też jego wybór. Najgorsze to zabierać komuś możliwość wyboru.
PZDR

Tylu bzur w jednym wpisie już dawno nie widziałam. Proszę poszerzyć swoje horyzonty wiedzy na temat rozwoju dzieci i wpływu na ich późniejsze wybory, tego co jest im przedstawiane za młodu. Potem w zakresie wiedzy tego, skąd biorą się zwierzęta w cyrkach. Następnie na temat tego, czym w istocie jest transseksualizm. Zaczęłabym jednak od podstawowej wiedzy z zakresu ortografii i gramatyki. I proszę pmiętac, że dluga wypowiedź nie zawsze oznacza, że wypowiadający ma coś sensownego do powiedzenia.

ludzie sa coraz bardziej chorzy co widac po tutejszych wpisach, w chacie schabowe wpierdalaja az im sie uszy trzesa, kupuja kozuchy czy futra za grube pieniadze a tu swietych udawaja, tacy sa najgorsi wszystko na pokaz.

re

Co do bzdur to mam podobne odczucie czytając Pani wypowiedź.
Odnośnie interpunkcji i ortografii w Pani wpisie również są błędy i literówki , ale się nie czepiam (brak argumentu dajmy po ortografii ).
Tak jak powiedziałem wcześniej kto chce niech idzie , nikt nikogo do niczego nie zmusza

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem