Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Awaria programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Żabikowskiej/11 Listopada/Pułaskiego

Szanowni Państwo! W sobotę (tj. 8.09) miała miejsce awaria programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Żabikowskiej/11 Listopada/Pułaskiego. Na skutek awarii sygnalizacja funkcjonowała nieprawidłowo, dlatego w konsekwencji, podjęliśmy decyzję o jej wyłączeniu i przełączeniu na tryb awaryjny - żółte pulsujące. Awaria została zgłoszona Wykonawcy odpowiedzialnemu za realizację wymiany sygnalizacji.

Obecnie na miejscu trwają prace, mające na celu wyjaśnienie powodu powstania awarii oraz jej likwidację. Według wstępnych ustaleń usterkę uda się naprawić najwcześniej do środy (tj. 12.09).

Kluczowe jest dla nas bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły, korzystających z przejścia na skrzyżowaniu oraz z przejścia przy szkole. Dlatego do czasu usunięcia awarii, w godzinach rozpoczęcia oraz zakończenia zajęć lekcyjnych w okolicy przejść dla pieszych, dyżury będą pełnić lubońscy strażnicy miejscy.

Jednocześnie, chciałbym zaznaczyć, że z uwagi na liczne wnioski mieszkańców oraz wnioski z wizji w terenie pracowników Urzędu, 6 września w Urzędzie Miasta miało miejsce spotkanie z Wykonawcą oprogramowania sygnalizacji. Celem spotkania było wypracowanie bardziej optymalnego rozwiązania z zakresu sterowania ruchem na przedmiotowym skrzyżowaniu. Wprowadzenie zmian wymaga przeprogramowania sterownika sygnalizacji świetlnej, a co za tym idzie, wiąże się z nakładem pracy oraz czasu ze strony Wykonawcy. Wobec powyższego, wprowadzenia nowego programu należy spodziewać się w nadchodzącym tygodniu (17-21.09).

Michał Popławski
Zastępca Burmistrza Miasta Luboń

fot.: 

Odpowiedzi

"...bardziej optymalnego". Piękne!

Ta sygnalizacja to przerost treści nad formą!Najlepiej wszystko funkcjonuje i bez korków jak sygnalizacja jest wyłączona i pulsuje żółte światło!Możnaby też w godzinach szczytu postawić policjantkę do kierowania ruchem! Przynajmniej w Luboniu coś by się działo!

Czy rondo w tym miejscu nie rozwiązało by sprawy?

Policja w Luboniu????? Wymarły gatunek..
W ogóle istnieje?

Pierwotnie rondo miało tam być ale władze Lubonia mają chyba jakąś alergię na to rozwiązanie. A radiowóz widziałem w zeszłym tygodniu :) .

A komu by się chciało wychodzić z takiego ładnego komisariatu

Nie wiem skąd masz te informacje o alergii :) przecież Burmistrzowa wybudowała połowę istniejących rond w Luboniu

?

Które na przykład? A rondo przy Traugutta/11 listopada w ramach "schetynówek"? Jakoś nie widzę a syf po tej inwestycji leży do dzisiaj.

Zostały wybudowane rondo na Wschodniej/Al.Jana Pawła oraz rondo na Pułaskiego/Al.Jana Pawła. A mamy 4 ronda w mieście więc chyba trudno powiedzieć że ktoś ma alergie na takie rozwiązania jeżeli je wykonuje. A schetynówki w rejonie cmentarza były chyba wykonywane za Szmyta.

No faktycznie te ronda rozwiązują wiele problemów komunikacyjnych w mieście. Raczej mentalne słoików.

Z rondem na Traugutta to bym się poważnie zastanowił, po co mamy tranzytowi z Komornik drogę ułatwiać? Przecież tam budują na potęgę ich Urząd Gminy zupełnie nad tym nie panuje. Jeszcze kilka lat i gmina Komorniki będzie z 40 tys. mieszkańców liczyć

tamto rondo było częścią całego układu co wyglądało dość sensownie no ale skończyło się tak jak widać.

Na wykonaniu ronda w tym miejscu skorzystaliby głównie mieszkańcy Komornik. Jest to zły pomysł. Bardzo dobrze że nie jest zrealizowane.

Akurat na tej organizacji ruchu skorzystalibyśmy wszyscy. Z drugiej strony kłania się brak współpracy między gminami w kwestiach budowy dróg patrz odcinek Poznańska do Wir. Jeżeli jest takie podejście to nie ma się co dziwić że bogatsi leją na nas i po prostu budują tak żeby im pasowało.

Akurat na tej organizacji skorzystaliby np. ci którzy tamtędy codziennie jeżdżą. Natomiast kłania się tutaj brak współpracy między gminami: patrz docinek Poznańskiej do cmentarza w Wirach. Jeżeli jest takie podejście to się nie ma co dziwić że bogatsi budują tak żeby im pasowało kosztem Lubonia.

No

Chyba u ciebie na ogródku

I niech tak już zostanie! PROSIMY!!!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie