Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pierwsza porażka Lubońskiego

W ostatnią niedzielę o godzinie 16:00 seniorzy Lubońskiego rozegrali trzeci mecz w poznańskiej A Klasie. Po dwóch pewnych zwycięstwach pełni optymizmu pojechali do Zbąszynia, aby potrzymać dobrą passę i pokonać miejscową Obrę. Niestety to gospodarze okazali się silniejsi i wygrali 4:1.
Początek spotkania był dość wyrównany, choć to zawodnicy z Lubonia próbowali nadawać tempo boiskowym wydarzeniom. Pierwsza bramka padła tak naprawdę po pierwszej groźnej sytuacji. Prowadzenie w 8 minucie objęła Obra po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Daniela Kulasa. Luboński próbował natychmiastowo odpowiedzieć i z biegiem czasu tworzył coraz to groźniejsze okazje. Bramkarz gospodarzy był jednak na posterunku, a końcówka minęła już dość spokojnie. Trzeba zaznaczyć, że przebieg pierwszej połowy zaburzyły dwa dość groźnie wyglądające zdarzenia, w których kontuzji doznali Dawid Kramski z Obry oraz Piotr Pietrzak z Lubońskiego.
Drugą część meczu można podsumować jednym zdaniem. Zawodnicy z Lubonia bili w mur, a Ci ze Zbąszynia strzelali. Luki w obronie gości wykorzystali Jacek Zmuda i po raz drugi Daniel Kulas. Promyk nadziei dał w 65 minucie Lubońskiemu precyzyjną główką Emil Pośpiech. Obra nie przejęła się jednak stratą bramki i skrupulatnie realizowała powierzone przez jej trenera zadania defensywne. Wraz z upływem kolejnych minut entuzjazm graczy z Lubonia malał, a wynik spotkania ustalił w 88 minucie Miłosz Suwiczak.
Luboński stracił pozycję lidera na rzecz Promienia Opalienica, który wygrał w poprzednim tygodniu dwa spotkania. Na najbliższych treningach trener Pasek koniecznie musi popracować z zawodnikami nad skutecznością, bo to właśnie ten element w głównym stopniu zawodził podczas spotkania. Kolejnymi rywalami graczy z Lubonia będzie Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (niedziela - A Klasa). Zapraszamy!

Skład Lubońskiego: D. Shamarin, P. Pietrzak (30’ E. Pośpiech), J. Świdwa, T. Domagała, F. Niedziela (60’ P. Treczka), Ł. Schalotte, K. Kasztelan, W. Zioła (65’ P. Piórkowski), M. Barłóg (60’ D. Morysiak), M. Kugler (50’ M. Kowalski), Ł. Lekier
Bramki: Obra - 8’ D. Kulas, 50’ J. Zmuda, 60’ D. Kulas, 88’ M. Suwiczak; Luboński - 65’ E. Pośpiech
Żółte kartki: Obra - 30’ M. Suwiczak, 63’ M. Golon, 74’ R. Turkowiak; Luboński - 8’ T. Domagała, 50’ F. Niedziela, 52’ J. Świdwa, 82’ Ł. Lekier

TD

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york