Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Monopol władzy w Luboniu - protest opozycyjnego komitetu [odpowiedź UML]

Wczoraj do naszej redakcji wpłynęło drogą elektroniczną pismo od pana Roberta Korcza, które publikujemy poniżej.

Pani Burmistrz Machalska tak bardzo przestraszyła się opozycji w nadchodzących wyborach, że radykalnie ograniczyła możliwość tradycyjnego w Luboniu dostępu mieszkańcom do poznania kandydatów na radnych i nowego kandydata na burmistrza. Władze miasta wydały zakaz plakatowy w Mieście, ograniczając go do wydzielonych miejsc, które mają zmonopolizować jej właśni stronnicy. Nie dość, że całe miasto jest w sieci zależności i układów, to jeszcze prawo do informacji i zwyczajowy w Luboniu sposób prezentacji kandydatów został zlimitowany. Stąd jako mieszkaniec i pełnomocnik opozycyjnego komitetu wyborczego składam protest przeciwko działaniom ograniczającym demokracje i wolne wybory.

Robert Korcz 

Od redakcji: Pan Robert Korcz reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców Robert Ostafiński-Bodler

Do pisma jakie wczoraj otrzymaliśmy ustosunkowała się burmistrz Małgorzata Machalska. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką dzisiaj otrzymaliśmy. 

Przy okazji wyborów mieszkańcy skarżyli się na chaos i bałagan związany z nadmierną liczbą plakatów wyborczych. Plakaty porozwieszane na słupach oświetleniowych, barierkach itp. miejscach utrudniały widoczność i zaśmiecały Miasto. 
Dlatego w Luboniu, wzorem innych Miast, (m.in. Poznania) wyznaczyłam miejsca do  bezpłatnego wywieszania plakatów i reklam wyborczych, informując o tym, że nie będą wydawane zgody na wieszanie plakatów w pasach drogowych dróg gminnych, w tym w szczególności na drzewach, barierkach i słupkach ochronnych, słupach sygnalizacji świetlnej, słupkach z nazwami ulic, urządzeniach i słupach energetycznych, oświetleniowych i telekomunikacyjnych, wiatach przystankowych, słupach ogłoszeniowych.

Wyznaczono siedem lokalizacji w Mieście, w których postawione zostaną tablice, na których każdy komitet, będzie mógł zawiesić plakaty wyborcze. Miejsca na tablicach będą losowane i przydzielone w następnym dniu, po dniu zakończenia rejestracji list wyborczych. Zasady będą równe dla każdego komitetu. Nie będzie zatem możliwa taka sytuacja, kiedy jeden komitet, wyprzedzając inne, zajmowałby najbardziej widoczne miejsca w przestrzeni publicznej np. w pasie drogowym głównych lubońskich ulic. Trudno zatem uznać taką zasadę za przejaw monopolu władzy.

Tablice rozmieszczone zostaną w następujących miejscach:

1

Plac E. Bojanowskiego od strony ul. Szkolnej

2

Park Papieski od strony ul. Żabikowskiej

3

ul. Księdza Streicha/Powstańców Wielkopolskich

4

Park Siewcy od strony ul. Armii Poznań

5

ul. Jana III Sobieskiego przy Ośrodku Kultury

6

plac przy zbiegu ul. Jana III Sobieskiego i Targowej

7

Nowe Centrum Lubonia przy ul. Wschodniej/al. Jana Pawła II

Komunikat Burmistrza, że nie będą wydawane zgody na wieszanie plakatów w pasach drogowych dróg gminnych dotyczy wszystkich komitetów, w tym KWW Forum Obywatelskie Luboń, z ramienia którego zamierzam kandydować.

Burmistrz, wyznaczając miejsca publiczne na potrzeby prowadzenia kampanii wyborczej oraz informując, że nie będą wydawane zgody na wieszanie plakatów w pasie drogowym dróg gminnych, nie ingeruje w możliwość  wywieszania przez komitety plakatów na nieruchomościach prywatnych za zgodą właścicieli tych nieruchomości.

Małgorzata Machalska

Burmistrz Miasta Luboń

Odpowiedzi

Powiększanie gdzie popadnie jest też bezsensu. Nigdzie nie jest zakazane wieszanie na prywatnych posesjach, a powiększanie na znakach drogowych, słupach i czy innych punktach przeszkadzających było plagą. Dobre rozwiązanie zostało wprowadzone !!!

Również popieram

.....no więc jak ??? powiększanie czy powieszanie plakatów ??? bo już nic z tego nie rozumiem !!!!

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych
Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Paradoks demokracji polega na tym, że aby zostać radnym wystarczy wykształcenie niepełne podstawowe. Nie wiem jakie ma, ale pewnie nie najlepsze skoro się jeszcze nim nie chwali. Jak ludzie Cię wybiorą to możesz być Burmistrzem mając 6 klas podstawówki...

wreszcie jakaś mądra decyzją władz miasto - plakaty tylko w wybranych miejscach i jeszcze powinno być sprzątnie po wyborach na koszt komitetów! Katolicki fanatyczny motłoch nie sobie wiesza w swoich kościołach albo wynosi się na wschód kraju gdzie znajdzie więcej podobnych sobie psychopatów...

"Katolicki fanatyczny motłoch" i nazwanie ich psychopatami - wskazuje że ten kto to napisał jest ubeckim pomiotem lub homoniewiadomo.

Prosze nie obrażać mieszkańców nie katolicki pojebusie. Tych psychopatów ze wschdu widziałeś na spędach KODu lub Obywateli RP takich jak : grzyba ,tą rudą itd.

Jedną i drugą stronę bardzo proszę o stonowanie. Proszę nie urządzać wycieczek personalnych !!!

Jak rozumiem, asystent posła PiS, które notorycznie zmienia zasady praworządności w Polsce protestuje przeciwko uporządkowaniu kwestii plakatów w mieście. Nie jestem wiernym wyznawcą Pani Burmistrz ale w 100% popieram ten ruch. STOP ZAŚMIECANIU MIASTA - nie interesują mnie plakaty Solidarnych w Miłosierdziu itp.

Popieram

Popieram!!

Popieram!!!

Bravo!

Popieram wreszcie będzie jakiś ład i porządek.

:)

w samo sedno :)

Mi za jedno czy wiszą sobie te plakaty gdzie popadnie, nawet na wychodkach mogą wisieć bo tyle warci są kandydaci xD, ale nie da się ukryć, że Luboń mimo tego jest zasyfiony. Nad brzegami Warty walają się butelki i puszki po piwach, torby plastikowe i inne pierdoły po "niedzielnych" Januszach i gnojach, którzy pili w czasie wakacji szkoda, że któryś z nich nie wpadł do rzeki i tak po prostu nie utonął. Szkoda, że dla was papierki z podobiznami wzbudzają wielkie pretensje a nie widzicie prawdziwego problemu, którym jest lenistwo i krótkowzroczność.

Brzegi Warty w okolicy plaży miejskiej i blokowiska Warta Park -(w budowie nowa grupa bloków) totalnie zarośnięte i zaśmiecone pozostałościami z budowy Warta Park-ścinki styropianu, folie, zużyte ubrania robocze!Chaszcze wyższe od człowieka przykryły skutecznie pozostałości po robotnikach bałaganiarzach i Firmie.Dziwne, że nikomu to nie przeszkadza!W tych krzakach legną się kleszcze i żmije, brak mozliwości dojścia do brzegu rzeki!-istna dźungla nie do przebycia.W przypadku wyższego stanu wodyzalegające śmieci popłyną do Bałtyku i problem sam się rozwiąże.

Mówimy o tej inwestycji: http://e-lubon.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=6344&p=66006 To o tyle ciekawe, bo właścicielem firmy Akropol, która chyba buduje te bloki jest były radny ugrupowania Mieszkańcy Lubonia, oni jak dobrze pamiętam wystawiali na Burmistrza Pana Samulczyka? Czy ta dwójka w tym roku kandyduje? Może warto przy okazji kampanii wyborczej zachęcić byłych radnych do posprzątania?

brawo !!! popieram !!!!

Jak czytam takie nazwy orgninazji jak w Prawdzie i Milosierdziu, to ze smiechu spadam z krzesla, to tyle znaczy co Prawo I Sprawiediwosc ale tylko dla naszych.

To nazwa, która powali wszystkich na kolana!

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Nareszcie rozsadna decyzja. Przez te plakaty ciagle balagan w miescie

Popieram Panią Burmistrz w 100%. Pamiętam wszędzie wiszące plakaty, które zrywanie przez wiatr "latały" po mieście. Teraz będzie porządek. I nie sądzę, żeby opozycja miała ograniczony dostęp do miejsc, gdzie można powiesić plakaty.

A ja pytam gdzie jest wszechobecny w komentowaniu wszystkiego strażak który kandyduje? I komentuje nie mając pojęcia o niczym, nawet o swojej pracy( info. Od kolegów z jednostki)

Gratuluję pomysłu wreszcie będzie czysto od plakatów i bezpiecznie a Pani Burmistrz i życzę powodzenia życząc wszystkim miłego dnia A. K.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Ja po tej kadencji nie widze zmian na lepsze w naszym mieście żadnych naprawde.P.burmistrz uaktywniła sie teraz dopiero na koniec kadencji ulice,chodniky czy to pokazówka?kiełbasa wyborcza?ocenią trzezwo myślący mieszkańcy naszego miasta.Najważniejsze by swoją ulice zrobić i polepszyć prawda p burmistrz??.Niech mi tez pani powie dlaczego jest tolerowane to że siedzibe strazy miejskiej przeniesiono z okolic urzędu dosłownie naprzeciw domu p.komendanta tej ze strazy?.Naprawde niech pani wroci do zawodu a tu odejdzie i da nam spokoj

Niech sobie na balkonie albo w oknie plakat wywiesi, mi on na pewno tam przekszkadzać nie będzie :)i być może wtedy zrozumie, dlaczego ten zakaz wprowadzono!

A prawda jest taka że Pani Burmistrz ma poparcie P.I.S.u...

Poparcie pis to ma Swarzędzki kandydat na Burmistrza Lubonia. Osoba jego pełnomocnika wyborczego bez wątpienia to potwierdza.

Z tego co słyszałem to Pan Poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS miał udzielić cichego poparcia Pani Machalskiej ale nie wiem czy Jarosław Kaczyński i Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk wyrazili zgodę na takie poparcie?

Samulczyczek? :D

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

O matko naprawde p burmistrz Machalska ma poparcie PiSu? Juz mojego głosu nie ma. Ba,calej mojej rodziny....masakra. dziekuje

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Tak, to PiS pełną parą. Cała trójka burmistrzów. Do kościółka, a potem układziki :)

Przepraszam a to nie można być osobą wierzącą w tym kraju żeby nie być utożsamianym z PiS? Jestem wierzący od kilkudziesięciu lat, chodzę do kościoła i na myśl by mi nawet nie przyszło żeby zagłosować na PiS!

A co to układzików to proszę bardzo jak masz coś konkretnego to pokaż a nie pleć głupot bo właśnie to co robisz to są pisowskie metody! Samemu nie mając nic do zaproponowania tylko pyszczyć po innych jacy oni źli!

Ehh... widać kampania się rozkręca... nie da się czytać tego anonimowego hejtu.

Proszę o zgłoszenie na Naszej posesji przy ul.Ogrodowej ,rozmieszczenia Plakatów wyborczych.

Pozdrowienia Własciciel

A ja proponuje świetne miejsce na rozwieszenie plakatów wyborczych w SADZIE ŚLIWKOWYM pomiędzy ul Malinową a Parkową . Ulice bez chodników za to ładne widoki no i ładna reklama komitetów wyborczych. Polecam.

Czy Pani Burmistrz i Urząd Miasta może podać koszty wykonania i dostarczenia tych konstrukcji wyborczych? Kto jest generalnym wykonawcą? Kampania na koszt podatnika! Czy na stronie Urzędu jest informacja o przeprowadzeniu postępowania? Bo nic nie można dziwnym trafem znaleźć w tej sprawie!

Kto jest wykonawcą tej konstrukcji?

Proszę redakcję o pytanie w tej sprawie, bo mieszkańcy chcą poznać koszty i wykonawcę tych konstrukcji.

Dlaczego władza milczy w sprawie kosztów?

Widzę że opozycja nie może się pogodzić, że zamiast zaśmiecać przestrzeń publiczną swoimi plakatami to muszą iść do ludzi, których chcą przecież reprezentować i z nimi rozmawiać czy mogą rozwiesić swój baner na ich płotach. Rzeczywiście straszne. Może w końcu Pan Bodler który ponoć mieszka w Swarzędzu a kandyduje na burmistrza Lubonia choć pokaże się mieszkańcom. A co do kampanii na koszt podatnika to po raz pierwszy czytam, że deski na zamontowanych konstrukcjach są polityczne.

Ja nie chcę, mów za siebie.
Mieszkaniec Żabikowa

BRAWO DLA WŁADZ MIASTA WRESZCIE JADĄC ULICĄ ŻABIKOWSKĄ NIE BĘDĘ JEŹDZIŁ PO WALAJĄCYCH SIĘ PO JEZDNI TABLIC Z PLAKATAMI WYBORCZYM. BYLE BY WSZYSTKIE KOMITETY POWAŻNIE TO POTRAKTOWAŁY A NIE NARZEKAŁY, TEGO SOBIE ŻYCZMY. A. K.

Tak sobie czytam te wypociny i nasuwa się pytanie co radna powiatowa czyli żona zrobiła żeby te układziki rozbić jak jeszcze była u władzy?

Chyba była żona, bo też z tym gościem nie wytrzymała...

Taki katol i rozwód??!!

Nawet już chyba w Luboniu nie mieszka, bo dom na sprzedaż i tylko czasami widze jak przejeżdża na kilkanaście minut....

Obecna władza zmieniła zasady wywieszania plakatów nie rok temu nie dwa lecz przed wyborami od których zależy czy zostaną czy nie dalej przy władzy. Po takich działaniach widać, że bardzo im na tym zależy, lecz z nie są pewni czy się uda.
Mogą sobie na to powalić od miesięcy robią sobie reklamę w Informatorze miejskim wydawanym za nasze pieniądze. Ale co to za informator , który informuje o "wielkich osiągnięciach" obecnych władz a nie wspomni o kłopotliwych sprawach choćby Lubońskiego ośrodka sportu i rekreacji na którym miasto musiało wydać ekstra około 0.5 miliona zł.
Jestem przeciwny zmianą zasad wywieszania plakatów przed wyborami.

Bałagan plakatowy przeszkadza Pani Burmistrz !!! Ale nie przeszkadza ogólny bałagan i brud w mieście, którego jest włodarzem??? Niech tylko wyjdzie niedaleko swojego Urzędu na przystanki autobusowe - ileż tam ciekawości !!! Mało że niedopałków od papierosów więcej niż trawy, to do tego bombki po konsumpcji wyskokowych trunków ( niektórym konsumentom nie wystarcza ,że rzucą na ziemię zamiast do kosza to jeszcze muszą rozbić szkło) Kosiarze ,którzy kosząc rozsypują wszystkie śmieci na lewo i prawo i tak to zostaje przez kilka dni ,aż wiatr nie rozsypie. Powykrzywiane barierki na wiadukcie po kolizjach ( przy zjeździe na wiadukt T. Kościuszki już ponad rok!!!) .Zarośnięte zielskiem i zasypane piachem krawężnik,i zarośnięte zielskiem płytki chodnikowe zmniejszające szerokość chodników i wiele jeszcze innego bałaganu i brudu .A Wzgórze Papieskie???już sama nazwa zobowiązuje ,aby tam było czysto a tam przy każdej ławce ślady po libacjach !!! Ławki jak dla wielkoludów ,bez oparcia ,kosze przepełnione !!! Będąc tam raz na spacerze widziałam jak straż miejska robiła sobie objazd nie wychodząc z samochodu.Myślałam ,że na drugi dzień będzie jakieś sprzątanie ,ale nic z tego-to było tylko odfajkowanie kontroli.Następna sprawa to Szachty - od strony Kotowa czy Świerczewa co jakiś czas podkoszenie zielska i pokrzyw wyrastających na alejki ,i do tego jeszcze sprzątnięte z resztek pozostałych po koszeniu.,Ale od strony Lubonia zielsko wraz z pokrzywami wrasta w alejki i nic się nie dzieje. . NIE NIE !!! nie chcę takiego burmistrza !!!!

Cala prawda o hipokryzji i zwyklej kalkulacji wyborczej zobaczyla pani ,,pseudo” burmistrz strach w oczach gdy widzi zryw mieszkańców którzy mowią dość nieudolnym rządom !!!! Powstała opozycja przeciw tej miernocie burmistrzów i radnych, ktorzy jak marionetki glosowaly to co burmistrz nakazala im na klubie Forum (miernoty) Obywatelkie(j) WSTYD, WSTYD radni !!!!! a gdzie służba mieszkańcom !!!!

Oj widzę że opozycja Swarzędzka kontratakuje. Zaraz pewnie ich pełnomocnik wyborczy poprosi o wykasowanie wszystkich wpisów które są niekorzystne dla ich kandydata na Burmistrza. Słabe zagranie. Kampania negatywna która polega na obrażaniu wszystkich raczej wam nie pomoże.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - plakaty mogą być wieszane wyłącznie w tych wyznaczonych miejscach? Pytam bo jadąc dzisiaj do pracy widziałam plakaty Pani Burmistrz przy szkole nr 5 (płot domu) oraz przy Biedronce na Sikorskiego (płot przy sklepie). Jak to się ma do wydanego przez Panią Burmistrz zakazu?

"Aktualnej" jeszcze pani burmistrz to nie dotyczy, tak samo jak i kandydatów z forum obywatelskiego Luboń. Barierki przy spółdzielni mieszkaniowej też obwieszone na całej długości....

Dlaczego Pani burmistrz nie wiesza się w wyznaczonych miejscach że swoimi kandydatami na Radnych, tylko dużo wcześniej zaklepali sobie miejsca na prywatnych posesjach??? Paranoja i cyrk Za dużo was wszędzie gdzie się nie spojrzę tam "WY" widać bardzo boicie się o swoje stołki ale czas oddać władzę bo to co mieliście do pokazania już pokazaliscie !!!

Plakaty nie są największym problemem Lubonia. Mamy 21 wiek i szamba w mieście. Rozumiem że na nowo powstałych osiedlach nie ma kanalizacji ale dlaczego na starej ulicy graniczącej z Poznaniem gdzie mieści się Muzeum w Żabikowie wciąż są szamba. Ulica Niezłomnych od lat zapomniana przez władze Lubonia. Poza tym czy zostanie rozwiązany problem korkowania się ulic wjazdowych do Lubonia nad A2. Dlaczego nie wprowadzono mostów 4 pasmowych tylko wąskie przejazdy nad A2.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń