Nieudany debiut Pogromu Luboń

Pierwszy mecz w swoim debiucie w klasie A drużyna Pogromu Luboń ma już za sobą. Nie był to jednak udany debiut. Podopieczni Rajmunda Sobkowiaka przegrali na boisku przy ulicy Szkolnej 0:4 z Huraganem Michorzewo. Zespół z Lubonia przystąpił do tego spotkania w osłabionym składzie, gdyż zabrakło kilku podstawowych zawodników. W pierwszych 15 minutach meczu przewagę mieli gospodarze, którzy powinni objąć prowadzenie. Być może wówczas to spotkanie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Za swoją nieskuteczność Pogrom został szybko ukarany. Piękną bramką z przewrotki popisał się zawodnik Huraganu. Po straconym golu z lubońskich piłkarzy jakby uszło powietrze. Gra przestała się układać, zaczęły pojawiać się błędy w kryciu co skrupulatnie wykorzystali goście podwyższając rezultat na 0:2, a następnie na 0:3. Po przerwie Pogrom zagrał zdecydowanie lepiej, choć nie ustrzegł się kolejnych błędów i Huragan mógł się cieszyć z następnej zdobytej bramki. Pogrom w drugiej odsłonie miał swoje sytuacje, ale znów zabrakło skuteczności. Pomimo osłabienia drużyna pod wodzą Rajmunda Sobkowiaka nie wyglądała źle na tle Huraganu. Nie był to na pewno przysłowiowy "chłopiec do bicia". W tym spotkaniu zabrakło po prostu zgrania, doświadczenia i... szczęścia. Zespół z Lubonia zapłacił już frycowe i miejmy nadzieję, że kolejne spotkania pokażą, że awans do wyższej klasy rozgrywek był zasłużony. Kolejne spotkanie Pogrom rozegra na wyjeździe 25 sierpnia br., gdzie o godzinie 16.00 zmierzy się z drużyną Wicher Strzyżewo.