Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pułapka na ulicy Powstańców Wielkopolskich - list do redakcji

We wrześniu 2015 roku przed wiaduktem kolejowym mieszczącym się na ulicy Powstańców Wielkopolskich zainstalowano ograniczniki wysokości. Miały one na celu ostrzegać kierowców ciężarówek przed wjazdem pod wiadukt. Mimo, że od dawna zawieszone są znaki informujące o zakazie wjazdu wysokich pojazdów to co jakiś czas pod wiaduktem "klinują się" samochody ciężarowe. Dzisiaj rano zablokował ulicę Powstańców Wielkopolskich kolejny kierowca.

Pan został zmuszony zawrócić TIRa w poprzek jezdni, gdyż nie było dla niego innej drogi ucieczki z powodu zbyt niskiego przęsła mostu kolejowego. Zablokował na parę minut jezdnię, ruch miejski. Gdy zaczęliśmy zawracać (od redakcji: kierowcy osobówek) kierowca musiał zaprzestać manewru, gdyż naczepa przekręcała się na mur i brakowało już centymetrów aby go strącić - napisał do nas pan Marcin. Ta droga działa jak pułapka jak już skręcisz to już nie ma odwrotu powinny być lepsze oznaczenia przed skrzyżowaniem - dodaje Czytelnik.

Trudno się z panem Marcinem nie zgodzić. O problemach związanych z "blokującymi się" pojazdami pod wiaduktem pisaliśmy już niejednokrotnie sugerując, że być może powinny być jeszcze lepsze oznaczenia już na ulicy Armii Poznań, gdyż kierowcy samochodów ciężarowych, którzy wjadą w ulicę Powstańców Wielkopolskich właśnie z tej strony mają największe problemy, aby się z tej ulicy wydostać.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

tylko kierowcy to barany. Ogranicznik ma tylko obudzić tirowca że nie zmieści się naczepą. Niestety jak się na znaki nie patrzy to nawet jak będą wielkości domu i tak nie pomogą.

Masz rację! Kierowcy Tirów to barany!Bo jak można inaczej nazwać faceta,który prowadząc 40-tonowy pojazd pisze maile na smartfonie w czasie prowadzenia tego potwora!Mam nadzieję ,że doczekamy się wzorem Szwajcarów Tirów na platformach kolejowych i wtedy niech nawet sobie śpią!

przed skretem w prawo jest znak ktorego nalezy przestrsegac ale kierowcy tirow i innych tego typu pojazdow nie zwracaja uwagi na znaki bo maja telefony w reku i potem jest za puzno bylem swiadkiem jak kierowca tira zablokowal pokazalem mu jaki znak stoi przed skretem a on go nie zauwazyl i jeszcze z krzykiem namnie wiec niech kierowcy bardziej uwazaja a w szczegolnosci przy przejsciach dla pieszych

Chodnik na odcinku gdzie manewrował kierowca tira jest nieźle "zaorany". Ciekawe kto i za czyje pieniądze naprawi szkody w chodniku?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie