Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Osuwająca się skarpa - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Miesiąc temu do naszej redakcji napisał Czytelnik, którego zaniepokoił stan skarpy przy strumieniu Junikowskim.

Po tegorocznej wiośnie i wysokim stanie wody w Warcie nastąpiło osuniecie się poważnej części skarpy przy ujściu strumienia Junikowskiego do rzeki. Obecnie ok. 3 metry dzielą chodnik od skarpy (rok temu ok. 5m). Spod ziemi wyszły nawet przewody (trudno powiedzieć jakiego rodzaju, wydaje się że to wysokie napięcie).
Ponadto usunęly się betonowe kręgi wcześniej znajdujące się w głębokiej ziemi. Trudno powiedzieć do czego służyły wcześniej.
Pytanie brzmi : kto tego typu sprawami zajmuje się w mieście? Jakie będą konsekwencje dalszego usuwania się ziemi? Ujście strumienia mocno meandruje pod koniec biegu, tworzy trzy ostre zakręty. Być może należy pomyśleć nie tylko nadsypaniu skarpy lecz również o przekopaniu cypla i wyregulowaniu ujścia strumienia - pyta Mieszkaniec.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń.Ponizej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy. 

W nawiązaniu do przesłanych zapytań dotyczących skarpy przy ujściu Strumienia Junikowskiego, uprzejmie informujemy, że w powyższej sprawie skierowane zostało pismo do Zarządu Zlewni Wód Polskich w Poznaniu, jako organu odpowiedzialnego za wody płynące (w tym skarpy w ich rejonie). Informacja o stanie skarpy, wraz z prośbą o podjęcie działań przekazana została również właścicielowi terenu.

UML

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

najepiej Pajo to jego klocki tam stoja, pozatym byl czas lata okolo 2010-2011 co ta furma sobie ogrodzila bo to nuby jej teren wiec niech sie zainteresuja, a nie wszystko na koszt miasta, w naszym Centrum brakuje chodników, dróg, szkoly, przedszkola. kosciala itd i nie biedolimy jak inni mieszkancy,a to skarpa. a moze chodniczek. a to dziury, a to zalane ulice itp

Zaniedbane ujście strumienia junikowskiego do Warty, osuwisko skarpy przy chodniku oraz całe otoczenie w wysokich na człowieka chwastach i krzakach samosiejkach to świadectwo niechlujstwa i olewactwa młodych mieszkańców pobliskiego osiedla Warta Park !Za parę lat Warta z Waszego osiedla przestanie być widoczna!Zakasajcie rękawy,zróbcie pole do golfa lub boisko do siatkówki ,usuńcie te chwasty żeby można było podejść i zabaczyć brzeg rzeki z Waszego Osiedla! Dbajcie o estetykę swojego otoczenia!Jest takie narzędzie jak kosa ręczna (nie spalinowa) i grabie.Myślicie,że Wam się tylko należy?

Co ty pleciesz? Teren ten należy do miasta! To, że przy okazji budowy osiedla zrobiono chodnik, nie oznacza, że mieszkańcy Lubonia z Warta Park (mający takie same prawa, jak zadufani tubylcy) mają pro publico bono dbać o cieki wodne i infrastrukturę miejską. Ciekawe czy ty przemądrzalcu naprawiasz chodnik miejski obok twojego domu z własnej kieszeni? Może w czynie publicznym połataj dziury na pobliskich ulicach? Osunięcie skarpy i brak drożności strumyka wpływa na bezpieczeństwo dużej części Lubonia, ale ty tego nie widzisz, wolisz pluć jadem.

Brawo! Duzo tutaj takich degeneratów myślowych. . Pokrzyczą, żeby pokrzyczeć, a g.wno mają pojęcie na dany temat !!!

Prawda w oczy kole!Blokatorzy z Warta Park-wykażcie się inicjatywą, nikt nie chce żebyście naprawiali tę skarpę, zresztą na pewno nie macie o tym pojęcia.Dla Was to żywoty Kiepskich w telewizji i upodabnianie siędo nich.

Właścicielem i zarządcą strumienia Junikowskiego są Wody Polskie. To Wody Polskie odpowiadają za konserwację i stan techniczny urządzeń. Sprawę zarośniętego przepustu oraz podmytej skarpy zgłaszałem Wodą Polskim jeszcze w marcu i do tej pory nic się w tym temacie nie dzieje. Do tego jeszcze zastawka na ujściu jest w takim stanie, że kładka stalowa w każdej chwili grozi wypadkiem.

Wody Polskie czyli Szyszko. PiS i wszystko jasne. Trzeba by spytać jakiś posłów co oni na to?

moze bedzie powodz po tych upalach i Warta zaleje to ,,cos" nie bedxie widac skarpy,kladki i po klopocie czym sie martwic na zapas? Najlepiej zasypac strumyk nie bedzie klopotów :)

Przy okazji możnaby zasypać również Wartę i rozbudować Warta Park!Mieszkają tam sami wybitni ludzie co widać po tych wpisach!

Czy może Pan podać numer pisma wraz z datą oraz wskazać pod jaki dokładny adres zostało skierowane to pismo do Wód Polskich - spróbuję się czegoś więcej dowiedzieć np. do jakiej komórki organizacyjnej zostało ono skierowane.

Ktoś przyjechał 2 tyg. temu, wbił kilka palikow i rozwinął taśmę czerwoną. Sprawa rozwiązana na lata :))))))

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york