Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Będzie budowana ulica Kurowskiego

Na początku sierpnia bieżącego roku Burmistrz Małgorzata Machalska podpisała umowę na budowę ulicy A.Kurowskiego, na odcinku od ulicy Jana III Sobieskiego do ulicy L. Rydla. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba Sp. z o.o. Wartość inwestycji to 2 097 475,62 złotych.

Zakres prac obejmuje między innymi:
- budowę kanalizacji deszczowej;
- wykonanie nawierzchni jezdni oraz progów zwalniających;
- budowę chodnika, miejsc postojowych i utwardzonego pobocza;
- przebudowę wodociągu i infrastruktury teletechnicznej;

Prace rozpoczną się na przełomie sierpnia i września 2018. Inwestycja ma zostać zakończona do 30 kwietnia 2019.

UML

fot.: 

Odpowiedzi

To dobrze, że kolejna droga będzie zbudowana. Zastanawia mnie tylko, dlaczego tego typu inwestycje są rozpoczynane pod koniec lata? Jesienią i zimą mieszkańcy będą zasuwać w błocie, potem będzie przesunięcie terminu z powodu warunków pogodowych, itp. itd. Dlaczego nie można rozgrzebywać dróg z początkiem wiosny? To kwestia ustalania budżetu czy ogłaszania przetargów?

To

... to kwestia kończącej się kadencji.... i Państwu z wielomieszkaniowych klocków trzeba zrobić dobrze...

K

Mieszkam na Kurowskiego od 50 lat i bynajmniej, nie w żadnym wielomieszkaniowym klocku. Nie życzę sobie abyś obrażał mieszkańców mojej ulicy. Pewnie sam startujesz wyborach i się tu teraz uaktywniłeś

K ... widzę i czuję, że prawda cię boli.
To że tam mieszkasz tyle czasu to nic nie znaczy i nie zmienia faktu, że WŁADZA robi kawałek ulicy dla blokersów = potencjalnych głosów...

P.S. To nie koncert życzeń.... a z startem to się mylisz...

Pozdrawiam

Człowieku po co tyle agresji w twoim poście, idź się przejść może to ci pomoże choć czytając twoje słowa czarno to widzę. A w sprawie tej inwestycji to zawsze nowa droga to korzyść dla mieszkańców i tyle w temacie. Miłego wieczoru.

Nie warto wdawać się w dyskusję na takim poziomie i w taki sposób z osobami, które wszędzie węszą spiski. Cieszę się z każdego, nowego chodnika i z każdej, nowej ulicy w naszym mieście. I współczuję władzy. Bo każda inwestycja to wybór - zrobimy komuś lepiej, a inni będą musieli poczekać na swoją kolej. A że zaniedbania są wieloletnie, toteż trudno je odrobić w jedną kadencję.

Swoją drogą czy pisarz kłótnik zameldowany w Luboniu? Bez wpływów z podatków za wiele miasto nie wybuduje ...

i znowu powtarzane kłamstwa....podatki płaci się w miejscu zamieszkania, a nie meldunku. Ludzie, przestańcie powielać bzdury...

Nie tylko na Kurowskiego mieszkańcy czekali 5p lat na ulice ale także ul. Nowa czeka 50 lat na zrobienie choc nazwa jej na to nie wskazuje więc wszyscy myślą że może jeszcze poczekać. Tyle w temacie. Może ktoś zna długoletnie plany inwestycyjne dla Lubonia i jakie ulice są nimi objęte.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzedawca w butiku Kazar Factory Poznań
 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu