Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Tragedia na osiedlu Lubonianka

Wczoraj kilka minut po godzinie 22.00 na osiedlu Lubonianka doszło do tragicznego zdarzenia. Jak podaje portal luboni około 50-letni mężczyzna wyskoczył z okna, które znajdowało się na 3 piętrze. Mimo natychmiastowo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł. Mężczyznę zauważono siedzącego na oknie i od razu wezwano odpowiednie służby. Na miejscu zdarzenia pojawił się patrol policji, strażacy z OSP Luboń, a także strażacy ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz JRG 2, która posiada na wyposażeniu skokochron. Z relacji wynika, iż ratownicy próbowali rozmawiać z mężczyzną jednakże rozmowy okazały się bezskuteczne, gdyż wyskoczył on z okna przed przybyciem wszystkich jednostek. Ma miejscu zdarzenia obecna była prokuratura. Przyczynę tej tragedii wyjaśnia policja.

hak

Odpowiedzi

Skoczył w momencie, gdy jednostki były na miejscu

Byłam i wszystko widziałam. Jak spadał.... Strażacy nic nie zrobili, by go ratować! A jednostka JRG przyjechała już po samym fakcie. A lekarz pogotowia, który dotarł na miejsce zdarzenia wyszedł z karetki jak na spacer tylko po to by stwierdzić zgon....! A strażacy? Strażacy stali sobie na parkingu i nic nie robili tylko stali, nawet nie próbowali rozmawiać z samobójcą... żałuję, że nie byłam w stanie tej osobie pomóc....

Jak Bóg zamyka przed kimś drzwi to otwiera okno .Jak chciał tak skończył .

A co mieli zrobić? Poduszkę mu podlozyc? Czy może rozłożyć koc ryzykując wyrwaniem rąk?

DUSZA SAMOBÓJCZA
10.08.2010
Pan Jezus: Tak, o tym ci powiem. Jeśli dusza sama odbierze sobie życie, wtedy konieczna jest modlitwa o jej zbawienie. Dusza ta jest bardzo zrozpaczona, ponieważ widzi jakim byłoby jej życie, gdyby tego czynu nie popełniła. Musi też nieustannie patrzeć na ból i rozpacz najbliższych i nie może cofnąć czasu, choć na ogół bardzo by chciała. Wtedy ważnym jest, aby nie rozpaczać i nie winić siebie, ale zadośćuczyniać za swoje przewinienia i zaniedbania, które być może doprowadziły tę duszę do tego strasznego czynu. (...) te dusze są tak samo zrozpaczone, jak wszystkie, którym grozi potępienie.
Módlcie się, aby Moje Miłosierdzie przeważyło Mój gniew. (…) Cóż może zdziałać ten, co swoje życie zaprzepaścił, po śmierci? Choćbyście ustroili trumnę tysiącem różańców, nic mu nie pomogą, jeśli za życia tej modlitwy nie mówił. Tylko za życia różaniec może otworzyć Niebo. Włożony w ręce po śmierci, nie ma tej mocy.

Kto Tobie takich bzdur naopowiadał? Teraz powtarzasz je w sieci czyniąc zło - proszę się wypowiadać!

Strażacy rozmawiali z osobą ,prosli aby się cofnęła takie bzdury to sobie możesz pisać pajacu

Skoro tam byłaś to mało wiesz była rozmowa z osobą ale on w ogóle nie kontaktował jak by był w amoku. Łatwo kogoś oceniać stając z boku każdy tak potrafi ale też musisz widzieć że strażak też człowiek i ma uczucia każda taka akcja gdzie nie można nic zrobić jest dla nas bolesna ale co najlepiej stać z boku się mądrzyć.

A

To dlaczego przez prawie 30 minut jak siedział na parapecie nikt nie próbował z nim rozmawiać prowadzić dialog? Tylko szły teksty w stylu "wejdź do środka" nic ponad to! Nikt nie próbował z nim rozmawiać dlaczego chce to zrobić. Podjąć jakąkolwiek próbę rozmowy. Bo to o to chodzi, a nie kazać mu zejść z parapetu i wejść do środka.

Jak jesteście tacy wszyscy mądrzy to dlaczego Wy z Nim nie rozmawialiście??? Tylko oczerniać innych umiecie

Ja

Jak Pani taka mądra trzeba było przyjść i porozmawiać z nim a nie oceniać pracę innych, nikt z ratowników nie będzie narażać swojego życia/zdrowia żeby może go łapać w ręce... Nie każda jednostka straży jest wyposażona w skokochron... strażacy zrobili to co mogli A zaznaczam że przed strażą była jeszcze policja która nie zrobiła NIC nawet nie podjęli rozmowy..... gdzie policyjny psycholog ?

Wręcz przeciwnie strażacy próbowali rozmawiać z tą osobą. Po drugie nikt nie otworzył drzwi do mieszkania. Pierdzielisz głupoty bo najlepiej kogoś obwiniać tylko nie Siebie

Czasami sama myśl o tym że mogę skończyć to wszystko daje mi siły do życia

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie
 • Dam pracę
  Praca- wypełnianie ankiet