Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Strumyk Junikowski - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na bałagan jaki pozostawiono podczas usuwania drzew i krzewów przy strumyku Junikowskim.

Mam pytanie odnośnie strumyku Junikowskiego płynącego przy ul.3 Maja/Jachtowa. Niedawno zostały obcięte tam drzewa i krzewy zasłaniające wyjazd z ul.Jachtowa i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie bałagan jaki tam pozostawino. To co zostało wycięte pozostało na swym miejscu wpadając do strumyka i go zapychajac. Nikt nie usunął pozostałości. Uszkodzony został też jedyny śmietnik. Jeśli nurt wody po większych opadach się podniesie to zabierze ze sobą te śmieci nie dalej niż do mostku i tam utworzy naturalną tame powodując niebezpieczeństwo. Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji - napisał Mieszkaniec (pis.oryg.).

List przekazujemy do Urzędu Miasta Luboń.

izi

Odpowiedzi

Powiem więcej-wystarczy popatrzeć na te wszędobylskie krzaczory wokół strumyka i nad Wartą w okolicu Warta Park!Te tereny stały się kompletnymi nieużytkami bez możliwości wejścia na nie czy dojścia do brzegu rzeki-istna dźungla! Kiedyś bez problemu spacerowałem wzdłuż lini brzegowej Warty ze swoimi dziećmi! A może ktoś wie dlaczego kiedyś nie było tych samosiejek i krzaczorów?

Krzaki zostaly wyciete ale UM nic o tym nie wie . Napewno to mieszkańcy wycieli bo ograniczaly widocznosc tak samo jak rzekomo banery wiszace ni barierkach. I powiem ze po wycieciu krzaków ludzie szybciej jezdza bo jest widocznosc a wczesniej zwalniali z obawa ze cos jedzie.

ok 2 tyg temu, ktoś rano ok godziny 3:45 podjechał i spalinową wycinał krzaki. Zajęło mu to ok 15min, siadł w samochód i odjechał. Najdziwniejsze w tym wszystkim to godzina tej akcji

Tak. Potwierdzam,też widziałem tego jegomoscia Edwarda nozycorekiego.... uwinal się w kwadransik... Dzięki pa

Skarpy wokół strumyków powinny być okresowo oczyszczane (wykaszane) ,żeby w przypadku nawałnicy i dużego opadu mogły przejąć wody opadowe. Służy komunalne-do roboty!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie