Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Dzikie wysypisko śmieci? - list do redakcji [odpowiedź z firmy Kom-Lub]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na "dzikie wysypisko śmieci" jakie znajduje się na tyłach firmy Kom-Lub.

Witam może to kogoś zaintersuje jakaś tragedia smrud i brud dzikie wysypisko ma tylach firmy tras lub wysypisko należy do firmy kom lub wszystkie odpady sa pozostawiame bezposredno na ziemi wszystko gnije smierdzi i razem z wodami opadowymi trafia do potoku ktory plynie za plotem i dalej do warty proszę o jakaś interwencje w tej sprawie niby ekologiczny Luboń dymy z kominów biednych ludzi wszyscy widza A wielkie firmy robią co chcą pozdrawiam wasz czytelnik  - pisze Mieszkaniec (pis.oryg.)

List wysłaliśmy do firmy Kom-Lub z prośbą o ustosunkowanie się do niego. Poniżej zamieszczamy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

W związku z otrzymaną wiadomością dotyczącą „rzekomego” dzikiego wysypiska, KOM-LUB Sp. z o.o. informuję, iż na tyłach firmy TRANSLUB Sp. z o.o. nie znajduje się jakiekolwiek dzikie wysypisko śmieci (odpadów). Na przedmiotowym terenie firma KOM-LUB Sp. z o.o. tymczasowo magazynuje niektóre frakcje odpadów. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż od lipca 2018 r. regionalna instalacja przetwarzania odpadów komunalnych, która jest zarządzana przez firmę Tonsmeier w Piotrowie Pierwszym zaprzestała przyjmować niektóre frakcje odpadów (tworzywa sztuczne, folia, papier, makulatura, odpady wielkogabarytowe, itp.), co zrodziło konieczność przekazywania tychże frakcji odpadów do innego podmiotu, co też następuje. Jednakże wymaga to przeładowywania tych frakcji odpadów ze śmieciarek KOM-LUB, którymi są zbierane te frakcje odpadów bezpośrednio od mieszkańców do podstawionych przez ten podmiot kontenerów i samochodów z ruchomymi podłogami.

Przeładunek tych frakcji odbywa się na bieżąco, jednakże z uwagi na występujące ostatnio wysokie temperatury, tworzyw sztucznych jest znacznie więcej, co spowodowało, iż podmiot odbierający nie nadążał podstawiać i odbierać frakcji w/w odpadów. Jednocześnie zobowiązuje się, że dołożymy wszelkich starań, aby te odpady zostały niezwłocznie wywiezione. Teren zostanie uporządkowany i zostaną wykonane boksy.

Igor Szymkowiak

KOM-LUB Sp. z o.o. w Luboniu

izi

Odpowiedzi

dziwi sposób gromadzenia tych odpadów. Nie znam się na charakterystyce tego typu działalności, ale fruwające papiery i tworzywa sztuczne razem w gabarytami? Nie rozumiem tego systemu jednak :) Po co my to segregujemy jak potem kom-lub to miesza?

Plastik, papier i metal jest zapewne mieszany tak jak w Poznaniu i trafia do sortowni, gdzie jest rozdzielany, a następnie wysyłany do kontrahentów.
Ale fakt faktem że z gabarytem zmieszane być nie powinno, co więcej wydaje mi się że gabaryt powinien być rozłożony na części i oddany np. na gratowisko. Wszystko zmieszane ze sobą może być też skutkiem tego, że niektórzy wrzucają wszystkie śmieci do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Ale tu akurat nie jestem pewny czy Kom-Lub w takim przypadku nie rozdaje kar ;)

Z tego co zauważyłem to już jakiś czas temu od strony factory leżą ta śmieci komunalne plastik papier itp nie jedno krotnie widziałem jak oprozniaja się tam smieciarki. Po jakimś czasie są podstawiane kontenery i koparka ładowane do nich wszystko tak jak idzie. Więc po co nam w lubonia segregacja?

Ja nie mogę pojąć, by listy pisane do kogoś, bez względu czy pisze się do osoby znajomej, czy instytucji były pisane w sposób tak niechlujny. To lekceważenie adresata i innych czytających! Czy nie można zadać sobie trudu i przed wysłaniem przeczytać swe wypociny? Liczę, że w innych sferach życia jesteś lepszy niż w pisaniu... Jeśli nie, to współczuję partnerce... :)

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego