Grand Prix Lubonia w bule za nami

W niedzielę, 5 sierpnia 2018 roku Klub Lubońska Petanka zorganizował turniej w bule - Grand Prix Lubonia. W zawodach wzięło udział 55 osób reprezentujących 10 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque: TS Liskowiak, KSP Jedlina, ŚKPP Buler, KP Leszczynko, Śremski KP, SKF Sudety, Hufiec Miotający, KP Borbul, KGB Łódź oraz Lubońska Petanka. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. 1 miejsce zajął dublet Konrad Broniecki i Tomasz Grzelak (6 zwycięstw), 2 miejsce Krzysztof Borowiak i Sławomir Łuszczewski (5 zwycięstw), a 3 miejsce Stefan Bartkowiak i Maciej Kiepsch (5 zwycięstw). Miejsca tuż za podium, również z 5 zwycięstwami zajęli Jerzy Szwałek i Krzysztof Zadwórny, Dariusz Surdyk i Mikołaj Fabiś, Marcin Jeziorny i Andrzej Włodarczak oraz Iwona Jeziorna i Kazimierz Kuśmierski. Zawodnicy z miejsc 1-4 otrzymali pamiątkowe puchary, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano kółka i cele do gry.
Dla zawodników przygotowano ciepłe i zimne napoje, drożdżówki oraz ciepły posiłek.
Współorganizatorem zawodów był LOSiR Sp. z o. o., a patronat medialny objęły Wieści Lubońskie oraz e-lubon.pl
Turniej został zrealizowany w ramach pożytku publicznego i był współfinansowany ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń.