Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje Straży Miejskiej w czerwcu 2018

W czerwcu 2018 roku strażnicy miejscy wykonali łącznie 478 różnego rodzaju interwencji. Wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu wystawiliśmy 18 łączonych patroli prewencyjnych w godzinach 6.00-14.00 i 3 takie patrole w godzinach 14.00-22.00. Ponadto wystawiliśmy także 7 łączonych patroli w godzinach 17.00-01.00, których zasadniczym zadaniem była kontrola miejsc publicznych gdzie najczęściej dochodzi do spożywania alkoholu. Na podstawie art.41 ust.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi grzywnami mandatowymi ukaraliśmy 22 osoby. Do Izby Wytrzeźwień, lub miejsca zamieszkania przewieźliśmy 2 osoby w stanie nietrzeźwości, który zagrażał zdrowiu lub życiu, albo zdrowiu lub życiu osób trzecich. Pięćdziesiąt dziewięć razy strażnicy interweniowali w wypadku nieprawidłowego postoju lub zatrzymania pojazdów mechanicznych. Z terenu naszego miasta doprowadziliśmy do usunięcia kolejnych 2 pojazdów mechanicznych, których stan techniczny wskazywał, iż są nieużywane. Interwencji związanych ze zwierzętami w czerwcu odnotowaliśmy 21. Czterech właścicieli psów, którzy nie zachowali nakazanych lub zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt zostało ukaranych mandatami karnymi. Do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu z terenu miasta przewieźliśmy 2 ranne ptaki. Kolejny miesiąc z rzędu strażnicy odzyskali 3 rowery miejskie porzucone na terenie Lubonia. Przekazano je firmie zajmującą się techniczną obsługą tego sprzętu. W dniach 9 i 16 czerwca strażnicy miejscy dbali o ład, porządek i bezpieczeństwo podczas „Dni Lubonia”. W ramach tej imprezy zorganizowaliśmy także festyn pod hasłem „Z nami bezpieczniej”. W dniu 5 czerwca podczas uroczystości związanych z obchodami rocznicy zamordowania gen. Henryka Kowalówki wystawiliśmy poczet sztandarowy miasta.

SMML

Odpowiedzi

Po co nam ta straż miejska skoro nic nie robi 59 źle zaparkowanych samochodów ja w ciągu jednego dnia bym więcej mandatów wystawił chciał bym aby portal przedstawił informacje o rentowności straży bo w moim odczuciu dokładamy bardzo dużo A straż powinna potrafić utrzymać się sama i przy okazji zasilić budżet miasta pozdrawiam

Nie liczyłbym na taką informację ani od portalu ani od urzędu. Na tego typu pytania odpowiada zazwyczaj zainteresowany czyli komendant. Takie cuda.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znaleziono iPhone
 • Inne
  Skradziono rower
 • Inne
  Ukradziono rower