Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczny plac zabaw - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała pani Ania, która jest zaniepokojona stanem technicznym placu zabaw mieszczącym się między ulicą Osiedlową a Źródlaną.

Tam jest tragicznie. Ławki rozwalone gwoździe w piaskownicy, tylko 2 huśtawki a 10 ławek a plac ma być dla dzieci. Tak samo pod drabinką jest twardo jak beton a dzieci wchodzą spadają jak jakieś dziecko rozwali sobie kręgosłup glowe kto będzie winny? Tak samo zero piachu pod zjeżdżalnią dzieci spadają na twarda ziemię a tam jest dzień w dzień full maluszków, przedszkolaków. Boje sie o moje dziecko o inne dzieci prosimy o pomoc. Dlaczego na trójkącie Sikorskiego jest nowy plac a dzieci malutko? - pisze pani Anna (pis.oryg.).

Sprawę przekazujemy do UML.

Izabella Chodorowska

fot.: 

Odpowiedzi

Ten plac zabaw to przede wszystkim miejsce do spożywania alkoholu i libacji osiedlowej młodzieży. Piją piwo, sikają do piaskownicy a przy tym wydzierają się na całą okolicę. Patologia.

Droga Pani na Sikorskiego jest placyk ufundowany przez Nivea

A co to ma do rzeczy. Wszystkie place dla dzieci powinny/muszą być zadbane i bezpieczne. Proszę odwiedzić kilka lubońskich placów zabaw, okażę się, że często nie są. Widać na nich, że brakuje bieżących przeglądów i napraw.

Tam miał być plac NIVEA, niestety nie wygraliśmy w głosowaniu...Jak można było wygrać fajny plac nikomu się nie chciało glosować... ;(

Nieprawda..nivea jest niebieska dziewczyno..Luboń nigdy nie wygrał tego konkursu. A co moje dziecko ma się bawić na rozwaklonym brudnym.,,ten plac jest spółdzielni A nie urzędu miasta! !!!!

Kobieto przyjrzyj się opisów na placyk na Sikorskiego. A potem zabieraj głos. Tak jak placyk w NCL został ufundowany przez Intermarche ( muszkieterzy- dla niekumatych)
Wszystkie placyk na terenie os.Lubonianki są w gestii spółdzielni i to tam powinna Pani wylewać żale. Tylko czy to coś da. Nie sądzę. Tam pracują ciężkie betonowe głowy jeszcze z czasów komuny. I nie rozumieją że placyk powinien być bezpieczny. Odpowiedzą pewno tak jak w przypadku parkingów. Że przecież jest parking pod Pajo i Biedronka. Tu będzie tak samo. Przecież może Pani iść na inny placyk. Np za rowkiem przy bloku na źródlanej...
A gwoździe i powyrywane deski straszą od wczesnej wiosny...

Mężczyzno, przyjdź od czasu do czasu na spotkania osiedlowe w spółdzielni, a będziesz wiedział jaka jest strategia spółdzielni w kwestii placów zabaw. Te gwoździe i powyrywane deski nie wzięły się ze starości, a z wandalizmu. Spółdzielnia nie ma służb policyjnych, aby przeciwdziałać wandalizmowi, a za naprawę zabawek czy ławek będziemy płacić wszyscy. A więc gdy widzimy kogoś bez dzieci, kto siedzi na placu zabaw, a nie bawi się i jest do tego w grupie, to dzwońmy na policję lub straż miejską...A o komunie to pewnie słyszałeś coś w gimnazjum, albo czytałeś w Wyborczej. Tego nie ma już od prawie 30 lat.

Kur...gowno mnie obchodzi kogo ma byc bezpiecznie i fajnie a nie Luboń sie szczycić będzie placem na gorce gdzie zero cienia i isc sie nie da w upal.a inne place ruina

A tobie o co loto

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia