Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zaproszenie na Szachty  

Szanowni Mieszkańcy Lubonia i miłośnicy Szacht, w środę 27.06.2018 r. na Szachtach odbędzie się otwarta sesja terenowa, będąca częścią podsumowania Międzynarodowego Projektu Naukowo-Dydaktycznego pn. On the way towards a low carbon society – Increasing professionalism in land use and landscape management within climate change (W kierunku społeczeństwa niskoemisyjnego. Wzmocnienie profesjonalności w zakresie użytkowania terenu oraz zarządzania krajobrazem w kontekście zmian klimatycznych), w którym uczestniczy Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Celem Projektu jest propagowanie idei społeczeństwa niskoemisyjnego w związku z wyzwaniem, jakie stoi przed państwami Unii Europejskiej w kontekście zmian klimatycznych, a także poszukiwanie rozwiązań na rzecz poprawy jakości powietrza. Zadaniem Projektu jest również nawiązanie współpracy pomiędzy szkolnictwem wyższym, a innymi sektorami gospodarki, celem wypracowania najlepszych praktyk.
Projekt jest realizowany w Konsorcjum Naukowym, w skład którego wchodzą: University of Eastern Finland (Finlandia), Girona University (Katalonia, Hiszpania,) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych). Partnerami Projektu są m.in. Miejska Pracownia Urbanistyczna oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu, Metsahallitus i Regional Council of North Karelia z Finlandii oraz Landscape Observatory i Deputacio de Girona z Katalonii.
Sesja terenowa planowana na 27.06.2018 r. rozpocznie się około godz. 15:00 przy skrzyżowaniu ulic Mieleszyńskiej i Stara Cegielnia. Podczas sesji przewidujemy spacer wzdłuż ścieżki dydaktycznej oraz dyskusje tematyczne na tematy dot. m.in. roli Szacht w życiu lokalnych mieszkańców oraz problemów związanych z jakością powietrza. Wszystkich zainteresowanych tematem serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu. Spotkanie będzie się odbywało w języku polskim i angielskim.

Iwona Markuszewska
Dawid Abramowicz

Odpowiedzi

Zamiast zawracać głowę społeczeństwem niskoemisyjnym i naukowcami stwórzcie bezpieczne kąpielisko na tych szachtach wzorem glinianek w Mosinie! Może naukowcy też się właczą organizacyjnie!Nasze dzieciaki muszą mieć możliwość nauki pływania nie tylko na pływalni w Poznaniu gdzie jednorazowa wizyta na 2 godziny z tatą i mamą kosztuje 50zł.

Niskoemisyjne społeczeństwo?Hm! czy to znaczy np.że będą wdychać dwutlenek węgla a wydychać tlen?A może to społeczeństwo będzie 2x wolniej oddychać?Ludzie co Wy wciskacie za kit!Jako dzieciak jeździłem na szachty się kąpać z kolegami i było fajnie!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia