Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadomości z SP2

Gratulacje dla laureata Konkursu Matematycznego "KANGUR". Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a w szczególności tym, którzy uzyskali wynik bardzo dobry oraz wyróżnienie. Ogromne brawa dla Bartosza Pawlickiego – naszego laureata konkursu.

Cieszkowianka w gronie laureatów III edycji konkursu “Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”
Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała 2 miejsce w Ogólnopolskiej III edycji konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni!". W wyniku analizy różnorodnych działań na rzecz cyfrowego bezpieczeństwa Kapituła Konkursu przyznawała punkty. Nasza szkoła uzyskała 829 pkt. Co dało nam 2 miejsce wśród 80 zgłoszonych szkół podstawowych.
Nagrodą jest obóz letni dla 28 osób, w tym 3 opiekunów. Najbardziej zaangażowani uczniowie w działania konkursowe wyjadą na obóz w terminie 2-8 września.
Jest to wynik pracy wielu zaangażowanych nauczycieli oraz uczniów. Efekty naszych działań można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele projektów poświęconych bezpieczeństwu w sieci.
Szkolny Mentor Cyberbezpieczeństwa
Joanna Kordzińska

Fizyka dla każdego!
Martyna, Daria, Agata i Marcel z 7b oraz Patrycja i Adam z 7a pod opieką Pani Magdaleny Przybylskiej realizują projekt edukacyjny pt. „Fizyka dla każdego”. Nasze działania rozpoczęliśmy w wybranych klasach pierwszych w SP1, SP2, i SP5 w Luboniu. Każdy z nas miał pod opieką swoją grupę pierwszaków. Nasi młodsi koledzy zobaczyli, że fizyka nie jest taka straszna jak im się mogło wydawać, a my przekonaliśmy się, że praca nauczyciela nie należy do najłatwiejszych. Teraz przygotowujemy się do ostatnich już zajęć w tym roku – tym razem spróbujemy przybliżyć zagadnienia z optyki w klasie 3 w Wirach.
Martyna Napierała 7b

“Mistrz matematyki 2017/2018”
24 maja 2018 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V „Mistrz Matematyki 2017/2018”. Nasi uczniowie gościli swoich kolegów i koleżanki z lubońskich szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów. O miejscach na podium ostatecznie zdecydowała dogrywka. Wyniki zmagań młodych matematyków przestawiają się następująco:
I miejsce - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1
II miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1
III miejsce – uczennica Cieszkowianki Zuzanna Majewska z klasy 5c
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszego poszerzania wiedzy matematycznej.

Omnibus Miasta Luboń w Cieszkowiance
W zeszłym roku w XV finale Międzyszkolnego Konkursu Omnibus Miasta Luboń organizowanym w Szkole Podstawowej nr 4 wygrała reprezentantka Cieszkowianki. Dzięki temu, to nasza szkoła miała zaszczyt organizowania XVI edycji konkursu.
Miło nam poinformować, że tytuł Omnibusa uzyskała Klara Hofman (kl. 6) , a III miejsce Szymon Gazda (kl.7).
W przyszłym roku to znowu Cieszkowianka będzie organizatorem tego wspaniałego międzyszkolnego konkursu!
Do zobaczenia za rok!!!
Katarzyna Ludwiczak, Joanna Kordzińska, Michał Szwacki

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w drużynowych biegach przełajowych
29.05. w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w drużynowych biegach przełajowych. Miasto Luboń i powiat poznański reprezentowały uczennice naszej szkoły, wszystkie uczęszczające do IV klasy. Startowały w najmłodszej grupie wiekowej pokonując dystans 1000 m, w upale i nierównym terenie, co było bardzo wyczerpujące. Nasze wspaniałe biegaczki:Bator Zosia, Tasiemska Ewa - 4 c, Krzymińska Ola- 4 e, Gębura Gabrysia - 4 f, Mielcarek Oliwia i Szymczak Paulina - 4 g uplasowały się na bardzo wysokim VII miejscu, na 56 szkół.

Korespondujemy z kolegami z Grecji!
Uczennice klasy 6 d prowadzą korespondencję w języku niemieckim z uczniami z południowej Grecji ze szkoły językowej „Hallo Deutsch” w Koutsopodi . Dzięki prywatnym kontaktom p. Aliny Malinowskiej z tamtejsza nauczycielką, panią Vicky Malachia udało się nawiązać kontakt i zachęcić uczniów do pisania listów w tradycyjnej formie papierowej. Z wielką radością i zaciekawieniem otwieraliśmy dużą kopertę z kolorowymi listami od Greków. Odpowiedzi już są gotowe i wysłane. Poprzez komunikowanie się w nauczanym języku zwiększa się motywacja uczniów i ich dążenie do celu.
Alina Malinowska

Mamy laureatów Olimpusa!
Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach językowych uczniów Cieszkowianki.
W roku szkolnym 2017/2018
laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego zostali:
Franciszek Bartochowski (4a)
Oliwia Urbaniak (4d)
Dawid Zieliński (5b)
Maksymilian Adamski (7a)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Luboniu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia