Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadomości z LKTS Luboń

Sezon 2018/2019 zbliża się do końca. Mimo wszystko trzeba cały czas być w treningu. W miniony weekend odbywały się zawody indywidualne w Gnieźnie, a rozgrywki drużynowe zakończyli zawodnicy LKTS II Luboń. W sobotę Lubonianie rozegrali dwa ostatnie mecze w rozgrywkach IV ligi grupy Poznań. W pierwszym meczu zdecydowanie przegrali 10 do 1 z najlepszym zespołem ligi KS Almar Głębokie, a w drugim spotkaniu pewnie pokonali KTS Jeziorak Międzychód 10-0 kończąc całe rozgrywki w stawce 17 zespołów na 3 miejscu. Przypomnijmy, że LKTS I Luboń awansował do 2 ligi na sezon 2018/2019. Już za tydzień mecze barażowe o awans do 1 ligi kobiet rozegrają zawodniczki LKTS Luboń. Zapraszamy w niedzielę o godzinie 12 do Hali LUVENA ul. Romana Maya na mecz z KTS-K GOSRiT Luzino. W końcowej części sezonu zostaną rozegrane ostatnie indywidualne zawody Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym w Brzegu Dolny 15-17 czerwca 2018 roku.
W sierpniu w Luboniu odbędzie się letnie zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików, Kadetów i Juniorów oraz czołowych utalentowanych zawodników klubów Wielkopolski. Łącznie uczestniczyć będzie ponad 30 zawodników.

W niedzielę odbywał się 7 Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka w Gnieźnie.
Turniej miał bardzo silną obsadę nie brakowało zawodników grających w Superlidze oraz 1 ligach. 
W zawodach wzięło udział 90 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Także grupa zawodników LKTS Luvena Luboń: Maciej Wiśniewski, Daniel Welke, Patryk Pyśk i Damian Pyśk. W uroczystym otwarciu przypomniano osobę Jarka Maćkowiaka – zawodnika „Stelli” Gniezno, który zginął tragicznie na misji w Afganistanie. Najlepiej zaprezentowali się Daniel Welke 1 miejsce w kategorii 35-50 oraz Maciej Wiśniewski 5 miejsce w kategorii do 35 lat. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń zdobyli cenne doświadczenie mając okazję rywalizować z zawodnikami grającymi na bardzo wysokim poziomie.

Wyniki
Kategoria do 35 lat
5 Maciej Wiśniewski
25-32 Damian Pyśk
33-41 Patryk Pyśk
Kategoria 36-50
1 Daniel Welke

Mistrzostwa Wielkopolski Żaków Gniezno 2 czerwca 2018 r.
W sobotę w Gnieźnie 2 czerwca 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Żaków w ramach obchodów „Dnia Dziecka” będące jednocześnie kwalifikacją tej kategorii do Indywidualnych Mistrzostw Polski. Po raz kolejny zainteresowanie turniejem było duże, w turnieju wzięło udział 34 zawodników z Wielkopolski. LKTS Luvena Luboń był reprezentowany przez: Kacpra Zrola. Kacper zajął ostatecznie 8 miejsce. Warto zwrócić uwagę, że będzie rywalizował w kategorii żaków, także w kolejnym sezonie.

Wyniki
Żacy
8 Kacper Zrol

Piotr Ciszak

9 i 10 czerwca 2018 r. LKTS Luboń rozegra dwumecz o bezpośredni awans do I ligi tenisa stołowego kobiet ! Drogę do tego dwumeczu Lubonianki zapewniły sobie zwyciężając w II lidze województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego !
O 1 ligę LKTS Luboń rywalizować będzie z najlepszą drużyną II ligi z województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego KTS-K GOSRiT Luzino !
Liczymy na doping i wsparcie w Luboniu
Mecz w sali LUVENA ul. Romana Maya 1 odbędzie się w niedzielę – 10 czerwca 2018 r. – o godz. 12.00.

Zuzia i Patryk startowali w Polish Open 2018 ! Polish Cadet Open w Cetniewie rozegrany został od 25 do 27 maja. Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk grali w turnieju 2018 Polish Cadet Open we Władysławowie. W imprezie juniorskiej oraz kadeckiej zagrało ponad 70 reprezentantów Polski. Łącznie ponad 300 uczestników. Do Polski co roku przyjeżdżają najlepsi zawodniczki i zawodnicy z całego świata. Start w międzynawowym gronie należy uznać za udany. Zawodnicy zyskali niezbędne doświadczenie oraz wnioski do dalszego treningu. Wyniki Kadeci Turniej drużynowy kadetek Polska D (SUŁEK Zuzanna, KUBIAK Anna) USA-WAL 0-3 GREECE 0-3 SLOVAK REPUBLIC 1-3 Gra pojedyncza PYŚK Patryk HUZSVAR Erik (HUN) 0-3 KNEZIUS Gytis (LTU) 3-2 YUNCHYK Valentyn (UKR) 1-3 SUŁEK Zuzanna PAPADIMITRIOU Malamatenia (GRE) 0-3 IANAU Natalia (ROU) 2-3 ARCHACKA Julia (POL 3-0 CINCUROVA Ema (SVK) 3-2 ADAMIK Csenge (HUN) 3-1 AN DER ZANDEN Emma (NED) 0-3 Gra podwójna PYŚK Patryk (POL) REDZIMSKI Milosz (POL) - DELINCAK Filip (SVK) KLAJBER Adam (SVK) 0-3 SUŁEK Zuzanna (POL) ZHAO Ziyi (POL) - CINCUROVA Ema (SVK) KOVACOVA Alzbeta (SVK) 3-0 SUŁEK Zuzanna (POL) ZHAO Ziyi (POL) - KLEMPEREROVA Anna (CZE)/ SOMMEROVA Helena (CZE) 2-3

19 maja 2018 roku odbył się w Raszkowie III Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego. W kategorii żaków pierwsze miejsce zajął Kacper Zrol. 3 miejsce w najsilniejszej kategorii zajął Maciej Wiśniewski, a najlepszym Weteranem był Daniel Welke.
Gratulujemy !

Zwycięstwo w Wielkopolskiej 2 lidze kobiet ! Zawodniczki LKTS Luboń po zwycięstwach z drużynami MKTS Oborniki (9-1) i UKS Nałęcz Ostroróg (10-0) zajęły 1 miejsce w 2 lidze odnosząc przy tym komplet 5 zwycięstw. LKTS Luboń reprezentowały w sobotę 13 maja: Maja Zielińska, Anita Chudy, Zuzanna Sułek, Julia Gładysz i Weronika Dombka.

Piotr Ciszak

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier - Plewiska
 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Praca dla Murarzy
 • Sprzedam
  Kuchnia do zabudowy 1200 złoty
 • Dam pracę
  Zatrudnię kasjerów
 • Dam pracę
  PROSTE CZYNNOŚCI PRODUKCYJNE (Poznań, Jeżyce)
 • Dam pracę
  MECHANIK 200.204
 • Dam pracę
  Nauczyciel języka angielskiego do przedszkola w Luboniu