Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kto odbiera telefon? - list do redakcji [odpowiedź z SMML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zastanawiał się kto odbiera telefony pod całodobowym numerem alarmowym 601 986 986 dotyczącym zdarzeń klimatycznych i zdarzeń z udziałem zwierząt?

Pod tym numerem zgłasza się anonimowa osoba, która prosi o podanie imienia i nazwiska, a odmawia podania swoich danych. Pytanie brzmi czy tę funkcję pełni osoba zatrudniona przez UM Luboń czy wolontariusz? Jaka jest podstawa prawna do tego, by ktoś występujący w imieniu Miasta nie podawał imienia i nazwiska? - pyta Czytelnik.

Warto przy okazji nadmienić, że w ankiecie przeprowadzonej na stronie portalu e-lubon.pl, prawie 90% głosujących mieszkańców nie wiedziało, że taki numer w ogóle istnieje.

Pytanie przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy ze Straży Miejskiej. 

Uprzejmie informuję, iż telefon alarmowy Miasta Luboń (601 986 986) w godzinach pracy Straży Miejskiej, to jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 6.00-22.00, w piątek od godziny 6.00 do soboty godz.14.00, oraz z soboty na niedzielę w godzinach 22.00-6.00 odbiera strażnik miejski. W pozostałych godzinach telefon ten obsługuje Ochotnicza Straż Pożarna.

SMML

izi

Odpowiedzi

Odpowiedź dla zainteresowanego: Zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych, osoba pełniąca funkcje operatora telefonu alarmowego nie musi udostepniac swoich danych ,moze podac swoj.numer sluzbowy lub ewidencyjny(wszystko po to by chronic ewentualnie swoje nazwisko przed psychopatami zdolnymi do zemsty)

Jeśli znasz odpowiedź na pytanie, to podaj nazwę ustawy i konkretny przepis.Mnie zabrakło refleksu i nie przedstawiłem się mieszkaniec nr 14986, tylko tak jak w domu uczyli. Dla mnie anoinimowy pracownik samorządowy nie brzmi dobrze.
Czy pieniądze, które zarabia dyżurny są anonimowe, czy też pochodzą z budżetu na który składa się Stary Libańczyk?
Jeśli anonimowi mieszkańcy zaczną dzwonic do anonimowych urzędników i będą ich zawiadamiac ich o anonimowych zdarzeniach, to może byc ciekawie. Do kompletu brakuje utajnienia.nazwy Luboń i numeru telefonu...

Jakiś Libańczyk się pode mnie podszywa :)

Trochę się ostatnio rozmnożyliście. :) Pani Burmistrz jako prawnik, z pewnością precyzyjnie poda podstawę prawną.

Nawet mało kumaty rozróżni nick stary libańczyk a Libańczyk. Owszem- zdarzają się ludzie czytający po łebkach i wyciągający pochopne wnioski...ale to jest wyłącznie ich problem. Kłania się też możliwość komentowania bez zalogowania- spowodowane tylko przez usilne staranie się zwiększenia klikalności strony e-lubon. Jednak uważać że podpisanie się nickiem Libańczyk (z wielkiej litery) a stary libańczyk to podszywanie się, świadczy o megalomanii. Równie dobrze można uznać że nick "stary" również jest podszywaniem się.

widziałeś usmieszek na końcu mojej wypowiedzi? Poza tym w przeciwieństwie do większości jestem tu zalogowany od lat.

popieram

... i osoba zgłaszająca jakiekolwiek zdarzenie nie ma obowiązku podawać swoich danych!! Z tego samego powodu.

Jesteś w błędzie. Właśnie w celu weryfikacji zdarzenia musisz podać Swoje dane. Jak nie chcesz podać nie zgłaszam rada sobie sam

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika