Pogrom gromi rywala, Stella remisuje, a Luboński przegrywa

Zespół Pogromu Luboń pewnie wygrał spotkanie z Odlewem Poznań. Pierwsza połowa należała do drużyny z Lubonia, która zdemolowała przeciwników 6:0. W 30-stopniowym upale zawodnicy pod wodzą trenera Rajmunda Sobkowiaka zamęczyli przeciwników, którzy kilka minut przed przerwą wyraźnie już stracili ochotę do gry. Druga odsłona rozpoczęła się fantastycznie dla Pogromu. Za wybicie piłki ręką z linii bramkowej usunięty został z boiska piłkarz Odlewu i podyktowana została "11". Po zmianie wyniku na 7:0 zaczęły się roszady w drużynie z Lubonia. Odlew pomimo, iż grał w "10" zaczął walczyć o honorowe trafienie. W końcu padł upragiony gol po błędzie bramkarza. Zmieniony po przerwie golkiper Pogromu, zamiast po podaniu przez swojego zawodnika wybić piłkę chwycił ją w polu karnym i sędzia od razu podyktował rzut wolny pośredni. Pomimo "zamurowania" bramki futbolówka przecisnęła się i ugrzęzła w siatce. Pogrom próbował podwyższyć wynik i miał ku temu kilka okazji, ale piłka omijała bramkę Odlewu. Widać jednak było, że zawodnicy mieli z tyłu głowy wynik i nie dawali już z siebie 100%. Z kolei piłkarze z Poznania poszli za ciosem i na dwie minuty przed końcem meczu umieścili po raz drugi futbolówkę w siatce przeciwnika. Ostatecznie spotkanie, które oglądało się bardzo przyjemnie zakończyło się rezultatem 7:2.

Luboński KS w ostatniej kolejce zmierzył się na wyjeździe z Orkanem Jarosławiec. Podopieczni trenera Jacka Paska ulegli 1:0 i cały czas z dorobkiem 14 punktów okupują ostatnią lokatę w tabeli.

Z kolei Stella Luboń na stadionie przy ulicy Szkolnej zremisowała z Jurandem Koziegłowy 1:1 i zajmuje nadal 12 miejsce w tabeli.

9 czerwca o godzinie 16.00 Luboński KS zmierzy się ostatni raz w tej rundzie przed swoją publicznością z drużyną Avia Kamionki. Stella Luboń zagra natomiast 10 czerwca o godzinie 11.00 na wyjeździe z zespołem Phytopharm Klęka. Pogrom Luboń również rozegra swój mecz na wyjeździe, gdzie zmierzy się z drużyną Same Kozaki Dobra, która zajmuje dół tabeli.

Fotorelacja pochodzi ze spotkania Pogrom Luboń - Odlew Poznań (7:2).