Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przejście dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolskich - list do redakcji [odpowiedź z UML]

W styczniu 2018 roku do naszej redakcji napisała pani Monika, która zwracała uwagę na przejście dla pieszych znajdujące się przed tunelem przy ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Często przejeżdżam samochodem, a ostatnio zdarzyło mi się korzystać jako pieszy - chodzi o przejście dla pieszych na ulicy Powstańców Wlkp. w okolicy ulicy Dworcowej (przed samym wiaduktem). Latarnia, która oświetla to przejście usytuowana jest za drzewami, które zabierają sporą część światła, przez co pieszy wchodzący na jezdnię jest słabo widoczny dla kierowców - może warto aby redakcja poruszyła ten temat? Szczególnie w kontekście dzieci z pobliskiej szkoły - pisała wówczas pani Monika.

Sprawę przekazaliśmy do UML i otrzymaliśmy poniższą odpowiedź.

W odpowiedzi na pytanie w sprawie oświetlenia przejścia dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolskich informuję, że przeanalizujemy możliwość prawne wycinki drzew wpływających na bezpieczeństwo (doświetlenie przejścia w tym miejscu).

UML

Do naszej redakcji napisał tym razem pan Zbyszek, który zwrócił uwagę na ten sam problem.

Temat był już kiedyś poruszany na stronie e-luboń ale jakoś bez reakcji ze strony UM Luboń. Bardzo słabo widoczne jest w nocy przejście dla pieszych przy wiadukcie kolejowym na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Na wysokości przejścia dla pieszych jest latarnia ale zasłania ją całkowicie przed nią rosnące drzewo. Nie wiem czy drzewo jest na terenie miasta czy prywatnej posesji ale warto byłoby je nieco przyciąć zanim dojdzie do kolejnego wypadku z udziałem pieszych - pisze Czytelnik (pis.oryg.).

Sprawę ponownie przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy dwa dni temu. 

W odpowiedzi na pytanie w sprawie przejścia dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolskich informuję, że prace zostały zlecone. Trwają również prace koncepcyjne nad doświetlaniem omawianego przejścia dla pieszych. Należy jednocześnie zaznaczyć, że z racji własności gruntu wykonanie zadanie nie jest zależne od Miasta.

UML

Izabella Chodorowska

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znaleziono iPhone
 • Inne
  Skradziono rower
 • Inne
  Ukradziono rower