Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

A2 z trzecim pasem - koniec korków?

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał pozwolenie na budowę trzeciego pasa A2 na odcinku od węzła "Poznań Zachód" do węzła "Poznań Krzesiny" o długości prawie 16 kilometrów. Dzisiaj wojewoda podpisał dwie decyzje o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na dobudowę trzeciego pasa ruchu i wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni autostrady A2. Inwestycja ma również obejmować poszerzenie mostu nad rzeką Wirynką do trzech pasów ruchu dla każdej jezdni, a także wydłużenie przejazdów awaryjnych, jak i wykonanie oraz regulację wysokościową nawierzchni przy kolumnach alarmowych, wymianę barier ochronnych, czy przebudowę odwodnienia i kanalizacji deszczowej.

Dobudowa trzeciego pasa stanowi ważny element autostrady A2, będącej głównym ciągiem komunikacyjnym wschód – zachód na terenie naszego województwa oraz całego kraju. Poszerzenie autostradowego pasa ruchu usprawni przejazd samochodów osobowych i ciężarowych przez odcinek autostradowej obwodnicy miasta Poznania, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz usprawni ruch samochodowy na włączeniach z dróg ekspresowych S5 i S11 – powiedział wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Inwestorem jest spółka Autostrada Wielkopolska, która wniosek o wydanie pozwolenia na rozbudowę złożyła już w lutym. Koszt rozbudowy szacuje się na około 100 milionów złotych. Jeżeli prace rozpoczną się w tym roku, to ich zakończonie możliwe będzie w 2020 roku. Obecnie według szacunków Autostrady Wielkopolskiej tą drogą porusza się około 65 tysięcy pojazdów na dobę.

Izabella Chodorowska

fot.: 

Maciej Splisgart - zdj.arch.

Odpowiedzi

Problem w tym, że żeby było lepiej musi być najpierw gorzej - tego typu rozbudowa będzie się wiązała z zamykaniem poszczególnych pasów ruchu a to spowoduje koszmarne korki ale w końcu trzeci pas powstanie... Gdzieś czytałem, że w związku z remontem ul. Hetmańskiej natężenie ruchu na obwodnicy to około 90 tyś pojazdów a z tego co się orientuję droga dwupasmowa tego typu jest przewidziana na około 45 tyś...

I po oddaniu do użytku- na całym odcinku zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe:)

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach
 • Dam pracę
  Technik ds. utrzymania ruchu