Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Integracyjna Majówka

19 maja br. odbyła się kolejna Integracyjna Majówka z bulami zorganizowana przez Lubońską Petankę przy współpracy z LOSiR Sp. z o.o. Turniej miał charakter rekreacyjno-integracyjny. Do drużyn prowadzonych przez zawodników Lubońskiej Petanki dołączyli mieszkańcy Lubonia, Swarzędza i Poznania. Cieszy nas, że bawiły się z nami rodziny z dziećmi, jak również osoby starsze i niepełnosprawne. Najmłodsza zawodniczka miała 8 lat, a najstarszy zawodnik 70+. Zawody przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze dostarczając graczom wiele radości i zadowolenia.
Po raz kolejny okazało się, że gra w bule łączy pokolenia i przełamuje wszelkie bariery.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim. Po pięciu rundach zwyciężył zespół w składzie Michał Cichorek, Blanka Mojzykiewicz i Maciej Feldgebel, na drugim miejscu uplasowała się drużyna złożona z Marcina Jeziornego, Waldemara Ruty i Kazimierza Kuśmierskiego, a trzecie miejsce zajęli: Andrzej Włodarczak i Michał Marczak.
Najlepszych zawodników nagrodzono pucharami, które wręczyła Burmistrz m. Lubonia - pani Małgorzata Machalska. Pucharem uhonorowano też najmłodszą zawodniczkę turnieju - ośmioletnią Maję. Każdy z graczy otrzymał turniejowy buton oraz pamiątkowy kubek. Rozdano również nagrody: krzesła turystyczne i cele do gry w bule. Wszystkie dzieci odebrały z rąk pani burmistrz pamiątkowe dyplomy. Dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek, kawę, herbatę oraz obiad.

Integracyjna Majówka współfinansowana była ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń. Zadanie zostało zrealizowane w ramach pożytku publicznego.

Patronat medialny nad turniejem objęły: e-lubon.pl i Wieści Lubońskie.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie: www.facebook.com/lubonskapetanka

tekst i fot.
Lubońska Petanka

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem