Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkowanie pojazdów przy ulicy Armii Poznań - list do redakcji [odpowiedź SMML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał Czytelnik, który poruszył kwestie parkowania samochodów przy ulicy Armii Poznań na wysokości punktu rejestracji pojazdów.

Mam pytanie. Czy ulica Armii Poznań jest ulicą bezpańską ponieważ bywają dni, gdzie nie można przejść swobodnie chodnikiem między rejestracją aut a Fresh, bo chodnik jest zastawiony samochodami i piesi muszą wejść na ulicę, aby ominąć te auta. Co robi policja municypalna oraz policja? Żadnej reakcji, należałoby postawić znak zakazu postoju na danym odcinku. A najgorzej mają panie z wózkami z dziećmi. Jest obok Fresha parking i tam należałoby parkować, a nie na chodniku, bo jazda rowerem po chodniku jest karana a parkowanie pojazdów nie - pisze wyraźnie wzburzony Czytelnik.

List przekazaliśmy do Straży Miejskiej Miasta Luboń. POniżej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na e-maila dotyczącego parkowania pojazdów na chodniku przy ulicy Armii Poznań na odcinku od sklepu „Freshmarket” do auto-rejestracji „Kabek-Bis” informuję, iż w okresie od dnia 11.05. do 21.05.2018 roku w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, przeprowadziłem kontrolę wyżej wymienionego miejsca. Kontrola, ta nie wykazała, nieprawidłowego parkowania pojazdów. Niestety nie mamy możliwości stałego dozorowania i patrolowania wzmiankowanego rejonu, dlatego bardzo proszę w wypadku zauważenia nieprawidłowego parkowania pojazdów o zgłaszanie tego pod numer tel. 61-8-130-997, 61-8-131-986 lub e-mail straz [dot] miejskaatlubon [dot] pl. Na koniec pragnę przypomnieć, iż ulica Armii Poznań wraz z pasem drogowym jest zarządzana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kościanie, i to w ich kompetencjach jest m in. ustawianie znaków drogowych.

Z poważaniem
Roman Kończal
Straż Miejska Miasta Luboń

izi

Odpowiedzi

Mieszkam przy wymienionym odcinku i nigdy nie miałam problemu żeby przejść chodnikiem do sklepu czy gdziekolwiek a chodzę milion razy dziennie tym miejscem. Ludzie już przesadzają i pewnie zgłaszają to osoby, które nie mają auta i chcą innym utrudnić życie.

również codziennie przechodzę tą trasą i nie było problemu żeby przejść. Nigdy też nie widziałam, żeby ktoś musiał zejść na ulicę, aby ominąć auto. Jeśli samochody w tym miejscu parkują to na chwilę i zawsze zostawiają miejsce do przejścia. Nie wiem się z tymi ludźmi dzieje... Tylko policją i strażą miejską straszą, a gdzie uśmiech, gdzie dzień dobry? Jak ktoś źle parkuje może zanim zadzwonisz po policję zapytaj czy może przestawić auto, zwróć uwagę, a nie od razu zdjęcia i donosy...trochę empatii, po drugiej stronie też jest człowiek.

to jest prawda ze niemozna przejsc chodnikiem i mam dowod na zdjeciu i to odbywa sie czesto ten co to sprawdzal niech sie zglosi domnie to ja mu pokaze zdjecie a policja munucypalna to wychodzi dobrze w wiesciach lubonskich bo papier wszystko przyjmuje a tu chodzi o bezpieczenstwo ludzi parking znajduje sie przy Freszu,czesc pasa zieleni jest tesz zniszczona ale kogo to obchodzi,

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia