Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Medale rozdane

Medale rozdane – Mistrzostwa Polski Kadetów w ramach 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakończone. Lubonianie w czołówce. Złoto dla Patryka Pyśka. Zakończyły się zmagania najlepszych polskich kadetów w tenisie stołowym. Gry finałowe, ich poziom sportowy oraz towarzyszące tym spotkaniom ogromne emocje zachwyciły licznie zebraną na hali LOSIR w Luboniu publiczność.

W pierwszej fazie zawodów 151 zawodników rywalizowało w pierwszej fazie rozgrywek o medale w klasyfikacji drużynowej. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Bronowianki Kraków, które w finale pokonały Nurt Przemyśl 3:1. Brązowe medale przypadły drużynom KS I Gorce Nowy Targ i JKTS I Jastrzębie Zdrój. Właśnie zespół z Jastrzębia stanął na drodze do medalu drużynie LKTS Luboń pokonując podopieczne Mariusza Pyska 3:2. Dało to luboniankom 5 miejsce w turnieju.

Wśród chłopców zwycięstwo przypadło drużynie KS Decorglass Działdowo, która w finale zwyciężyła Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1. Brązowe medale dla ZKS Drzonków oraz TS Kuźnia Martex Rybnik.

Kuba Kwapiś z Dwójki Rawa Mazowiecka, który „wrócił z dalekiej podróży” na początku spotkania, po pięknym, siedmiosetowym boju wygrał z Szymonem Kolasą (Gorce Nowy Targ) i zapewnił sobie mistrzostwo Polski kadetów! Brązowe medale zdobyli Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) i Patryk Dziuba (ZKS Drzonków).

Podobne emocje były w finale singla dziewcząt. Wygrała Ilona Sztwiertnia z krakowskiej Bronowianki, pokonując główną faworytkę do triumfu - Elżbietę Kwiatkowską (Rokita Brzeg Dolny). W finale, podobnie jak w przypadku chłopców, potrzeba było aż siedmiu setów do wyłonienia triumfatorki. Brązowe medale wywalczyły: Katarzyna Królikowska (Strzelec Frysztak) i Zuzanna Gaworska (AZS UE Wrocław).

Zuzanna Sułek z LKTS odpadła w ćwierćfinale przegrywając z późniejszą triumfatorką Iloną Sztwiernią i zajęła 5 miejsce.

Wielki sukces zawodnika z Lubonia.

Patryk Pyśk LKTS Luboń w parze z multimedalistą tego turnieju Kubą Kwapisiem (3 medale: 2 złote i 1 srebrny) pokonali Damiana Korczaka i Maksymiliana Miastowskiego.
Brąz dla Michała Olbrychta i Szymona Sporka (obaj MOSiR Dukla) oraz Dawida Kosmala (Płomień Limanowa) i Szymona Kolasy (Gorce Nowy Targ).

Wśród dziewcząt triumfowała para Martyna Stachniak (Nurt Przemyśl), Zuzanna Kowalczyk (Gorce Nowy Targ), które wygrały z parą: Anna Kubiak/Laura Kałużny (obie JKTS Jastrzębie-Zdrój) 3:1. Brązowe medale powędrowały z kolei do Elżbiety Kwiatkowskiej (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Natalii Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) oraz Aleksandry Jarkowskiej i Michaliny Górskiej (obie Dojlidy Białystok).


WYNIKI FINAŁÓW

Martyna Stachniak/Zuzanna Kowalczyk - Anna Kubiak/Laura Kałużny 3:1 (8,-13,5,6)
Kuba Kwapiś/Patryk Pyśk - Damian Korczak/Maksymilian Miastowski 3:1 (10,9,-8,9)

W grze mieszanej najlepsi okazali się z Jakub Stecyszyn i Natalia Szymczyk, zwyciężając w finale Kuba Kwapisia i Elżbietę Kwiatkowską.

W łącznej klasyfikacji klubowej triumfowali zawodnicy i zawodniczki Bronowianki Kraków, wyprzedzając Gorce Nowy Targ i Dekorglass Działdowo. Zawodniczki i zawodnicy LKTS Luboń zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej, co jest na pewno wielkim sukcesem kierowanego przez Mariusza Pyśka klubu. Trzeba dodać, że zarówno poziom sportowy oraz organizacja imprezy nie zawiodły oczekiwań.

W uroczystości zakończenia Mistrzostw oraz wręczenia nagród i wyróżnień uczestniczyli Burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu olimpijczyk z Moskwy w hokeju na trawie Mariusz Kubiak, Zastępca Burmistrza Lubonia Mateusz Mikołajczak, prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Nowak oraz prezes LOSIR Sp. z o.o., Michał Kosiński.

UML

fot.: 

UML

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia