Patryk Pyśk Mistrzem Polski Kadetów w grze deblowej

W dniach 3-6 maja 2018 roku w Luboniu rozgrywano drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych 'Wielkopolska 2018'. W naszym regionie OOM odbyła się dotąd cztery razy: 1995 rok (sporty letnie), 1998 (sporty halowe), 2001 (sporty letnie) i 2004 (sporty halowe). OOM to jednocześnie Mistrzostwa Polski Kadetów, czyli zawodniczek i zawodników urodzonych w latach 2003 – 2004. Celem było wyłonienie Mistrzów Polski w grze pojedynczej, podwójnej, mieszanej oraz drużynowej w kategorii wiekowej kadeta. Przez cztery dni w hali LOSIR w Luboniu 181 zawodników z 81 klubów sportowych z całej Polski walczyło o medale. Licznie zgromadzona publiczność obserwowała wiele zaciętych i stojących na wysokim poziomie pojedynków. W piątek 4 maja odbyło się oficjalne otwarcie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sekcji tenisa stołowego.
Gospodarzy imprezy, LKTS Luvena Luboń reprezentowali: Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Natalia Piechota, Wiktoria Frelich i Patryk Pyśk. W turnieju drużynowym tenisistki LKTS Luvena Luboń (rozstawione z 6 numerem) zanotowały dwa zwycięstwa w grupie pokonały 3:0 KS Gorce II Nowy Targ oraz 3:1 MLUKS Nadwiślanina Płock. W decydującym meczu o awansie do strefy medalowej zabrakło bardzo niewiele, bo po ponad dwugodzinnym meczu zawodniczki LKTS Luvena Luboń przegrały 3 do 2 po dramatycznej walce z dziewczynami z JKTS Jastrzębie Zdrój. W zawodach startowały po 16 drużyny chłopców i dziewczyn.   W singlu wystartowały 64 zawodniczki, w tym gronie zawodniczki LKTS Luvena Luboń Zuzanna Sułek Weronika Dombka i Natalia Piechota. Najlepszy wynik osiągnęła Zuzia przegrywając w turnieju jedną grę w ćwierćfinale z późniejsza złotą medalistką. Ostatecznie Zuzia zajęła dobra 5 miejsce. Weronika i Natalia zajęły miejsca w przedziale 33-48. W grach podwójnych najlepiej zaprezentował się Patryk Pyśk zdobywając złoty medal wraz z Kubą Kwapisiem z Rawy Mazowieckiej. W turnieju indywidualnym Patryk Pyśk zajął 9 miejsce. Miejsce 5 zdobył, także Patryk wspólnie z Zuzanną Gaworską w grze mieszanej.
Debel męski rozstawiony z numerem drugim znakomicie spisywał się podczas mistrzostw. Złoty medal to wielki sukces dla lubońskiego i wielkopolskiego tenisa stołowego. Patryk Pyśk jako jedyny z zawodników z Wielkopolski dotarł do strefy medalowej, wywalczył złoty medal, właśnie w parze z Kubą Kwapisiem. Para ta pokonała w finale debla Damiana Korczaka (ZKS Drzonków) i Maksymyliana Miastowskiego (KS Dekorglass Działdowo) 3:1.
Jest to już szósty medal Mistrzostw Polski Patryka, ale pierwszy raz został Mistrzem Polski.
To jubileuszowy 10 medal Mistrzostw Polski dla LKTS Luboń w 10-letnie historii klubu.
Gratulujemy dzielnej postawy i uzyskanych wyników wszystkim naszym reprezentantom na Mistrzostwach Polski (OOM).
Mistrzostwa Polski już za nami, ale w sercu nadal wiele radości i satysfakcji ze złotego medalu Patryka i dobrej postawy zawodniczek oraz zawodników LKTS Luvena Luboń, którzy potwierdzili, że należą do krajowej czołówki. Dla nas gospodarzy turnieju satysfakcja i radość z tego, że potwierdza się słuszna koncepcja budowy klubu na zawodnikach z Lubonia i okolic, którzy poprzez ciężki trening i dzięki tytanicznemu zaangażowaniu trenerów są w stanie rywalizować jak równy z równym z najlepszymi w kraju. Jesteśmy również dumni ze sprawnie przeprowadzonej imprezy, w której organizację zaangażowanych było wiele osób i instytucji. W tym miejscu chcemy podziękować za pomoc i wsparcie tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Mistrzostwa Polski Kadetów w tenisie stołowym mogły się odbyć w mieście Luboń i zostały bardzo dobrze odebrane i ocenione przez zawodników, trenerów oraz wszystkich uczestniczących.
Teraz trzeba pójść za ciosem i szkolić kolejne pokolenia dzieciaków. Bo sukcesy wychowanków smakują najbardziej.

FINAŁY GRY POJEDYNCZEJ:
Kuba Kwapiś – Szymon Kolasa 4:3 (-11,-5,10,-6,8,11,5)
Ilona Sztwiertnia – Elżbieta Kwiatkowska 4:3 (-9,-2,4,8,9,-6,6)
Brązowe medale dla Patryka Lewandowskiego (Dekorglass Działdowo) i Patryka Dziuby (ZKS Drzonków) oraz dla Katarzyny Królikowskiej (Strzelec Frysztak) i Zuzanny Gaworskiej (AZS UE Wrocław).
FINAŁY GRY PODWÓJNEJ:
Martyna Stachniak/Zuzanna Kowalczyk – Anna Kubiak/Laura Kałużny 3:1 (8,-13,5,6)
Kuba Kwapiś/Patryk Pyśk – Damian Korczak/Maksymilian Miastowski 3:1 (10,9,-8,9)
Brązowe medale dla Elżbiety Kwiatkowskiej (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Natalii Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) oraz Aleksandry Jarkowskiej i Michaliny Górskiej (obie Dojlidy Białystok); Michała Olbrychta i Szymona Sporka (obaj MOSiR Dukla) oraz Dawida Kosmala (Płomień Limanowa) i Szymona Kolasy (Gorce Nowy Targ).
FINAŁ GRY MIESZANEJ
Kuba Kwapiś/Elżbieta Kwiatkowska – Jakub Stecyszyn/Natalia Szymczyk 3:1 /3,12,-5,5/
Brązowe medale zdobyli:
Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) / Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków) oraz Patryk Lewadowski (Dekorglass Działdowo) i Marta Kawiak (Ostródzianka Ostróda).

Turniej drużynowy

5-8 LKTS Luboń SUŁEK Zuzanna 2003-11-17 DOMBKA Weronika 2003-03-11 PIECHOTA Natalia 2003-03-31 FRELICH Wiktoria 2003-09-22

17-32 KRUKAR Piotr KSTS Krosno PIECHOTA Natalia LKTS Luboń

17-32 LEMIESZKA Artur STOWARZYSZENIE LZS Kuźnica Żelichowska DOMBKA Weronika LKTS Luboń