Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje Straży Miejskiej w kwietniu 2018

Strażnicy miejscy w Luboniu na przestrzeni 30 dni kwietnia 2018 roku wykonali 649 różnego rodzaju interwencji. Systematycznie dokonujemy kontroli miejsc gdzie najczęściej dochodzi do spożywania alkoholu. Za wykroczenie z art.43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nałożyliśmy 13 mandatów karnych. Od 4-go maja aż do ostatniego weekendu września w piątki oraz soboty, wzorem lat minionych, wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu w godzinach między 17.00 a 1.00 będziemy wystawiać na terenie naszego miasta dodatkowy patrol, którego podstawowym zadaniem będzie kontrola przestrzegania zapisów wyżej wspomnianej ustawy. 15 interwencji związanych było z niezachowaniem przez właścicieli czworonogów zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Z art.77 Kodeksu Wykroczeń nałożyliśmy 3 mandaty karne. Wszystkich interwencji związanych ze zwierzętami odnotowaliśmy 26. Pod opiekę weterynarza trafiły między innymi młode wiewiórki, których matkę potrącił samochód, oraz pisklęta dzikich kaczek. W 14 przypadkach nasze działania dotyczyły zabrudzenia drogi publicznej. Głównie miały one miejsce w tzw. Nowym Centrum Lubonia, gdzie składowana jest ziemia z prac wykonywanych na ulicy Źródlanej. Dwudziestokrotnie nasze interwencje dotyczyły potencjalnego spalania nieczystości stałych w piecach do tego nieprzeznaczonych. W jednym przypadku właściciel nieruchomości został ukarany grzywną mandatową. Wraz z pracownikami Wydziału Planowania Rozwoju i Ochrony Środowiska dokonaliśmy kontroli 21 nieruchomości, których właściciele złożyli wnioski o dofinansowanie wymiany pieców. Kontrole te będziemy kontynuować w maju. Interwencji związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego odnotowaliśmy w kwietniu 94. Jedenaście interwencji dotyczyło pojazdów, których stan techniczny wskazywał, iż nie są używane. Z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu wystawiliśmy 21 wspólnych patroli prewencyjnych, głównie w godzinach między 6.00 a 14.00 a także dwa patrole szkolne. Z pracownikami MOPS-u przeprowadziliśmy 10 kontroli w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy tej instytucji. Dokonaliśmy również na rzecz tej instytucji dwóch konwojów wartości pieniężnych. Strażnicy miejscy zabezpieczali również bezpieczeństwo uczestników Drogi Krzyżowej, która przeszła ulicami naszego miasta.

SMML

fot.: 

Odpowiedzi

może tak wzięliby się za samochody parkujące na ul. Pułaskiego, które utrudniają nie tylko przejazd samochodom osobowym ale też autobusom. To już nie jest zwykła, boczna uliczka Lubonia...obecnie jest to ulica o dużym natężeniu ruchu. Czy to się podoba jej mieszkańcom czy nie. A dotychczasowe ustalenia co do parkowania tam muszą zostać szybko zmienione.

Ogromnym problemem są zaparkowane auta pod szkołą Salamanka na 11 listopada. Nie wiem dlaczego nikt jeszcze nic z tym nie robi. Auta parkują na chodnikach. Dzieci idące ze szkoły czasem nie maja jak wrócić. Nie ma możliwości by rodzic idący z wózkiem mógł tam swobodnie przejść. Byc może coś musi się stać by ktoś w końcu dostrzegł problem , który trwa ponad dwa lata !!!! Najgorsze jest to że straż nie raz nie dwa przyjeżdża tą ulica i tego nie widzi. A może nie chce widzieć.

Panie komendancie SM, zgodnie z poprawną polszczyzną daty piszemy bez końcówki fleksyjnej "-go".

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia