Kolejne sukcesy LKTS Luvena Luboń w tenisie stołowym

Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywane w Poznaniu 15 kwietnia Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Turniej rozegrany został dla najlepszych 12 zawodniczek i zawodników reprezentujących województwo wielkopolskie i zachodniopomorskie. LKTS Luvena Luboń reprezentowali Julia Gładysz, Aleksandra Wasinkiewicz, Damian Pyśk i Filip Borowiak. Najlepsi zawodnicy dwóch województw stoczyli wiele interesujących spotkań, emocji nie brakowało. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Lubonia. Julia i Damian awansowali do finałów gdzie lepsi okazali się wyżej rozstawieni przeciwnicy z województwa zachodniopomorskiego. Kilka cennych zwycięstw odnieśli, także Ola i Filip, którzy w kategorii młodzików rywalizować będą, także w sezonie 2018/2019. Julia wspólnie z Patrycją Frelich (KS Zenit Wytomyśl) zajęły drugie miejsce w grze podwójnej. W Klasyfikacji łącznej LKTS Luboń okazał się najlepszych klubem z Wielkopolski, a w łącznej klasyfikacji 1 miejsce zajął UKS Chrobry Międzyzdroje. W klasyfikacji wojewódzkiej więcej punktów zdobyła Wielkopolska. W 2019 roku turniej odbędzie się w województwie zachodniopomorskim.

DOMINACJA JUNIOREK LKTS !

W Poznaniu 14 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym. LKTS Luvena Luboń reprezentowała trójka zawodniczek: Maja Zielińska, Anita Chudy i Kinga Rogalka. Limit imienny na podstawie rankingu ogólnopolskiego po 3 Grand Prix Polski posiadała Maja Zielińska. Dużym sukcesem zakończyły się zawody w Poznaniu, gdyż awans na Mistrzostwa Polski Juniorek wywalczyły: Anita Chudy i Kinga Rogalka w grze pojedynczej. Awans wywalczyły dziewczyny, także w drużynie. Dziewczyny zdominowały turniej zajmując w singlu 1, 2 i 3 miejsce oraz zwyciężając w turnieju drużynowym.
Klub potwierdził swoją pozycję w wielkopolskim tenisie stołowym wśród klubów szkolących młodzież będącą w absolutnej czołówce w kategoriach młodzieżowych.
Turniej możemy uznać za najlepszy występ w historii naszego klubu w kategorii juniorek. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów odbędą się w Krośnie od 26 do 29 kwietnia 2018 roku.
Gratulacje składamy również rodzicom oraz trenerom za całokształt pracy, który przyniósł tak wielki sukces.

Wyniki:

Juniorki

1 Anita Chudy

2 Maja Zielińska

3 Kinga Rogalka

DWA PIERWSZE MIEJSCA SKRZATÓW !

W sobotę w Poznaniu 14 kwietnia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Skrzatów. LKTS Luvena Luboń był reprezentowany przez: Bartka Sułka i Adama Jakubowicza. Po raz kolejny zawodnicy LKTS potwierdzili wysoką formę oraz coraz większe umiejętności. Bartek Sułek został Mistrzem Wielkopolski w kategorii Skrzatów, a drugie miejsce zajął Adam Jakubowicz. Bardzo cieszy wynik, ale przede wszystkim gra i postęp zawodników. Podopieczni Trenera Adama Adamczyka czynią szybkie postępy i bardzo dobrze zakończyli swoje występy w kategorii skrzatów zajmując dwa pierwsze miejsca. Z każdym turniejem poczynili stały postęp w grze. Wiele emocji i radości podczas turnieju w Poznaniu przyniosła gra naszych najmłodszych zawodników. Sukces naszych reprezentantów bardzo cieszy. Podsumowując te zawody możemy być zadowoleni z postawy naszych najmłodszych reprezentantów. Ciężka i systematyczna praca przyniosła oczekiwane postępy, które można było zauważyć gołym okiem podczas turnieju w Poznaniu.

Naszym reprezentantom należą się gratulacje, zwłaszcza za bardzo dobrą profesjonalną postawę waleczność i duże zaangażowanie.