Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zachowanie kierowcy - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na zachowanie kierowcy linii 610.

Piszę bo spotkała mnie nie miła sytuacja. W sobotę wracajac do domu z Dębca autobusem 610 czekając na pętli na podjazd autobusu kierowca tak podjechał że musiałam prosić się o pomoc bo byłam z wózkiem i małym dzieckiem nie byłam sama w stanie wsiąść. Jak zwróciłam uwagę kierowcy to powiedział że ten autobus jest niskopodlogowy i nie mógł bliżej podjechać. A potem jak już inni ludzie sie odezwali to parsknal pod nosem coś brzydkiego powiedział i sobie poszedł. To jest kpina. Inni kierowcy na ten przystanek podjeżdżaja tak że problemu nie ma a ten.... - napisała zdegustowana Mieszkanka (pis.oryg.)

max

Odpowiedzi

na pętli gdzie odjeżdża 611 jest podobnie autobus stanie na łuku i też nie można wózkiem dziecięcym wsiąść do autobusu.najgorzej mają osoby starsze o kulach lub na wózku inwalidzkim.....

D..a a nie kierowca

Luk

No autobus się nie wygina w boki zeby dostosowac sie do luku. To wina pętli nie kierowcy gamonie i parality

Też miałam taką sytuację nie raZ prosiłam kierowców aby poprawnie podjechali na przystanek, po prostu żal

To w końcu był autobus nr 690 (jak w pierwszej linii od redakcji), czy 610 (jak w liście Czytelniczki)?

To jest właśnie e-Luboń, zawsze coś przekręci...

Literówka każdemu może się zdarzyć. Już poprawione i dziękujemy za uwagę.

Kolejna "madka" z pretensjami do całego świata... Weźcie baby zluzujcie trochę bo według was każdy powinien wam bic pokłony tylko dlatego, że jesteście kobietami/matkami. Spróbuj kobieto poprowadzić przez chwilę autobus, to zobaczymy, czy będziesz w stanie zadowolić takie roszczeniowe osoby jak ty. To nie SUVik mężusia albo inne seicento żeby podjechać po szanowna panią. Po za tym nie wierzę, że UPRZEJMIE pani poprosiła o pomoc kierowcę/innych pasażerów i nikt nie chciał pomóc. Trochę empatii i zrozumienia, a będzie żyło nam się lepiej.

Gdy pojawia się krytyczny komentarz często pojawia odpowiedź w stylu powyżej, (patrz Mieszkaniec ) która jest prymitywna i chamska. Tego typu zachowanie jest często jedynym znanym i dostępnym sposobem zachowania danej osoby pozwalającej na przyciągnięcie uwagi innych, co widać udało się. Innych sposobów zapewnie sobie nie uświadamia. Nie powinno akceptować się takiego zachowania.

Cóż, jak proszę podać inne sposoby na zwrócenie uwagi takiej pasażerce, że nie jest pępkiem świata i że nikt nie robi jej na złość :) bo w swoim prymitywizmie i chamskości, a po części nauczony doświadczeniem wiem, że takie osoby, które mają zerowe pojęcie o prowadzeniu czegoś większego niż osobówka (to niestety nie jest takie łatwe jak się wydaje) mają najwięcej do powiedzenia i to w bardzo niewybredny i "czepialski" sposób. Specjalistów teoretyków u nas pod dostatkiem

Przeraża mnie postawa opierająca się na zasadzie:
powinienem być chamem po ktoś inny nim jest.
Co zrobimy gdy wszyscy będziemy chamami ?

Pani zwraca uwagę na problem. Może być i kierowcą SUVika ale to kierowca autobusu ma papiery na kierowanie autobusem więc wypadało by aby potrafił podjechać na przystnek

Kolejny specjalista - teoretyk :).

Ja teoretyk bez papierów na autobus a w/w kierowca z papierami. Kto gorszy ?

No moim skromnym zdaniem Stasiu - wsiądź, przejedź się, zobacz jak to jest - wtedy może zmienisz punkt widzenia.

nie wszystkie przystanki są takie że można podjechać jak byśmy chcieli , dajcie na luz, a 611 jak staje nie przy krawężniku tylko na łuku to faktycznie jest ciężko, na szczęście nie wszyscy tak stają.

Niestety ok. 2 tygodni temu tez miałam przyjemność jechać z kierowcą, który na 2 przystankach przycisnął drzwiami wysiadających pasażerów (przystanek przy ul. Ostatniej - starszego mężczyznę, przystanek na Wykopach - starszą kobietę). Autobus przyjechał z opóźnieniem na pętlę na Górczynie i w ten pewnie sposób chciał nadrobić stracone minuty - zamykając drzwi zanim pasażerowie opuszczą pojazd.

Może już czas aby zarządzający lubońską komunikacją miejską dostrzegli błędy swoich pracowników i wyciągali z tego konsekwencje.

Z igły widły robicie,błędy popełniają wszyscy.Przestańcie narzekać i zajmować się pierdołami!!!!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem