Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

30 złotych za godzinę postoju na parkingu przed szpitalem w Puszczykowie!

Jeśli ktoś musi się udać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Puszczykowie i chce zostawić samochód przed wejściem do placówki to musi się liczyć ze sporym wydatkiem. Przed puszczykowskim SOR-em obowiązują niestandardowe stawki ostrzega na swoim profilu pan ‎Remigiusz Remo Łupicki‎, który wczoraj parkując swój pojazd przed szpitalem doznał szoku. Cena za godzinę parkowania wynosi tutaj bowiem 30 złotych. Osoby, które zostawią swój pojazd na parkingu na cały dzień mogą zatem stracić majątek. Przed wjazdem na parking znajduje się tabliczka z przedstawionym cennikiem, ale kto w sytuacji stresu zwraca się uwagę na tego typu informację. Warto wspomnieć, że pierwsze 20 minut postoju jest za darmo, jednak wizyta w szpitalu trwa zazwyczaj znacznie dłużej. Warto także mieć świadomość, że kara za zgubienie biletu parkingowego wynosi 50 złotych.

Dziś doznałem szoku! Nie zabieram zdania w takich rzeczach lecz to nie może przejść obojętnie. Najgorzej, że nie mam czasu w to się bawić ... liczę, że jakieś medium pociągnie dalej sprawę. Wjechałem dziś przed 9 rano na parking szpitalny w Puszczykowie. Nagły wypadek SOR. Po 3 godzinach poszedłem zapłacić bilet. Widzę płacząca kobietę, która jak się okazało za 5 godzin parkowania auta ma do zapłaty 150zl! Mysle pomyłka. Wsadzam mój bilet - 90zl! 30zl na godzinę (widać stawki na Bielice - jednak mało kto czyta takie info jeśli jedzie w nagłej sprawie jak ja dziś). Podobno ochroniarz mi powiedział, że jedna kobieta zaparkowała na 12 godzin i miała do zapłaty 360zl! Czyli nie ma stawki dobowej! Każde 30 minut to 15zl bez limitu godzin! Stoisz miesiąc płacisz (prawdopodobnie) za miesiąc po 15zl za każde 30 minut ... nie wiem może przesadzam ale chyba to nie jest normalne? W dodatku to jest szpital.. - napisał pan ‎Remigiusz Remo Łupicki‎ (pis.oryg.).

izi

fot.: 

‎Remigiusz Remo Łupicki

Odpowiedzi

Jak to w ogóle możliwe żeby parkowanie przed szpitalami w nagłych przypadkach było płatne.Wyobrażam sobie że większość parkujących w pośpiechu (bo przecież mowa o sytuacji nagłej) nie czyta wcale informacji!
Moim zdaniem jest to celowe działanie bowiem człowiek ratujący życie komuś lub sobie nie zastanawia się gdzie zostawia samochód,a przecież logiczne że nie kilometr od szpitala!

Moim zdaniem ogromna żenada!

Przykro mi, okoliczności były wyjątkowe. Poniżej wklejam link z info o parkowaniu przy szpitalu:

https://www.gazeta-mosina.pl/2018/szpital-w-puszczykowie-zmiany-w-systemie-parkowania/

Ja rozumiem nerwy i pośpiech, ale informacje o stawce za parkowanie są dość wyraźnie przedstawione na dużych tablicach informacyjnych.
Niestety, także w Poznaniu wjazd na teren szpitali jest albo płatny, albo w ogóle niemożliwy. Jestem pracownikiem szpitala i też nie mogę na jego teren wjechać.
Niestety, wszędzie zachodzą "dobre zmiany". No i okazuje się, że w takiej sytuacji najbardziej opłaca się zgubić bilet parkingowy.

Szpitale są prywatną własnością czy w dalszym ciągu utrzymywane z naszych podatków.Ja naprawde nie rozumiem jak człowiek człowiekowi może być wilkiem.Sami sobie stworzyliśmy chory świat i nie zmierza nic ku poprawie.Ale to już są naprawde przegięcia.Coraz wiecej także muzułmanów.Dzis w pewnej biedronce byłem swiadkiem jak w 4 pakowali na sklepie towar do plecaka...religia im na kradzież pozwala?Kto ich tu wpuszcza?

jak dla mnie to jestes sok z buraka, typowy Janusz,bylo policje wzywac ,a nie pisac na e-lubon

Skad wiesz czy tego nie zrobilem?pilnuj swoich spodni lamusie

Zdziwiony... Przecież Ty wylewasz z siebie taka fale hejtu na wszystko że aż się człowiek nie chce na to patrzeć... Znajdź w swoim życiu coś pozytywnego i zacznij się tym interesować, a nie tylko wylewasz swoje żale na portalu, a jak ktoś zwróci Ci uwage to nie potrafisz zrobić nic innego jak obrazić go...

Ceny ustalono na kieszeń starosty, który leżał tam w ubiegłym roku na ginekologii.
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,21378523,starosta-poznanski-jan-grabkowski-leczyl-sie-na-ginekologii.html

Może trochę dziennikarskiej rzetelności? Zamiast kolejnego kopiowania materiału z innego portalu? To nie boli, 5 minut w internecie i można to sprawdzić - na oficjalnej stronie szpitala https://szpitalwpuszczykowie.com.pl/pl/parking
A ludzie wierzą, denerwują się, komentują.. To nic że większość to nieprawdy. Żenada, kolejny, sensacyjny artykuł nie mający prawie nic wspólnego rzeczywistością!

Proszę przeczytać jeszcze raz cały artykuł. Zaznaczone jest, że chodzi o SOR. Gdzie tu jest kłamstwo?

Ze strony szpitala:

"Szanowni goście, pacjenci, odwiedzający, partnerzy szpitala, dla tych z Państwa, którzy zdecydowali się odwiedzić nas korzystając z samochodu, mamy do dyspozycji miejsca parkingowe, znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu budynku głównego szpitala, w ramach dwóch parkingów.

Parkowanie jest płatne i wynosi 3 ZŁ za każdą rozpoczętą godzinę.

Od dnia 3 kwietnia 2018 r. zmienia się system parkowania na terenie Szpitala
w Puszczykowie na automatyczny. Za całość odpowiadać będzie nowy najemca parkingu
tj. firma Green Parking Polska Sp. z o.o.

Wjazd na parking odbywa się poprzez odbiór biletu wjazdu, który należy opłacić przed wyjazdem w automacie płatniczym znajdującym się przy wejściu głównym do budynku szpitala.

Nowy system umożliwia także przywiezienie lub odebranie pacjenta Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Kierowca musi jednak zachować się podobnie jak przy korzystaniu ze stref typu kiss & ride dobrze znanych z dworców czy lotnisk. Po skorzystaniu z wjazdu na SOR może tam bezpłatnie zatrzymać się do 20 ’, a następnie bezzwłocznie opuścić teren i zaparkować w wyznaczonym miejscu. Każda rozpoczęta godzina parkowania kosztuje bowiem tutaj 30 zł. Informacja o tym znajduje się zarówno przy wjeździe na SOR, na bilecie , a także w pomieszczeniach oddziału. "

Od sytuacji nagłych jest karetka, gdybym jechał w nagłej sytuacji to uwierzcie że nawet szlaban nie byłby przeszkodą. W sytuacjach wyższej konieczności zagrożenia życia będziecie uniewinnieni.
Niestety ludzie zapominają o czymś takim jak komunikacja miejska - gdyby mogli to wjechali by pod drzwi sali.
Obok jest parking który kosztuje znacznie mniej. Wystarczy podejść kawałek..

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier