Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

4 złote medale Mistrzostw Wielkopolski dla LKTS Luboń

Impreza kończąca sezon 2017/2018 w kategorii Młodzików rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego miała miejsce w Poznaniu. Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików odbyły się w sobotę 24 marca. W imprezie wystartowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń: Julia Gładysz, Aleksandra Wasinkiewicz, Damian Pyśk, Filip Borowiak, Michał Antkowiak, Jan Stando, Kacper Zrol i Bartek Sułek. Po ponad ośmiu godzinach zmagań zakończyły się zawody, które przyniosły 4 złote medale. Wcześniej limit imienny na Mistrzostwa Polski wywalczył Damian Pyśk (9 miejsce w rankingu PZTS) oraz drużyna młodzików (Damian Pyśk i Filip Borowiak).
Nasi reprezentanci stoczyli wiele zaciętych, interesujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Większa część zawodników startować będą w kategorii młodzików, także w kolejnym sezonie. Najlepiej zaprezentowali się Damian Pyśk i Julia Gładysz podwójni złoci medaliści. W drużynie Julia razem w Olą wygrały turniej oraz awansowały na Mistrzostwa Polski. Zwycięstwo odnieśli w kategorii młodzików Damian i Filip. Wszyscy zawodnicy LKTS Luboń zaprezentowali waleczność i ambicję, a najważniejsze, że zebrali cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu. Pozostali nasi tenisiści zaprezentowali tenis na dobrym poziomie - do zajęcia lepszych miejsc zabrakło niewiele. Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną pod koniec kwietnia w Zielonej Górze.

Turniej był bardzo wymagający zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Duże znaczenie miało utrzymanie odpowiedniej koncentracji podczas całej imprezy. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli bardzo duży sukces. Zdobyli 100% złotych medali, a także zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pod kątem technicznym i taktycznym. Co warto podkreślić, tak ogromny sukces zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli szeroka grupą.

 

Wyniki

Młodziczki

1 Julia Gładysz

9-12 Aleksandra Wasinkiewicz

 

Drużynowo

1 Julia Gładysz, Aleksandra Wasinkiewicz

 

Młodzicy

1 Damian Pyśk

9-12 Michał Antkowiak

9-12 Filip Borowiak

9-12 Jan Stando

25-32 Kacper Zrol

 

Drużynowo

1 Damian Pyśk, Filip Borowiak

5 Jan Stando, Michał Antkowiak

9-16 Kacper Zrol, Bartek Sułek

W niedzielę, po trzydniowych zmaganiach, zakończyło się 3. Grand Prix Polski Kadetów i Kadetek. Impreza została rozegrana w Drzonkowie (Zielona Góra), w dniach 23 marca - 25 marca 2018 roku. Udział wzięło ponad 200 zawodników w wieku 15 lat i mniej, z ponad 90-ciu klubów w kraju.
Dla zawodników LKTS Luvena Luboń był to turniej na 6 tygodni przed Mistrzostwami Polski Kadetek i Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), które odbędą się w Luboniu. W zawodach ogólnopolskich występowało 5 przedstawicieli LKTS Luvena Luboń (Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Natalia Piechota, Wiktoria Frelich i Patryk Pyśk). W stawce najlepszych 64 zawodników w Polsce rywalizowało 3 Lubonian. W turnieju głównym miejsce zagwarantowane mieli: Zuzanna Sułek (5 miejsce w rankingu PZTS), Patryk Pyśk (6 miejsce w rankingu PZTS) i Weronika Dombka (1 miejsce w eliminacjach wojewódzkich) W eliminacjach wystartowały Wiktoria i Natalia. Najbliżej awansu była Natalia, której zabrakło kilku piłek w końcówce decydującego piątego seta w grze o awans do turnieju głównego. Nasi zawodnicy zebrali sporo doświadczenia i co ważne, rywalizowali na wyrównanym poziomie z czołowymi zawodnikami w kraju. Dwójka tenisistów stołowych LKTS Luvena Luboń: Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk uplasowała się na 16 miejscu w Polsce. Zuzia i Patryk uzyskali limit do Indywidualnych Mistrzostw Polski Kadetów 2018, które odbędą się w maju w Luboniu.
Zdobyte doświadczenie przełoży się na jeszcze skuteczniejszą grę, a analiza gry pozwoli na doskonalenie programu treningowego. Nasi tenisiści zaprezentowali bardzo waleczną i ambitną postawę. Przed nami kolejne cele i należy stawiać sobie odpowiednio wysoko poprzeczkę. Najważniejsza praca jest na treningach i głównie tam można podnieść poziom sportowy.

Piotr Ciszak

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znaleziono iPhone