Wielkopolskie Mistrzostwa LZS 2018

Dużym sukcesem zakończyły się Wielkopolskie Mistrzostwa LZS, które odbyły się w Koźminie Wielkopolskim. Zawody wygrał powiat poznański, który w większości reprezentowali zawodnicy LKTS! W zawodach startowali przedstawiciele najlepszych klubów Wielkopolski. Była to prestiżowa impreza tenisowa, w której startowała rekordowa liczba 160 zawodników z osiemnastu powiatów, w ośmiu kategoriach wiekowych. Powiat poznański reprezentowało 9 zawodników, w tym 7-osobowa reprezentacja klubu LKTS Luvena Luboń, w skład której wchodzili: Julia Gładysz, Damian Pyśk, Anita Chudy, Maja Zielińska, Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Maciej Wiśniewski. W barwach powiatu nowotomyskiego startowała kadetka LKTS Luvena Luboń Wiktoria Frelich. Dla powiatu poznańskiego punktowali także reprezentanci KS Stella Niechan Gniezno Agata Klabińska i Dariusz Sałamaszek.
Drużynowo powiat poznański zajął I miejsce. Jest to piąte zwycięstwo z rzędu w klasyfikacji drużynowej. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje powiatów: szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego.
Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając pierwsze miejsca w 4 kategoriach wiekowych. Złote medale wywalczyli:  Maja Zielińska, Damian Pyśk, Zuzanna Sułek i Agata Klabińska. Wszyscy reprezentanci powiatu poznańskiego uplasowali się na podium. Drugie miejsca zajęli Dariusz Sałamaszek, Weronika Dombka, a brązowe medale wywalczyli Anita Chudy, Julia Gładysz i Maciej Wiśniewski.
Zawodnicy LKTS również zaprezentowali się z dobrej strony i dołożyli cenne punkty, które w końcowym rozrachunku dały zwycięstwo. Można zatem powiedzieć, że start każdego z zawodników miał znaczenie w osiągnięciu końcowego sukcesu i pozwolił zdobyć aż 92  punktów. Zwycięstwo z przewagą 18 punktów jest potwierdzeniem dominacji powiatu poznańskiego w ostatnich latach. Awans na Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w miesiącu czerwcu w Brzegu Dolnym, w kategoriach młodzik, kadet, junior,  uzyskali zawodnicy z miejsc 1-3.

Kolejne zwycięstwo w 3 lidze !

Tenisiści stołowi Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego zajmują miejsce dające awans do 2 ligi. W sobotnim meczu wyjazdowym pewnie pokonali w Ostrorogu rezerwy II ligowego UKS Nałęcz 10 do 0. 1 miejsce tenisistów po 9 kolejkach rozgrywek daje już spory handicap w kontekście awansu, gdyż zostało do końca 5 kolejek, a przewaga nad 3 zespołem wynosi już 6 punktów meczowych. Tenisiści LKTS-u są na 1 miejscu z dorobkiem 17 punktów. Zanotowali 8 zwycięstw przy 1 remisie z zespołem, który przyjedzie do Lubonia w najbliższą sobotę Active Nekla. Komplety punktów w Ostrorogu wywalczyli: Maciej Wiśniewski, Daniel Welke, Piotr Kołdyka i Patryk Pyśk.