Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Na Dębcu zawaliła się 4-kondygnacyjna kamienic. Potrzebna pomoc! [AKTUALIZACJA]

Około godziny 8.00 doszło do wybuchu w 4-kondygnacyjnej kamienicy na poznańskim Dębcu. Zdarzenie miało miejsce w budynku przy ulicy 28 Czerwca 1956. Runęły trzy z czterech kondygnacji budynku. Co najmniej jedna osoba nie żyje. Rannych zostało czternaście osób, w tym dziecko. Bilans może być jednak większy, bo akcja ratunkowa trwa cały czas. Do tej pory spod gruzów udało się wyciagnąć przytomnego mężczyznę. Ratownicy cały czas sprawdzają czy pod gruzami nie ma jeszcze innych ofiar. Stan czterech osób określany jest jako ciężki. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pracuje tam również grupa ratowniczo-poszukiwacza z Poznania. Zadysponowana została także grupa ratowniczo-poszukiwacza z Warszawy z psami. W chwili obecnej na Dębcu działają 24 zastępy straży pożarnej, w sumie ponad 60 strażaków. Cały teren został ogrodzony, a ulica na wysokości zawalonego budynku została zamknięta. Ponieważ jest to stara kamienica cały budnek grozi zawaleniem. Najprawdopodobniej przyczyną eksplozji był wybuch gazu.

izi

Od redakcji: Niestety, liczba osób rannych oraz tych co straciły życie się powiększa. Na miejscu pracują również strażacy z Ochotnoczej Straży Pożarnej w Luboniu.

Budynek nie nadaje się do zamieszkania. 

Jeśli ktoś chciałby pomóc poszkodowanym  w katastrofie budowlanej to prowadzona jest zbiórka od poniedziałku 5 marca br. w Szkole Podstawowej nr 84 przy ulicy Św. Szczepana 3.

Jak podaje portal epoznan.pl 5 osób nie żyją, a 21 jest rannych. 

Wydobyto też żywego psa. 

fot.: 

OSP Luboń

Odpowiedzi

A w sp-ni Lubonianka nie ma pieniędzy na podłączenie nas do cieplika i pozbycie sie wreszcie tych koszmarnych "junkresow" gazowych. Ale najważniejsze, że pracownicy sp-ni otrzymuja co miesiąc wypasione premie, a w radzie nadzorczej ZASIADA 10 osób i każdy bierze za to dodatkowe pieniądze - nie małe! Więc my, mieszkańcy jestesmy nie złą DOJNĄ KROWĄ dla tych ludzi. Tam nikt bez protekcji do pracy się nie dostanie. Ale chyba zapominają, że to oni sa dla nas a NIE MY DLA NICH! Tak więc np na Żabikowskiej nadal żyjemy w zagrożeniu i nie wiadomo kiedy to sie skończy bo wciąż brak środków. Nie wiem za co płacimy na fudnusz remontowy. Tak długo a z się zdarzy to co na Dębcu i dojdzie do ofiar w ludziach. Dotyczy wszystkich spółdzielni mieszkaniowych. O nieustannych podwyżkach czynszu nie wspomnę.. To ogrzewanie, to woda, to remonty!!!! co chwilę coś.

Większość bloków osiedla Lubonianka jest podłączona do cieplika, w zeszłym tygodniu założono ciepłą wodę w mieszkaniach bloku 50. Jeżeli przyjrzy się Pan/i chodnikom, to zobaczy na nich różowe znaki sprayem i wbite kołki, to efekty pomiarów do modernizacji sieci gazowej która będzie przeprowadzona przez gazownie na Naszym osiedlu.
P.S.
Nie jestem pracownikiem, ani członkiem rady, ani nie jest nim nikt z mojej rodziny. Jestem członkiem spółdzielni i mieszkańcem osiedla.

[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]

nie podaję nieprawdziwych informacji bo sama w takim bloku mieszkam!! i w ciągu 2 lat do nas z cieplikiem nie dotrą!!!

Nie wiem jaka "większość" ? Mieszkam w blokach przy CH pajo i tu ani widu ani słychu na ten temat i jeszcze dłuuuuugoooo nic się nie wydarzy. Więc jesteśmy skazani na wodę ogrzewaną gazem jak za króla Ćwieczka...

Państwo mieli wymienione elewacje wraz z oknami na koszt spółdzielców, a inni nie. Pozostałe bloki w tym roku będą ciepłą wodę miały, to nie jest większość osiedla? Każdy jakoś z funduszy remontowych korzysta.

[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]

Kiedy to było? z tego co mi wiadomo w tym roku nie

To ja chyba również jestem w mniejszości.

Z tego wszystkiego wynika że ten atakowany przez idiotów ,węgiel jest najbezpieczniejszy

Teraz wyobrazmy sobie zimę stulecia....2 miesiące pod sniegiem i minus 30 st........oraz awarię prądu i gazu.......I KTO WYGRYWA????? Kopciuchy co nie zlikwodowali piecow węglowych i odpowiednio się zaopatrzyli na zimę.......DLATEGO NIGDY NIE POZBĘDĘ SIĘ TAKIEGO PIECA MIMO ZE GAZOWY TEZ POSIADAM!!!#

Albo piec na węgiel albo chociaż kominek ale bez płaszcza wodnego - jak zabraknie prądu jest bezużyteczny...

A ja mam i piec i kominek niezalezny od pradu....moge ze swieczka sie ogrzac...

Kto ma trochę wiedzy w temacie to potwierdzi, że kominek z płaszczem lub bez nie wymaga prądu, podobnie z CO -może chodzić na grawitacji!

Masz rację - tylko od początku musi być zamontowany w sposób umożliwiający pracę "grawitacyjną"...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki